Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: в заключениенови [re: Tимoтeй]  
Автор snakeling ()
Публикувано08.02.09 02:21



Тимотей, ти гледаш на света отвътрешната страна на една религия-със все догмите и легендите и. Аз не съм там с теб. Ас съм извън тази сфера на обяснение на света и Бога. Затова задаването на твоите въпроси е неуместно. Това е все едно някой теб да те пита дали вярваш повече на бог ганеша-бога слон или на бог хануман-нога маймуна и как ще обясниш, че бог хануман е носил света на раменете си и как така не вярваш в това. А иначе индийската митлогия е пълна с мърдрост, никой не отирча, но всичко това са приказки и метафори, а не реалности.



Не усуквам като змия-аз никога не усуквам. Просто извинявам се, ама не мога да ти кажа дали вярвам повече в бога слон или в бога маймуна.





Тема Re: в заключениенови [re: KUKUMlClN]  
Автор snakeling ()
Публикувано08.02.09 02:23



Прости ми, но това е просто твоето мнение за мен и за това в какво вярвам. Аз мисля да оставя Бог да ме съди.

Не нападам никого-задавам основателни въпроси, на които нещо не ми отговарят.



Тема Re: в заключениенови [re: Tимoтeй]  
Автор lila_va ()
Публикувано08.02.09 10:52



Никак няма да е била лесна и тяхната, щом всеки ден са си говорили сами


Ти явно си голям експерт по божиите дела, та да те питам - какъв е тоя бог, на който му е невъзможно да създаде един перфектен и съвършен свят, без болка, без зло? Безсилен бог може би? Животът е всичко друго, но не и справедлив, съвършен. Напротив, жестокостта е навсякъде - борба за оцеляване. Онзи ден баща закла двете си дечица и подобни ужасии се случват непрекъснато по света. Докажи, че има съвършен, всесилен и справедлив бог!



Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.02.09 15:53



Обида за форума ни е да сравняваш Библията с индийския епос.
Не влизай тук, за да не правиш повече обществени /публични/ грехове.



Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.02.09 16:04



Тежка ерес и безбожие и противохристиянство е да не признаваш, че Библията е написано с Дух и от боговдъхновени човеци.

Който не признава Словото Божие, а казва, че вярва в бога, той вярва в сатана, който се представя за бог.

Нали точно Христос се яви, за да разруши делата и лъжите на дявола, чрез Светия Дух, Който прати върху Апостолите, и с този Дух те написаха ВЯРНО Новия Завет и създадоха ПРАВИЛНО Църквата и Кораба на Спасението.

Колко години ще идваш тук да ни четеш и да си оставаш желязно демонична?



Тема Re: в заключениенови [re: Last Roman]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.02.09 16:06



С изключение на Писанието и Преданието на Църквата. Те са от Бога, а не от човеци.



Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.02.09 16:14



Няма такова нещо. Бог говори точно в Библията и пророците казват: Бог каза... Библията е Слово Божие. И Църквата е Негова.

Христос каза: Създадох Църквата Си. Праща Духа и прочие.

Ти отхвърляш ВСИЧКО ТОВА!!!

За какъв бог говориш без Библията - ясно за какъв!

Предлагам никой да не ти отговаря и модераторът да те предупреди официално да престанеш да проповядваш демонизъм и неверие дори в Библията - по-рано говореше силно против Църквата, а сега стигна и до Словото на Бога!



Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано08.02.09 19:10



Не знам на кого са, пък и не ме интересува честно казано. Нито ми се занимава с въпроса да изследвам дали са действително на 1.8 милиона години, или не. Но със сигурност знам, че радиовъглеродният анализ не дава достоверни резултати за над 10-на хиляди години, а останалите методи са доста ненадеждни.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: в заключениенови [re: snakeling]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.02.09 22:38



Цялата Библия!



Тема Re: в заключениенови [re: lila_va]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.02.09 22:42



Много пъти сме отговаряли на този въпрос.
Бог никого не насилва, а ни дава свобода - да живеем без Него /и ето какво става тогава/ или да живеем с Него /и нашата радост и щастие - на тези които са в Църквата няма край!/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.