Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Kossoman]  
Автор snakeling ()
Публикувано17.06.09 21:20



До сега съм видяла може би двама души, които са съгласни с написаното от Тимотей и го приемат за същността на православието. И двамата са ми странни на мен и според мен си имат проблеми. Другите приемат Тимотей снизходително-някой със симпатия, някой без.





Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: snakeling]  
Автор Kossoman ()
Публикувано17.06.09 21:28



Наблюденията ти сигурно са само върху контингента на пишещите. Има много повече хора, които не пишат, но четат. И си правят изводи, без да са следили цялостното "творчество" на авторите. За един външен наблюдател Тими е олицетворение на фундаменталното православие. Нали се сещаш колко привлекателен образ се изгражда така?



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано17.06.09 21:44



Баба ти като не е била просветена правилно, нима не е имало мъж просветен и той да се намеси.

Но по това време освен атеизъм е имало крива вяра и даже това, че баба ти е говорила за дявол, това е било вяра, макар, че не е трябвало да дава предимство на дявола. И за да успее в духовното възпитание баба ти е трябвало да води своя син на църква и там да взема причастие.

Ако не го е правила, напразни са били нейните усилия, подобно на твоите днес - ако и ти не взамаш в Църквата /Едната/ причастие.


Ти шегуваш ли се? Какво причастие за 4 годишно дете? А че го е водила на църква - ами това се е оказало най-лошото. Както вече ти споменах - той е видял в църквата оправданието на това възпитание в страх. И е така.

За моите усилия не се притеснявай - не ходя на църква.



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано17.06.09 22:05



причастяваме даже блебенца, бе човек!



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано17.06.09 22:21



Като предварително ги изповядвате и им опрощавате греховете, нали?





Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано17.06.09 22:29



че що? кви грехове имат?



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Дypakoycтoйчив (баннат от дурак)
Публикувано17.06.09 22:31



В Библията е казано:
"Не съди!"
Ти съдиш и раздаваш проклятия на всяка дума.......
Явно че нито четенето, нито цитирането на Библията, нито причастията, които си получил през целия си живот са те отказали от тоя табиет ДА СЪДИШ И РАЗДАВАШ "ПРАВОСЪДИЕ"........

Много са ИДИОТСКИТЕ ТЪЛКУВАНИЯ на думите на Христос с които разни фанатици си чешат езиците и словоблудстват нон стоп....

Напр. Никой не е съвършен и безгрешен и всеки се учи от грешките и чрез болката, НО ДА НАРИЧАШ СЕБЕ СИ И ДРУГИТЕ "ГРЕШНИЦИ" ТОВА Е ПАТОЛОГИЯ И МАЗОХИЗЪМ КОИТО НЕ СЕ СРЕЩАТ В ДРУГИ РЕЛИГИИ...... Да отреждаш кой къде щял да иде като умре - това е НАГЛОСТ И БЕЗОЧИЕ В ОЧИТЕ НА БОГА. И мн. др. безумия.....




Re: Благовестие и спасение [re: pavelottars]
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано 09.06.09 19:37



Не е толкова просто и лесно, както изглежда на пръв поглед. Благодат Божия не е толкова лесно да се получи - трябва силна вяра и послушание на Църквата.

Ако осъзнаваш какво значи любов към Бога с цяло сърце и цял ум и цяла сила - това е доста трудно. Трябва да ходиш винаги в храма като Апостолите и да се изповядваш и да вземаш причастие като незаменима помощ и средство за обожение и спасение.

А как можеш да обичаш ближния като себе си - нима това е лесно и ти по голямата си вяра ще го направиш бързо и с лекота и ще получиш Божията благодат.

Не - благата вест е блага, но не е лесна за изпълнение. Тоест Живот Вечен не се раздава лесно и на небрежни и еретични християни, които само на думи изповядват Христос, а слушат себе си, а не наследниците на Апостолите, за които Христос каза, че който не ги слуша тях, не слуша и Него!

Можа ли да ме разбереш?


Редактирано от Дypakoycтoйчив на 17.06.09 22:34.



Тема Re: Хех,нови [re: snakeling]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано17.06.09 22:37



чекай малко, аз се бъзикам с друг участник в разговора, когато ти, вкопчена като орлица във вижданията и мненията си, долиташ с шумно пляскане на криле да си го браниш... После пък ми критикуваш оценката на събеседника, без да виждаш, че събеседник изобщо не си ти. Я по-полека, моля :)))
Ама като съм почнала да пиша, поне да ви ковна 100 000-ното мнение, ако не друго.





Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Kossoman]  
Автор snakeling ()
Публикувано17.06.09 23:14



Е сигурно си прав. Ма тимотей не е представител на фундаменталното православие а на глобалния фундаментализъм.Събратя са му талибаните, маоистите и прочее мили хора.



Мисля, че всеки има или трябва да има, мозък да преценява сам и да различава добро от зло и истина от неистина. Не знам дали горкия Тимотей ще успее да заблуди много хора, мисля че не чак толкова много.



Тема Re: Хех,нови [re: Roxy]  
Автор snakeling ()
Публикувано17.06.09 23:16



ти златна, си малко небюлозна в главата ама карай




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.