Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Статия, публикувана и в "Православие" БГ:  
Автор _maycal ()
Публикувано16.03.09 19:02



Ето извадка от нея:

"Решението казва едно - през юли 2004 г. държавата е нарушила религиозните права на неприемащите Максим за патриарх, като чрез прокуратурата и полицията насила ги е отстранила от храмовете, в които са служили. Решението приема, че при наличие на спор този спор може да бъде разрешен само от независим съд, а не от прокуратурата и полицията. А спор има - независимо от нескопосаните опити да се обоснове противното."

Ето цялата статия:



Редактирано от _maycal на 16.03.09 19:05.



Тема Re: Статия, публикувана и в "Православие" БГ:нови [re: _maycal]  
Автор _maycal ()
Публикувано17.03.09 22:22



Статията е много съществена, а никой не взе отношение!...Според мен, тя показва, че от юридическа гледна точка, конкретното право-в рамките, които са показани в извадката от статията (вж. първия постинг), е на страната на изгонените от храмовете чрез прокуратурата и полицията..., без съдебно решение!



Тема Майкъл, а това виждал ли синови [re: _maycal]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано18.03.09 01:40







Тема Re: Статия, публикувана и в "Православие" БГ:нови [re: _maycal]  
Автор Augustine ()
Публикувано18.03.09 08:39



Храмовете в които са служили не са били техните. Като искат такива да си построят и да не се наричат православна църква. Синодът на Инокентий, Украинската патриаршия на Филарет и други подобни са групи чужди на Православието, заменящи го с политически искания.



Тема Re: Статия, публикувана и в "Православие" БГ:нови [re: Augustine]  
Автор _maycal ()
Публикувано18.03.09 10:03



"
Храмовете в които са служили не са били техните. Като искат такива да си построят и да не се наричат православна църква. Синодът на Инокентий, Украинската патриаршия на Филарет и други подобни са групи чужди на Православието, заменящи го с политически искания."


Това е повече по същество!...Надявам се, че си разбрал (не е така трудно) каква е основната теза в статията!





Тема Re: Статия, публикувана и в "Православие" БГ:нови [re: _maycal]  
Автор Augustine ()
Публикувано18.03.09 10:31



Теза не виждам, само някакви антикомунистически лозунги на някакви "демократи", не по-малко атеисти от комунягите. Това което искат е не БПЦ да стане силна, имаща реална роля в обществото, а една БПЦ слугуваща на десните "демократически" партии.



Тема Re: Статия, публикувана и в "Православие" БГ:нови [re: Augustine]  
Автор _maycal ()
Публикувано18.03.09 11:34



Убягват ти някои неща, струва ми се, съдейки и от предишни разговори!





Тема Re: Статия, публикувана и в "Православие" БГ:нови [re: _maycal]  
Автор Augustine ()
Публикувано18.03.09 12:04



За мен истинският проблем е самото съществуване на въпросния съд и други подобни международни съдилища и организации, Съвет на Европа, ЕС и т. н.

Осносно статията не виждам нещо ново, освен обичайните доводи на тази група, да не бъде в Синода на патриарх Максим.



Тема Намесата на чуждо правосъдие в независимата нинови [re: _maycal]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано18.03.09 15:52



п р а в о в а държава е грубо потъпкване на суверенитета на България.

В отговор на:

"през юли 2004 г. държавата е нарушила религиозните права на неприемащите Максим за патриарх, като чрез прокуратурата и полицията насила ги е отстранила от храмовете, в които са служили.




Ако някой бе у з у р п и р а л дома ми години наред, и аз през тези години го молех най-учтиво и настоятелно да го напусне, а все все отказваше, отказваше - нещо по-вече: използваше офиса, където подпечатваше с печата ми документи и се подписваше вместо мен като Управител на фирмата ми, и така причини на мен, на семейството ми, на работниците и служителите ми загуби за милиони левове, както и загуба на милиони нервни клетки - и най-накрая се принудих да се обърна към Закона - и въпреки това, този някой не послуша ни мен, ни Закона - то лично щях да вляза в дома си и да му изритам задника оттам, невиждайки как по друг начин да се преборя с наглостта му.


Края на юни 2004 г. С нотариална покана, отправена до "алтернативния синод" на Инокентий, патриарх Максим иска от да спрат да се представят за членове на БПЦ, да освободят окупираните храмове и да предадат владенитето на цялата движима и недвижима църковна собственост на Светия Синод. Патриарх Максим призовава чрез нотариални покани всички отделили се да се покаят и да се върнат в лоното на Църквата. Разколниците игнорират поканата доброволно да освободят заетите от тях имоти в определения от закона срок.

Българската православна църква иска съдействието на Прокуратурата да бъдат отстранени действията на отцепниците.

22 юли 2004. Прокуратурата взема решение свещениците, окупирали досега близо 250 храма, параклиси и манастири, да бъдат изведени насила. С прокурорско разпореждане полицията започва акция в цялата страна за отстраняването на свещениците на Инокентий. До третия ден всички окупирани храмове в столицата са запечатани и предадени на свещеници от БПЦ. Предаването на по-голямата част на църковните имоти в страната става без сътресения, но петдесетина свещеника в 30 църкви оказват съпротива. В някои от тях се е достига дотам, че органите на реда насилствено да извличат барикадиралите се свещеници и миряни и да изкъртват църковните врати. При разразилите се грозни сцени, някои от неподчинилите се са откарани в полицията, други се нуждаели от медицинска помощ. Полицията запечатва и свещоливницата в столичния квартал "Илиянци". Пред храмовете в София и страната е поставена полицейска охрана и се прави опис на документи и имущество. (До третия ден единствено църквите в Банско и Разлог остават във владение на "алтернативния синод". Подкрепяни от кметовете на двата града, свещениците отказват да предадат ключовете на полицията и следователите).

23 юли 2004. По разпореждане на главния прокурор Никола Филчев Върховната касационна прокуратура образува следствено дело срещу "синода на Инокентий" и го възлага на Националната следствена служба. Обвиненията са по член 206 и 274 от Наказателния кодекс за незаконно владеене на чуждо имущество, самоволно действие и самоуправство - за обсебване на църковно имущество и вещи, принадлежащи на Православната църква, както и за използване на идентични наименования с тези на Българската православна църква - име, печат и документи.

Срещу Инокентий и още седем души от бившия алтернативен синод има и друго следствено дело - за обсебване на имущество в особено големи размери.

БПЦ отправя отново призив към отцепниците да се покаят и да се върнат в Църквата.






Тема Ти да не си се събудил след дълго спане,нови [re: Eжko_]  
Автор _maycal ()
Публикувано18.03.09 16:29



като , имаше един, който се наричаше Рип Ван Уинкъл-спал дълги години, и като се събудил всичко било много променило (Рокси може би ще ти разкаже случая-аз съм го забравил)!?

" Намесата на чуждо правосъдие в независимата ни п р а в о в а държава е грубо потъпкване на суверенитета на България."

Това ти изказване можеше да има малко повече(?) резон, ако поне го беше направил поне преди влизането в ЕС!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.