Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозен въпроснови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор Atanassya (Нова:))
Публикувано16.06.09 11:09



Причини да ги заобикалям?



Слава на Отец,Син и Светия Дух!Амин.

Тема Re: Сериозен въпроснови [re: xenox]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано16.06.09 11:15



Абе ако е чиста работата, няма да има незнание.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Сериозен въпроснови [re: glishev]  
Автор ann ()
Публикувано16.06.09 13:02



"Мислех, че християните сме по-различни от езичниците и когато Светият Дух говори чрез християнин, човекът после добре си дава сметка какви думи е произнесла устата му."

Ако посланието е предназначено към някой друг - защо трябва този, чрез който е изречено непременно да го помни?

Пък и това е твърде малко информация за случая - че да можем да преценим добре.



Тема Не на порочната "подепитрахилна"нови [re: Atanassya]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано16.06.09 14:13



практика!

Добрият образец съществува! Известен е!....
Нека принудим дявола да отстъпи от някои църковни ритуали, като сред най-загубените, според мен, е "подепитрахилната" нелепост!



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Atanassya]  
Автор PPP (една)
Публикувано16.06.09 15:16



Срещата с Бога е лична за всеки човек. Няма правила. Всеки човек е уникален и Бог контактува с него по уникален начин.
Той не е тук или там, Бог е навсякъде, затова буквално навсякъде можеш да получиш откровение и то по начин, който да разбереш само ти.

Монасите са хора като нас, нищо повече.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Atanassya]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 (дневен боец)
Публикувано16.06.09 16:33



най-малкото няма да ти разправят такива небивалици,това не е здравото православно учение



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Atanassya]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 (дневен боец)
Публикувано16.06.09 16:35



в България монаси няма,може би има 5-6,истински православен алужител такива глупости не разказва



Тема Как се казваше свещеника...нови [re: _maycal]  
Автор Absinthe Ducrosfils (kind)
Публикувано16.06.09 18:04



... дето изповядва в Св. Петка (в двора на софийска митрополия)?

Много е известен сред софийските православни вярващи. Някой да ме подсети, моля, че от бая време не съм ходил там.

Преди десетина години, когато бях православен пубер, отидох при него да се изповядам. Зарадва се и ме похвали, че изобщо съм счел за нужно да се изповядам. Признах му, че щото ще ми е първо Причастие, та затова. Даже и строг пост пазех, както си пише в книгите. Още повече се зарадва. Каза ми само да си запаля свещичка и прочете нещо от опърпания си молитвеник, ей тъй както си стоях изправен край него; никакви подепитрахилни стойки нямаше. Накрая ме поръси със светена вода. Прекръстих се, целунах почтително кръста и ръката на свещеника, поблагодарих и излетях навън по ул. Съборна на към градинката при театъра. Бях опростен и готов за нови грехове. Няма нищо по-хубаво от това, да започнеш начисто. Слава Богу!



Тема Re: Не на порочната "подепитрахилна"нови [re: _maycal]  
Автор Atanassya (Нова:))
Публикувано16.06.09 23:51



В тази молитва как разбираш думите"...подчинявайки се нему като на Теб
и пазейки послушание с цялата си сила,
и изпълнявайки волята Ти, като изпълнявам неговата...":



Слава на Отец,Син и Светия Дух!Амин.

Тема Re: Сериозен въпроснови [re: PPP]  
Автор Atanassya (Нова:))
Публикувано17.06.09 03:25



За мен монасите са мнооого повече от нас. Имам почит към тях. Без коментар дори!!! Моля да уважиш мнението ми. Благодаря.

Слава на Отец,Син и Светия Дух!Амин.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.