Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:07 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Възрастта на човека е 1.8 милиона годининови [re: saturday_night]  
Автор snakeling ()
Публикувано05.02.09 18:56



мисля, че е много трудно да се каже защо сме били създавани

иначе-да звучи логично обличането в кожи да е влизането в плът



Тема Re: Възрастта на човека е 1.8 милиона годининови [re: Last Roman]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано05.02.09 19:47



всъщност да. разните животни са създади чрез божието слово - т.е. привеждане на информация в материален обект. тая информация е записана на ДНК.

всичко в нас се променя - материята се променя, защото тялото ни сменя всичките си атоми след известно време, енергията също само тече през него, та ние не сме нищо повече от организация, изведена от информацията на ДНК.



Тема ...чудесна приказка, но невярнанови [re: snakeling]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано05.02.09 20:11





..няма вакуум и галактики, и други работи...небето е холограма, върху която бог ни прожектира филмчета...земята е плоска и се поддържа от един слон, стъпил върху четири костенурки...тези четири костенурки са стъпили на една ОГРОМНА пракостенурка...тя - върху пра-пракостенурката...

...и ако ме питаш какво има под пра-пра-костенурката, ще ти кажа, че "надолу" са все костенурки...

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.

Тема Re: ...чудесна приказка, но невярнанови [re: Диoниc]  
Автор snakeling ()
Публикувано05.02.09 20:16



разбира се, че е така. Безсъмнено. Точно както и куп други истини от "светците с дух".



Тема Re: Възрастта на човека е 1.8 милиона годининови [re: xenox]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.02.09 20:25



да, явно божието словосе е състояло от 4 букви - А,Т,Г,Ц...


И У за РНК-то.

Queen's only


Тема ...аз така и не разбрахнови [re: snakeling]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано05.02.09 20:29



притеснява ли те научния факт, че човекът бил на милион и не-знам-колко-си години...това ще те направи ли по-добра или по-лоша?...

...ще нахрани ли теб и децата ти?...ще излекува ли болестите по света?...и т.н.

...науката реди един пъзел, обаче независимо от технологичния напредък, в момента, в който намери "правилното" местенце на едно парче, тутакси изникват поне три нови парченца...сизифовска работа...

...и мани ти човека, науката знае вече какво е станало и става от мига на Големия взрив...а преди Големият взрив какво, а?...едно "нищо", микроскопично, без време, пространство и форма си медитира кротко и изведнъж - бааааааааааам!...баси работата!...



Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.

Тема Re: ...аз така и не разбрахнови [re: Диoниc]  
Автор snakeling ()
Публикувано05.02.09 21:37



Аз не защитявам възникването на света от нищото.Аз вярвам, че Бог го създал, но по малко по-различна процедура от тази описана в библията.


Притеснява ме фактът, че много хора си мислят, че ще се отърват от задължението да мислят с ума, който Бог им е дал, и да ръководят действията си според обственото си сърце, а не според някакви догми и правила написани в робовладелския строй от племенни вождове.

Това се отнася до почти всички релгии на света, не само православието.Се се намира някой луд талибан да иска да изколи всички, които не са както аллаха казал, или някой луд християнин, който решил, че е добре да спаси душите на вещиците, като ги изгори на клада, или друг, който смята, да си обяснява света с написаното в Битие и някакви хорица писали в пещери преди 1-2 хиляди години относно сътворението на света.

И не е важно толкова самото сътворение как е било, а че това е лакмус за хорското скудумие-след като още има някой който да вярва горещо, че човешкия вид е на 6 хиляди години, то представи си под какво съмнение ще постави другите малоумия-в областта на морала включително, записани в текстовете наречени "свещени".

Определено този род мислене няма да излекува никого и няма да нахрани никого.



Тема ..."не по врат, а по шия"нови [re: snakeling]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано05.02.09 23:35



...още първият прочит на библията показва, че стилът й е метафоричен, иносказателен...и трябва да се чете основно между редовете...

...естествено, че всеки християнин "вярва" на библията...и колко християни тук казаха, че "6000 библейски години" не са 6000 години, смятани "научно"...

...всеки човек, независимо дали е робовладелец, крепостен селянин, талибан или йезут, знае, че за да създадеш друго човешко същество са нужни яко ебане, плътна сперма, овулация и 9 месеца.. а за реколта пшеница е нужна година - оране, копане, дъжд и слънце, когато трябва и божия милост, за да не отиде всичко по дяволите...

...всеки вярващ християнин знае, че първите седем дни дори не са първите седем човешки години, а седем епохи...

...разбирам начина ти на мислене, но това не значи да не се учудвам на съмненията ти...

...не прехвърляй малоумията хорски (включително твоите) върху един основополагащ текст...

Нека бъдем реалисти, нека искаме невъзможното.


Тема Re: Възрастта на човека е 1.8 милиона годининови [re: Last Roman]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано06.02.09 00:35



информацията си е информация, без значение дали е на двоичен, десетичен или някакъв друг код.



Тема Re: Възрастта на човека е 1.8 милиона годининови [re: snakeling]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано06.02.09 10:34



Според мен Бог е створил вселената и всичко в нея-галактики, звезди, планети, живот-от бактерии до хора и т.н. Но това нито е станало за 6 дни от по 24 часа, нито е станало преди 6 хиляди години /измерени по орбитата на една малка планета в края на една малка галактика/. Безусловно тия неща -дето Бог първо създал земята, после небето, после растенията и после светлината и прочее-са просто митологични обяснения за света и вселената на хората, когато още не е имало начини да се изследват тези въпроси по-сериозно и се е разчитало на стари митове и размишления.

Та в този смисъл-за мен еволюция и сътворение не си противоречат. Но глупостите изписани по повода в библията си остават именно глупости. Същото се отнася до всички последващи умозаключения на светци и отци по въпроса. Не казвам, че хората са го направили с лоша умисъл или да заблудят-просто толкова е било човешкото знание по онова време и те толкова са могли да кажат.




Учените вече така казват и за Дарвин и теорията му.
Той човецеца не е можел на времето да види слабостите, които ние сега виждаме.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.