Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: За яснота:нови [re: Tимoтeй]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.03.09 23:14



отново наблягаш където не е важно
тайно или явно тези монаси са се опитвали да се самоубият, като правят неща, които са вредни за тялото, напълно ненужно

вярата им в Бога няма никаква връзка с желанието им да се самоубият като си анрушат бъбречната функция и солевата обмяна


Бог не е казал да подкрепя самоубийството, дори като е тайно, и дори като е извършено от хора, които са религиозни и са се отказали от светски живот зьаради Бога.

Обясненията ти са излишни, защото няма как да оправдаеш самоубийството.



Тема Re: "Презри земята, пожелай Небето!"нови [re: ask2OO4]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.03.09 23:33



ако твойта жена така ти каже, я си признай-няма ли дълбоко да се усъмниш в мотивите и?


п.п аз лично просто бих се развела



Тема Re: "Презри земята, пожелай Небето!"нови [re: ask2OO4]  
Автор Kaлoмaин ()
Публикувано31.03.09 08:31



А как окачествяваш поведението на онези майки - палестинки, които се радват, че синовете им са извършили самоубийствен атентат?



Тема Re: За яснота:нови [re: snakeling]  
Автор beta_n(big ku_ku) (стар познат)
Публикувано31.03.09 12:33



ТИ продължаваш да смесваш нещата както ти харесват.
<Теории> плод на 4овешкият разум с БОГОВДЪХНОВЕНИ прозрения.
Бих могъл да ти обясня, но ти или наро4но не желаеш да видиш смисъла на написаното или не си правиш труда да го направиш. За мен оба4е такъв разговор на <разли4ни езици> е пълна загуба на време.

Само ще ти подскажа, 4е като си мислиш 4е вси4ко можеш да си изясниш 4рез собственият си разум пропускаш да разбереш какво искат да ти кажат.

Показателена е бележката ти за символа <4>.
Мислиш ли 4е не знам къде стой той на клавиатурата при кирилизациите на Уиндоус?
Аз оба4е пиша под ЛИНУКС ФЕДОРА и там тази буква не излиза.

пристрастен, но не пристрастен


Тема Re: "Презри земята, пожелай Небето!"нови [re: Tимoтeй]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано31.03.09 12:43



Здравей, Тимотее, добре си го казал.

Понеже сега се бутам с опита си да видя има ли изобщо някакъв духовен хляб в учението на будистите, презрението към тукашния живот (който поне аз все не успявам да презра), написаното от теб ми се струва не само стряскащо и полезно, но и интересно. У японците, разбира се, също е имало подобен начин на мислене - презри всичко и ще имаш всичко. Само че те са го разбирали като да нападнеш много противници с един гол меч и доблестно да бъдеш съсечен, щастливо отправяйки надеждите си към Чистата земя на Буда Амида.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: За яснота:нови [re: beta_n(big ku_ku)]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано31.03.09 14:16



Ще пусна нова тема като продължение.



Тема Re: За яснота:нови [re: Tимoтeй]  
Автор beta_n(big ku_ku) (стар познат)
Публикувано31.03.09 14:39



Тимотей,
Възхищавам ти си на търпението


Може би като монах в света имаш време бол.

Аз оба4е съм светски 4овек в света и като видя, 4е след няколко опита разходимостта в езика на дискутиращите продължава да е фатално голяма спирам да опитвам.

За снейки предполагам е простимо да мисли така. Тя е млада и аз съм и батко, а ти предполагам можеш да си и татко.
Тя просто няма нужният жиейски опит да за да се опитва да схване <езика> на който ти и отправяш послания.

Та от сърце ти желая успех в тази кауза пердута

пристрастен, но не пристрастен

Редактирано от beta_n(big ku_ku) на 31.03.09 14:53.



Тема Re: За яснота:нови [re: beta_n(big ku_ku)]  
Автор snakeling ()
Публикувано31.03.09 20:19



на колко си години?



Тема Re: За яснота:нови [re: beta_n(big ku_ku)]  
Автор snakeling ()
Публикувано31.03.09 20:22



е, добре ще ти простя за "ч"-то и линукса



Не, не смятам че всичко мога да си изясня със собствения си разум, но също така не смятам, че всяка глупост, понеже е неприемлива за разума, то тя трябва да е Боговдъхновена. Повечето глупости са си глупости и точка.

Аз разбирам, много добре какво искаш да ми кажеш, просто не съм съгласна с него. Но ти явно си представяш, че ако някой те разбере то той трябва да е съгласен с теб, защото мислите и идеите ти са превъзхождащи.



Тема Re: "Презри земята, пожелай Небето!"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано31.03.09 22:22



Не съм запознат със случая, а не мога да говоря по принцип.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."



Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.