Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: За яснота:нови [re: beta_n(big ku_ku)]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.03.09 13:31



ба какво стремление към бог бе

самоубийството чрез пиене на солена вода, си е именно това-самоубийство. Или бягане от час, че тука е трудно. Е голяма изненада е чакала въпроснит монаси-никакъв рай не са намерили.



Тема Re: За яснота:нови [re: snakeling]  
Автор beta_n(big ku_ku) (стар познат)
Публикувано30.03.09 13:52



С такава увереност говориш за рая сякаш оттам идваш.
Та да попитам ангел ли си или арахангел



пристрастен, но не пристрастен

Тема Re: За яснота:нови [re: Tимoтeй]  
Автор geri® (циник)
Публикувано30.03.09 16:43



Самоубийството и от отчаяние, и от радост си е все самоубийство - ГРЯХ! Такива дори ги погребват извън осветената земя.

Много неща се събраха напоследък - всякакви опити да се оправдаят грехове само защото са извършени с мисъл за Бог или с името му на уста. Трябва да има разумна граница в оправданията, не мислиш ли?



Тема Re: За яснота:нови [re: geri®]  
Автор beta_n(big ku_ku) (стар познат)
Публикувано30.03.09 16:59



Гери
защо не искаш да разбереш, 4е това за което Тимотей говори не е самоубийство.
Те не са сложили сами край на живота си а са измолили от БОГ да ги пребере по тяхна молба.
Не е все едно да <дезертираш> и да подадеш молба до <ГЛАВНОКОМАНДВАЩИЯ> да ти смени <длъжносттната характерстика>.
Във втория слу4ай нещата стават с негово съгласие.
Ти оба4е май не искаш да разбереш това



пристрастен, но не пристрастен

Тема Re: За яснота:нови [re: beta_n(big ku_ku)]  
Автор geri® (циник)
Публикувано30.03.09 17:15



Според мене едно е да пиеш солена вода, съвсем друго е да водиш здравословен живот и да разчиташ на молбите към Бог да те прибере. В първият случай според мене липсва достатъчно вяра, и солената вода е средството което да я компенсира, за да е сигурен резултатът. Умишлено действие да се подсети Бог, така да се каже, което не оправдава че това е самоубийство под много благовиден предлог. Какво толкова има за разбиране? Да, нормалните монаси дето не се тровят и самоизмъчват, наистина разчитат на молбите си, и така трябва. Всяка собствена помощ обаче да се добереш по-бързо до отвъдното преминава в самоубийство, независимо под каква форма е. Самоубийство е да излезеш на площада и да предизвикаш разярената тълпа, след като знаеш какъв ще бъде резултатът. Това че го правиш рекламирайки вярата си не го прави нещо по-различно и ми е странно, че се намират хора да го оправдават. Такова действие би могло да заблуди по-напреднали фенове с някаква възвишеност и героичност, и за това се използува, но в основата си крие грях.



Тема Re: За яснота:нови [re: geri®]  
Автор beta_n(big ku_ku) (стар познат)
Публикувано30.03.09 17:26



Е да в показното се крие грях. Не вярвам оба4е монасите да си <играли някакви постанавки> за да впе4етлят определена <публика>

Аз не съм адвокат на Тимотей но ми се струва, 4е идеята на неговите примери е това което писах в предишното ми мнение.

Границата, особенно тук, е много размита и ми се струва, 4е къси откъси извадни от конкекста на цялото могат да оставят много изопъ4ена представа за смисъла на целият текст.
Затова и моя коментар бе въху предполагаемия смисъл, който за мен Тимотей е желал да покаже.
Дали това оба4е е то4но така само той може да ти каже?

пристрастен, но не пристрастен


Тема Re: За яснота:нови [re: beta_n(big ku_ku)]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.03.09 19:16



ти го каза





Тема Re: За яснота:нови [re: beta_n(big ku_ku)]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.03.09 19:18



абе ти пий солена вода вместо нормална, и ше видим какво пе каже "главнокомандващия"

егати глупсотите говорите, честно! не се обиждай, ама просто....



Тема Re: За яснота:нови [re: beta_n(big ku_ku)]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.03.09 19:20



ама спри да увърташ! не става дума за показност, става дума за ДЕЙСТВИЕ ВОДЕЩО КЪМ ПРЕЖДЕНВРЕМЕННА СМЪРТ. Точка. Показно или не-това е самоубийство и цели измъкване от тръдностите тук и намъкване в рая отвъд. Или с други думи казано-евтин опит да се излъже Бог.



Тема Re: За яснота:нови [re: snakeling]  
Автор beta_n(big ku_ku) (стар познат)
Публикувано30.03.09 19:41



<Те са разбрали чрез живота в Църквата и чрез Светия Дух в Нея за Другия блажен живот и много светци и дори обикновени монаси са съкращавали дните и годините на живота си, чрез силен пост и тежки трудове и безсъние и непрестанна молитва. Има даже един пример - в един манастир братята пиели солена морска вода смесена с водата и дошли други монаси и не можели да я пият - толкова горчива била от сол.
Нашата вяра днес е вяра- боклук!! Ние искаме да живеем ТУК не само ДЪЛГО а дори ВЕЧНО! >
За теб в горният текст най-важното 4е едни хора са пили солена вода ли е????

Ако само това си разбрала от този текст няма какво да се у4удвам, 4е не си разбрала и това което се опитах да кажа, аз. А именно, 4е се опитвам да търся смисъла в идеята на Тимотей като етраполирам извън даденият от него цитат, които е 4аст от текст, носещ някакво послание.
И моля те да престанеш да говориш от името на БОГ поне в този форум


Не си ти 4овека който да ми казва какво е казъл БОГ за пиещите солена вода в конкретната ситуация описана в текста от който Тимотей е взел цитата.

пристрастен, но не пристрастен


Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.