Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: *abi*]  
Автор snakeling ()
Публикувано07.02.09 15:43



експертизата ми показва, че това ти изречение е плод на проекция

остави огледалото и спри да се гледаш като говориш с хората, виперке



Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: pavelottars]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано07.02.09 15:47



Ами - ок. Аз не съм мормон.
Ти как достигна до това заключение


Ако все още не си разбрал - всички сме мормони.



От една тирада останах с лошо впечателение от някакви мормони горящи хората на клада.



Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: *abi*]  
Автор snakeling ()
Публикувано07.02.09 15:49



защото отговарям на нещо, което си писала публично в темата ми

ако не си искала да ти се отговаря, да си си приказвала у вас в хола

ти си крайно груб човек



Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: snakeling]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано07.02.09 16:00



защото отговарям на нещо, което си писала публично в темата ми

ако не си искала да ти се отговаря, да си си приказвала у вас в хола

ти си крайно груб човек


Темите са за всички.

Виждам те сърби когато те иронизират?

Огледален ефект, права си.

Държа се с теб така, както ти се държиш с 90% от клубарите тук.



Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: *abi*]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано07.02.09 16:03





Хохохо! Санта Клаус! Сега го видях...

бяха много довлни и те и шефовете ми /в най-голямата Канадска болница/

От какво точно бяха доволни?

....................

Редактирано от *abi* на 07.02.09 16:04.



Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: *abi*]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.02.09 16:16



Аби, не си съвсем права. Твърдението за много по-високо съдържание на С14 някога е пресилено (обратното, за по-малко, е по-коректно, поради нахлуването на ендогенен С12 с вулканичен произход, освен това "много" е подвеждащо). Анализите на дървесните пръстени показват, че съдържанието на С14 не е постоянно с времето и варира, поради което прякото прилагане на методът за далечна датировка дава по-голяма грешка. Без допълнителна калибровка грешката достига 150-7600 години за оценка на възраст в интервала 5000-47000 години. Т.е. в най-лошият случай за 47000 години грешката е +-7600 г, демек +-15%, което е доста добро (с калибровката тази грешка неколкократно пада). Дори с такава грешка, няма как нещата да се изкарат по-млади от 6000 г, както е нужно на някого.

Има редица природни фактори които влияят на концентрацията на С14 в миналото, но те не я променят много съществено. Сегашните технологии на измерване дават много добри оценки до около 45-49000 години, след това вече грешката трудно може да се оцени и е нужен много повече труд. Това се счита и като граница на приложимост на този метод, макар да се опитват да оценяват дори до 60000 години.



Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: *abi*]  
Автор snakeling ()
Публикувано07.02.09 16:18



Да не би да искаш да ми увеличиш заплатата или що ли?



Аз, минке, не лъжа, за разлика от теб.


Редактирано от snakeling на 07.02.09 16:32.



Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: *abi*]  
Автор snakeling ()
Публикувано07.02.09 16:20



е извинявам се, че използвах термин и не си го схванала

прекция:In psychology, psychological projection (or projection bias) is a defense mechanism in which one attributes one’s own unacceptable or unwanted thoughts and/or emotions to others.



Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: *abi*]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.02.09 16:35



Методът е доста надежден.

Обикновено, когато се прави оценка, се прави оценка не само по един метод. А когато друг не може да се приложи, тогава се трупат допълнителни данни за точността на метода в разглежданият период. Засега въглеродният метод е проконтролиран и коригиран с други методи за период до към почти 50000 години назад. За оценки в рамките до 10000 години назад може да се счита за безспорен, стига да се прави коректно (щото има и майстори на които ръцете не им растат от където трябва, те могат да получат и други неща :). Точността на оценката зависи от всеки конкретен случай - от влиянието на параметрите на околната среда върху пробите, например ако образецът е бил в досег с твърда вода, точността пада, но се държи в рамките на 5-10%. Ако се прилага директният метод, без калибровки, точността пада до 15-20%, което в редица случаи е съвсем приемливо. Като пример кипарисова преградка от гробницата на Снофру в Египет по документи е била на 4575 г., а по анализ излиза на 4802+-210 г. Сандали в пещера в Орегон са датирани с точност 9053+-540 г.

За развитието на маймунският мозък не съм експерт. Но мисля, че е било нужно да се прескочи много малък праг, който да доведе до огромно предимство на съответният вид и да се закрепи генно от естественият отбор. Ако този вид не беше изтребил себеподобните си, можеше да има и по-голямо разнообразие, ама на...



Тема Re: Радиоактивно датираненови [re: snakeling]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано07.02.09 16:37



Защо толкова отчаяно имаш нужда някой да ти завижда или да се възхищава от теб?

И че хората се измерват именно по твоята ценностна летва?

А идеята ми бе съвсем друга, но ще се въздържа от излагането й...


И между капките...не съм убедена в истинността на твърденията ти според показното от теб в този клуб и попръжните. Честно...

В противен случай започвам сериозно да се съмнявам в Кандското Здравеопазване...Нито един лекар или учен тук не е демонстрирал и една йота от твоето "ниво". И това също го казвам най-честно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.