Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема За 4-ти път те молянови [re: Tимoтeй]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано24.06.09 10:01



Въпрос № 16 Докога ще се пъчиш пред всички като абсолютният Всезнайко, винаги виждащ себе си прав, надминавайки дори латинските папи, вживявайки се в ролята на перманентно непогрешим ?

Отговор: 16. Смешен въпрос. Нима може от нас да има нещо по тези духовни въпроси. Не аз съм прав, а цитираните от мен Правила. Това е Църква и Тя има Дух Свети и Той говори на всички и на теб. Защо не Го слушаш?

Тимотей,

Неслучайно в 4-ти въпрос те попитах: - Нима всичко ти е ясно по догматическите въпроси, каноничните въпроси и пр. ?

На което ти неслучайно все още не си ми/ни отговорил.

Те и протестантиращите цитатничат ли, цитатничат. А, и нека никогаш да не забравяме, че Дявола не се посвянил да изкушава Самаго Бога, цитатничейки от Писанието.

И, понеже се представяш за познавач на Правила, ето н`а: пак и пак те моля да коментираш ето това:

?




Редактирано от Eжko_ на 24.06.09 10:07.



Тема Re: 17 въпроса към Тимотейнови [re: Tимoтeй]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано26.06.09 08:48



Въпрос № 17 Или, по лесно е човек да протестантира - пардон, противо_стои - дистанцирайки се, нежели да се бори, чувствайки Църквата като "тази църква" - подобно на онези политици, които се дистанцират от Родината си, от Отечество си, говорейки за Татковината си "тази държава".


Отговор:17. Не е по-лесно, а е по-трудно да държиш на истината - не само заради дългото пътуване до храма - 120 км., но и за точно това твое "изобличение" и неразбиране от хората около теб. Ние не сме герои и мъченици, но все пак не ни е лесно да стоим твърдо в истината и с любов да говорим "Пазете Църковните Правила, както пазите зениците на очите си!"

"Все пак. . ."

"Огледалце, огледалце. . ."

Нищо лично




Тема Моля те, отговори по същество на важните въпросинови [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано01.10.09 09:24



Голямата част от въпросите ми останаха без отговор. Като начало, моля те, отговори на тези два:

- Попитах те за отец Неделчо Марков от Трявна - защо, след като ти е бил отец - защо не го последва, когато той се завърна в БПЦ ? Нима се смяташ за по-горен от него още по-вече, че това се случва в началото на "старостилстването" ти ?

- Неслучайно в 4-ти въпрос те попитах: - Нима всичко ти е ясно по догматическите въпроси, каноничните въпроси и пр. ?



Редактирано от Eжko_ на 01.10.09 09:52.



Тема Re: Моля те, отговори по същество на важните въпросинови [re: Eжko_]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано01.10.09 13:51



Аз все отговарям, а ти все не разбираш. Това е личен избор на всеки - може Бог да насочи свещеник към новостилната защото там има повече хора, които се нуждаят от неговата помощ. Както и старец Паисий остана в новостилната, защото така помогна на много семейства и жени и деца, а като строг старостилен монах нямаше да има досег с тях.

Старостилието и антиикуменизма е точното и вярно Православие. Но то не е за всеки - днес то е кръст, а утре ще бъде може би и кръвен Кръст...

Ти видя как хубаво и правилно говореше отец Людмил тук - защо ти не отиде при Автономната му Църква? Не може - ти имаш семейство и трябва да ходиш с твоите хора БЛИЗО до Храма и прочие.

Колкото да избера старостилието канонът ми е ясен. Впрочем, той е лесен за разбиране, но труден за изпълнение.

Пускай нови теми и то не на лична основа.



Тема Re: Моля те, отговори по същество на важните въпросинови [re: Tимoтeй]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано01.10.09 16:02



Най-накрая отговори на 4-ти въпрос,

.

За мен лично, този ти отговор е показателен и изобличаващ те като човек, който отстоява статуквото си на противо_стоене на всяка цена, без да е наясно с много неща, в това число и с най-основни.

Дори и по въпроса за календара не сте - за вас "старият стил" е юлианският календар на Созиген, създаден малко преди Р.Х., а то съвсем не е така.



по много от въпросите ми все още не си отговорил - не и по същество, не и с "да, да", или с "не, не" и това ти го показах. За мен въпросите са твърде важни и съществени, понеже изобличават най-вече статуквото ти на неоправдано противостоене.




Тема Re: Моля те, отговори по същество на важните въпросинови [re: Eжko_]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано01.10.09 19:54



Моля те, не говори за стар стил - толкова сме говорили и вече сме се разбрали.

Сам Бог показа че стария стил Му е угоден - Облак се появява всяка година на Преображение на планината в Иерусалим по стар стил, Огнен кръст се появил над лобното място на 26 Зографски мъченици пак по стар стил и още много божествени знамения.

Ние с тебе какво да си говорим, когато Сам Бог ни говори?!

Спри и замълчи и се замисли! Не ставай богоборец!

Редактирано от Tимoтeй на 01.10.09 19:57.



Тема Re: Моля те, отговори по същество на важните въпросинови [re: Tимoтeй]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано01.10.09 22:20



Проблемът не в календара.
Тимотей, ако БПЦ приеме стария календар, ще се върнеш ли?



Тема Re: Моля те, отговори по същество на важните въпросинови [re: isihia]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано02.10.09 09:11



Тимотей нееднократно е заявявал, че ако се върне т.н. "стар стил", пак няма да се върне в БПЦ, при все, че смесеният календар не нарушава нищо съборно. Тони също го е заявявал.






Тема Re: Моля те, отговори по същество на важните въпросинови [re: Eжko_]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано02.10.09 11:37



точно за това става въпрос, вкл. и обвиненията в секуларизъм и икуменизъм.



Тема относно Тимотейнови [re: Eжko_]  
Автор feline (felis tigris)
Публикувано02.10.09 13:57



Простете, Ежко, че се намесвам в дългия Ви разговор с Тимотей. Само искам да кажа, че аз съм православна и новостилка, но с Тимотей се разбирам чудесно като с брат в Господа. От него не съм видяла никаква неправда, а напротив - общуването ми с него само ме е благославяло. Това, че служи по стария календар изобщо не ми пречи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.