Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000гнови [re: snakeling]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано26.06.09 07:47



Накратко, човекът казваше, че всеки от дните на сътворението би могъл да бъде колкото си иска дълъг и че от друга страна между тях също може да е минавало доста време, така че няма защо да си представяме, че според Библията хоп - милиардолетката за седмица, пет за четири. Доста добро мнение, според мен.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000г.нови [re: snakeling]  
Автор Stephanus (непознат)
Публикувано26.06.09 13:59



За да сме напълно сигурни в точността на даден метод, трябва да имаме информация за състоянието в началото - възникването на всичко и информация за развитието на "всичко" до наши дни.

Имаме ли такава информация ?

Редактирано от Stephanus на 26.06.09 13:59.



Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000гнови [re: glishev]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано26.06.09 14:44



Абсолютно. В Битие не се говори за реални 24-часови дни. Дори и "Биде вечер, биде утро - ден един" - няма как да се тълкува буквално. Tъй като Слънцето и небесните светила са създадени едва на третия "ден".

Много по-логично би било ако под "ден" се разбира "период". Чудя се дали в древния библейски еврейски език има отделна дума за интервал от време.



Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000гнови [re: tormund]  
Автор Stephanus (непознат)
Публикувано26.06.09 15:09



Абсолютно. В Битие не се говори за реални 24-часови дни. Дори и "Биде вечер, биде утро - ден един" - няма как да се тълкува буквално. Tъй като Слънцето и небесните светила са създадени едва на третия "ден".

Много по-логично би било ако под "ден" се разбира "период". Чудя се дали в древния библейски еврейски език има отделна дума за интервал от време.


по скоро обратното - буквални дни

Изход 20:11
"защото в шест дни ГОСПОД направи небето и земята, морето и всичко, което е в тях, а на седмия ден си почина. Затова ГОСПОД благослови съботния ден и го освети.
"


Редактирано от Stephanus на 26.06.09 15:11.



Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000гнови [re: glishev]  
Автор snakeling ()
Публикувано26.06.09 15:10



да, добро мнение е :)

а казал ли е нещо по въпроса за 6те хиляди години, щото тука има доста дето си вярват, че именно толкова са минали от създаването на човека?



Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000г.нови [re: Stephanus]  
Автор snakeling ()
Публикувано26.06.09 15:11



?



Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000гнови [re: Stephanus]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано26.06.09 15:40



На гръцки си го пише "Имера", което си е ден. Така че думата е тази. Но колко дълги са били тези дни и какво се е случило през всеки един от тях - това е трудно да се каже.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000гнови [re: snakeling]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано26.06.09 15:41



Е, аз не съм от тях. Точно това има предвид Мен - че очевидно първите шест дни са много по-дълги отколкото си ги представяме.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000гнови [re: glishev]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано26.06.09 16:09



Мда. Излиза, че мезозойската ера е някъде между петия и шестия ден. И Слънцето не е залязвало. Интересна идея. Ден продължаващ милиарди години, а Земята не се върти около оста си. Би следвало да излетим в орбита, при тези резки завъртяния и спирания на земното кълбо.

Иначе, с цялото ми уважение към гръцкия, той не е оригиналният език на Битие.





Тема Re: най-статрият музикален инструмент е на 35 000гнови [re: glishev]  
Автор Stephanus (непознат)
Публикувано26.06.09 16:36



На еврейски е 'yowm' ('йом') , което е думата за ден, като първо значение, а също може да означава период от време или година.

Но какви основания имаме да си мислим, че това не е 24-часов период от време ?

Редактирано от Stephanus на 26.06.09 16:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.