Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема в заключениенови  
Автор snakeling ()
Публикувано06.02.09 14:23



Само мормонът-павелчо, Тимотей и Сисилия се изпаравиха да кажат-да, ние вярваме, че човек е на 6 хиляди години, както е написано в библията.

Всички други, дето се броят православни, включително модератори и разни други, с които сме имали люти спорове как съм могла да се осъмня за нещо в библията, която видиш ли била съвършена и едва ли не писана лично от бог, не посямаха да заемат позиция.

Защо ли? Ясно защо. Защото ако признаят, че в библията пише нещо очевдино грешно, после няма как да заклеймяват хората, които казват това, по отношение на други неща там.


Та-драги ми, твърдо вярващи във всичко в библията освен с малки изключения, ще е добре да давате и на другите право сами да преценяват в какво да вярват от библията и да определят някои неща от нея за остарели разбирания, легенди и робовладелчеси, племенен морал. И да не беснеете и заклеймявате инакомислещите, но не и себе си, като изведнъж се окажете в такава позиция.




п.п. същото се отнася до "преданието".Както Тимотей каза, разни светци са се изказали кометентно кое как е създадено и по кое време...в очевиден разрез с реалността. Та ще ме извините ако не съм склонна да приемам за истинни и други част от "преданието".



Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано06.02.09 15:47



Бог е казал, че тези, които не вярват, очите им ще се затворят и ще виждат лъжовно, за да бъдат посрамени.

Науката не вярва на Всемогъщия и Бог допуска тя да "доказва" колко е грешна Книгата на Бога и Светия Дух на Църквата. Дори може дяволът да измени пробите, които науката взема за изследване, за да бъде доказано че човекът не е създаден изведнъж от Бога, и така хората да почнат да вярват на себе си и своите велики способности и така лесно хората да служат на сатана.

Светиите правилно казват: Който слуша себе си, слуша сатана.

Не само Библията е Велика Книга и Слово на Бога към Своето творение, а и Духът на Истината, Който Христос изпраща на Църквата Си. Затова който се съмнява в Този Дух на Църквата, той се съмнява в Бога и ще бъде посрамен и унизен, заради слабата си и крива вяра - ще бъде развяван като морска вълна и като прах от вятъра и бурята.

Нито една дума няма грешна в Библията и даже при превода на Библията Ангел Господен се явил на св. Симеон Богоприемец да му каже да не променя думата Дева на Жена, защото той по човешки си мислил, че не може Дева да роди!! А Бог може ВСИЧКО, и който се съмнява, че Всемогъщият Бог не може да контролира написването на Неговата Книга - Послание до човека, създаден от Самия Него, той наистига обижда Бога и върши тежък грях!

Същото важи и за Преданието - Бог - Син и Свети Дух виждат Всичко и следат Всичко и не може да влезе в Единствената Църква ЛЪЖА!!! Просто няма как - Там в Църквата е Духът на Истината!!

Колко е просто и велико това!

Дори си мисля /това вече е МОЯ мисъл/ че както е сега 7517 година, когато стане 7777 година този свят ще умре. Вижда ми се логично, но като гледам колко се забърза света към своя край, тази година 7777 ми се вижда твърде твърде непостижимо далечна...

Господ да ти прости греха и да ти да даде Вяра!



Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор ann ()
Публикувано06.02.09 16:06



"Та-драги ми, твърдо вярващи във всичко в библията освен с малки изключения, ще е добре да давате и на другите право сами да преценяват в какво да вярват от библията и да определят някои неща от нея за остарели разбирания"

Някой да ти е отнел това право?



Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор beta_n(black_hole) (стар познат)
Публикувано06.02.09 16:16



В заключение мога да ти кажа, че ако мислиш че много от нас ще си жертваме няколко часа за да изчетем повече от 200 мнения и да ви обясняваме къде бъркате много се лъжеш.

пристрастен, но не пристрастен


Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано06.02.09 16:24




Та-драги ми, твърдо вярващи във всичко в библията освен с малки изключения, ще е добре да давате и на другите право сами да преценяват в какво да вярват от библията и да определят някои неща от нея за остарели разбирания, легенди и робовладелчеси, племенен морал. И да не беснеете и заклеймявате инакомислещите, но не и себе си, като изведнъж се окажете в такава позиция.



1. Това, че се намираш във форум "Православие", много красноречиво отговаря на въпроса, дали вярващите дават право на другите да си избират вярата.

Колкото за беснеенето - пак от форума в който се намираш си отговори



2. Мога да нарека "Еволюцията легенда и мит", както предпочитате, защото тази теория не е научно аргументирана.

3. Остава си въпроса, че "Еволюцията" - противоречи на доста от законите описани от науката.
(Ако се налага, може в отделна тема да ги изброя.)

4. Библията и Науката не са в конфликт, както твърдят обикновено лаиците.

5. Съществуването на Библията , Събитията свързани с Исус Христос, възникването на християнската църква, преди повече от 2000 години са доста силни свидетелства за Бог.



Господ да те благослови.

Редактирано от pavelottars на 06.02.09 16:28.



Тема Re: в заключениенови [re: ann]  
Автор snakeling ()
Публикувано06.02.09 16:55



да, преди време съм била банвана тук, защото съм се осмелила да кажа, че конкретни неща в библията са остарели, неверни юдейски племенни схващания.



Тема Re: в заключениенови [re: Tимoтeй]  
Автор snakeling ()
Публикувано06.02.09 16:56



Знам какво мислиш. Това е ОК. Ти поне стоиш напълно зад думите си и вяванията си, а не си фурнаджийска лопата.



Тема Re: в заключениенови [re: beta_n(black_hole)]  
Автор snakeling ()
Публикувано06.02.09 16:57



че кой те кара?



Тема Re: в заключениенови [re: pavelottars]  
Автор snakeling ()
Публикувано06.02.09 16:59



ти си от групата на Тимотей-и двамата стоите изцяло зад вярването в библията. Поне не сте от тия, дето вярват селективно и не смеят да излязат да си кажат мнението, но после заклеймяват другите, които отхвърлят други неща в библията. За това ставаше дума.



Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор ann ()
Публикувано06.02.09 17:14



абе съмнявам се, че само заради това си била банвана. :)
може би е имало нещо и в тона, с който си водила дискусията ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.