Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано17.06.09 23:30



Кало, децата са праведни по дифолт и се причастяват без много формалности.



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Дypakoycтoйчив]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано18.06.09 00:20



Това и аз му го разправям на наш Тимотей, ама той си е такъв. Въпросът е ти накъде ще го избиеш...

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Хех,нови [re: snakeling]  
Автор ann ()
Публикувано18.06.09 11:43



Спор(т)на женска злоба ли съзирам тук или ...

Мисля, че въобще не разбра Рокси. И вметката й действително беше към мен. Която аз разбрах определено не като опит да опровергава нечие мнение. А като шегичка.

По-добре да сме по-малко щедри откъм обидни епитети. Още повече когато не познаваме твърде добре събеседника. Както виждам е случая.



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: snakeling]  
Автор ann ()
Публикувано18.06.09 11:54



Не се съмнявам, че тези неща, които описваш като еднокринни дисруптори - имат негативно влияние в тази посока. Но пак - значи става въпрос точно и само за физиологични причини. И с този си коментар затвърждаваш това, което съм разбрала като твое твърдение. Но както и да е. Няма да спорим. Щом не съм те разбрала правилно. А пък и щом си съгласна с това, което пише в сайта на АПА - ок. След като го цитирах всички могат да си го прочетат и да са наясно с тяхното становище.



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Stephanus (непознат)
Публикувано18.06.09 12:26




Тимотей каза:

За успокоение ето още един цитат, ако буквално гледаме на текста, където сам Господ е бил "нарушител" на Своята заповед да не си правим изображния на някоя гад, защото е заповядал да се излее изображение на змия:
Числ. 21, 8-9:
8. И рече Господ на Моисея: направи си (медна) змия и я окачи на върлина, като знаме, и (кога ухапе някого змия) ухапаният, щом я погледне, ще остане жив.
9. И направи Моисей медна змия и я окачи на върлина, като знаме, и кога змия ухапваше някой човек, тоя, щом погледнеше медната змия, оставаше жив.


Тимотей, мисля, че skenik, иска да обърне внимание на почитането на това изображение. (Може да греша)

Мисля, че смисъла на заповедта от Изход е не толкова да не правиш изображения, а да не правиш изображения с цел идолопоклонство.

Ето един пример: ( 4.Царе 18 )

1. В третата година на израилевия цар Осия, сина на Ила, се възцари Езекия, синът на юдовия цар Ахаз.
2. Той беше на двадесет и пет години, когато се възцари, и царува двадесет и девет години в Ерусалим. Името на майка му беше Авия, дъщеря на Захария.
3. Той върши това, което беше право пред ГОСПОДА, точно както беше правил баща му Давид.
4. Събори високите места, изпотроши кумирите, изсече ашерите и строши медната змия, която Мойсей беше направил, защото дори до онова време израилевите синове й кадяха; и я нарече Нехущан.
5. Той се упова на ГОСПОДА, Израилевия Бог. И след него нямаше подобен на него между всичките юдови царе, нито пък между онези, които бяха преди него.

Когато Господ е накарал Мойсей да направи змията, Той не е имал за цел израилтяните да си мислят, че тази змия притежава някаква изцелителна сила, а чрез нея е дал знак на израилтяните. - Погледни към змията - е казвал Бог и ще живееш, защото Аз казвам това и Аз ще те изцеля. (преразказано)

По-късно разбираме, че Господ Исус ще използва тази случка, като знак за своята жертвена смърт.

Но не змията и не кръста (като предмети), а делото на Господ има изцелителна(спасителна) сила.

Така, че виждаме, че важното е отношението(значението), което влагаме когато се обръщаме към икони, изображения и други религиозни символи.

И аз съм на мнение, че поради неразбиране има идолопоклонство свързано с иконите.



Тема Re: Хех,нови [re: ann]  
Автор snakeling ()
Публикувано18.06.09 15:35



кой е обидният епитет, който съм използвала?



Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: ann]  
Автор snakeling ()
Публикувано18.06.09 15:39



е ти явно си на мнение, че теорията на Фройд за детската сексуалност е на сто процента вярна и определяща за сексуалното развитие на детето.

Аз лично имам големи съмнения в това. Не че няма никаква истина, но да се смята, че майката ако била незнам си каква си и сина и -хоп-става гей....неиздържано ми се струва.

а АПА не подкрепя Фройд в случая, ако забелязваш, а просто се иказва политически коректно за един чувствителен и политизиран въпрос като казва, че може да е това, може да е другото, не се знае.



Тема Re: Хех,нови [re: snakeling]  
Автор ann ()
Публикувано18.06.09 15:52



Ами "небюлозна в главата" - не ми звучи като комплимент.


Не че зная какво е "небюлозна" де ... така че ти се извинявам, ако не е обиден епитет. :)



Тема Re: Хех,нови [re: ann]  
Автор snakeling ()
Публикувано18.06.09 15:58



ема ти ме набеди в какво ли не и по тоя и по другия въпрос, без да разбираш какво съм казала

"небюла" е космическа мъглявина
като тази, снимана от телескопа Хъбъл:






Тема Re: Българите - еничари на сатана!нови [re: snakeling]  
Автор ann ()
Публикувано18.06.09 16:03



Не, не съм привърженик на теорията на Фройд. Защото най-малкото не зная каква точно му е теорията. Смятам, че хомосескуалността определено може да бъде и вродена. Може да бъде и придобита. Да, явно АПА гледат да се изкажат политически коретно.

Но независмо дали е вродена или придобита - по-важното е как се гледа на нея. И според мен, отмяната на класифицирането й като отклонение отклонение от нормалната сексуалност и болестно състояние - е най-вече заради повсеместния политически натиск.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.