Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:15 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема По време на пост....нови  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано02.04.09 00:08



Здравейте мили хора. Кажете ми по време на пост може ли да се раздава в църквата и да се пеят упокойни молитви за починали хора.
Питам защото баща ми е починал и го сънувах. В момента съм на силен антибиотикя а той ми се яви на сън, опита се да ми помогне и ми показ, че съм сериозно болна и да отида на лекар. Това е невероятно, независимо, че тялото му не е живо, духа му е около мен и ме мисли и се притеснява и страда с мен. Просто е невероятно. А защо толкова много ми липсва физически да е до мен, след като зная, че е така- че духа му е жив.

Та иска ми се в събота да отида и да помоля отчето да му прочете молитва и да раздам нещичко. И незнам дали е правилно. Благодаря ви предварително.



Тема Re: По време на пост....нови [re: yoanence]  
Автор snakeling ()
Публикувано02.04.09 00:27



по-добре отиди на лекар, както ти е казал



Тема Re: По време на пост....нови [re: yoanence]  
Автор kareya (непознат)
Публикувано02.04.09 08:31



Мисля че винаги можеш да направиш това, всеки път когато ти е мъчно за него или изпитваш нуждата да е до теб.. Да се помолиш за него, да си спомниш за него, да дадеш нещо заради него - всички моменти са подходящи..

" Усамотение - колкото е необходимо, общуване - колкото е възможно. "


Тема Re: По време на пост....нови [re: yoanence]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано02.04.09 10:23



Не позволявай на тъгата да те завладява. Не го търси в мислите си. Той е там, където е и един ден отново ще го видиш. Със сигурност те иска усмихната и жизнерадостна.
Винаги можеш да се помолиш за него.



Тема Re: По време на пост....нови [re: yoanence]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано02.04.09 14:27



не вярвай на сънища



Тема Re: По време на пост....нови [re: *Paл*]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано02.04.09 20:30



Т.е вашите отговори ми казват да отида и да раздам за баща ми и да му прочетат молитва и няма да сбъркам, че ще го направя точно сега през Великия пост. Защото не искам да сбъркам.



Тема Re: По време на пост....нови [re: yoanence]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано02.04.09 21:37



Трите последни съботи през месец март имаше ПОМЕН ЗА ПОКОЙНИЦИ.
Ти си ги изпуснала и Бог чрез баща ти ти напомня за твоите църковни християнски задължения.

Дори си виж църковното календарче - там в тези съботи пише Помен за покойници. Аз пък в неделя откупвам литургия за моите починали - струва само 2 лв+ 50ст. или лев за свещ. Това е голяма полза за душите! По-голяма от панахиди.

По време на поста няма ограничение - има СЛЕД поста.



Тема Re: По време на пост....нови [re: Tимoтeй]  
Автор isihia (пристрастен)
Публикувано03.04.09 09:55



полезно е да се чете псалтира и молитви за покойници.



Тема Re: По време на пост....нови [re: Tимoтeй]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано04.04.09 17:42



Благодаря ти Тимотей. Ясно , разбрахте, пропуснала съм да се помоля за баща ми. Но утре в неделя, разбирам, че мойе да се плати някъква сума и пак да се почете паметта му. Можеш ли да ми обяснищ по подробно. А и нали само съботата е ден за мъртвите. Да не сбъркам нещо. Неделята нали е за веселие и за БОГ само.

Редактирано от yoanence на 04.04.09 17:44.



Тема Re: По време на пост....нови [re: yoanence]  
Автор cuddly (enchanted)
Публикувано04.04.09 18:22



по-добре си говори направо със свещеник за този въпрос.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.