Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано15.06.09 16:46



Изобщо не ме разбра. Аз ти цитирах Библията - Соломон - за страха Божи, като начало на всяка мъдрост.

Ти къде го прехвърли на УЖАС върху детето.
На детето ще му се говори за любов към Бога и да не се огорчава Бога
с нашите грехове. Да го е страх да не огорчи Бога.
И с това ще огорчи и родителите си.



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано15.06.09 16:53



Цитатът ти беше не на място.

Ти къде го прехвърли на УЖАС върху детето.
На детето ще му се говори за любов към Бога и да не се огорчава Бога
с нашите грехове. Да го е страх да не огорчи Бога.
И с това ще огорчи и родителите си.


Тимотей, баба ми беше малко като теб - тя не е говорила за божия любов, а какво ще ни правят дяволите. И затова отблъсна баща ми от православието.

А най-силната подбуда да не огорчиш някого не е страхът, а любовта.



Тема Re: "... аз правилно говоря..."нови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано15.06.09 16:55



Казвам, че правилно говоря с болка на сърце и последното нещо от тези мои думи и от значението на изречението ми ще бъде някакво ужасяващо самодоволство.

Откъде ти дойде на ума - мен ми си плаче от този ужас и атеизъм на цялата ни нация - по принцип мисля че говоря правилно. Ето човекът ме поправи за пеленачетата и веднага проверих и той се оказа прав.

Но принципно аз продължавам да съм прав. За мой ужас!



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: masterix]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано15.06.09 16:57



Не отричам да е имало даже и такива случаи, но те са били вероятно единици.



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ann ()
Публикувано15.06.09 17:02



Баба ти си е чела библията, понеже е била баба ти. Ако това е бил баща ти или си била ти - може би е нямало да си я четете толкова спокойно. Нито пък да ходите редовно на църква - без да се сдобиете с някаква форма на "намаляване на поведението". ;)



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано15.06.09 19:00



Не баба ти е отблъснала баща ти от вярата, а неговият страх да не се изложи пред обществото.



Тема Re: Ако българите са йеничери, горко на Сатаната :)нови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано15.06.09 19:08



Стари вицове на мене стария... Сатана се пише по богословсите книги с малка буква, ако не е начало на изречение. Защо -сам познай!

Ние сме в такова тотално отстъпление на Бог и Закон, че не виждам с какви благи думи да опиша този ужас. Пък и затова всеки си има стил. Ти пиши благо и хитро.

Не се отпускай често , защото това е опасно - отпускането ще ти хареса и после не може да се върнеш и стегнеш като Христов боец.



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано15.06.09 21:31



Това имам предвид. При превземането на Йерусалим в 638 г. местните християни наистина са били впечатлени от мюсюлманите. Уви, оттогава е изтекла много вода и днес те нямат много общо с тогавашните романтични деца на пустинята...

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано15.06.09 22:03



Тимотей, наистина ли си въобразяваш, че за едно дете общественото мнение има по-голямо значение от кошмарите, предизвикани от обясненията на майка му къде в къщата има дяволи и какво ще направят с него ако не слуша.

Бъди така добър да не приписваш на всички твоите слабости - това, че за теб общественото мнение е имало значение не означава, че за всички е било така.





Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: glishev]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.06.09 22:42



Някои баварски духовници, като са смятали бирата едновременно за вино и за течен хляб, са й викали "течна нафорка"


Баничка, с капачка, течна нафорка... на това му се вика Дар Божий!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.