Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: На колко години е светът?нови [re: pavelottars]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано04.02.09 11:26



Това не са доказателства, защото си имат обяснение. Кажи ми нещо, което еднозначно да говори за това, че Земята е на 6000 години.

И как изобщо можа да набуташ магнитното поле и Слънцето като доказателство?



Редактирано от Kaлoмaин на 04.02.09 11:26.



Тема Re: На колко години е светът?нови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано04.02.09 11:28



Я ми кажи сега - ако всички вярващи бяха като Павел, нямаше ли да станеш атеист?





Тема Re: На колко години е светът?нови [re: pavelottars]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.02.09 11:29



Добре, въпросът беше кой в какво вярва по отношение на възрастта на света.
Ти вярваш в това и няма лошо, вярвай, не ми пречиш. А аз не вярвам, че твоят отговор е точен. По-точно казано не вярвам, че си в състояние да дадеш дори приблизително точен отговор на въпроса. Така че можеш да представяш каквито си искаш числа и не е в това проблема. За да докажеш, че отговорът ти е верен, трябва да докажеш приложимостта на метода, по който стигаш до тоя отговор.



Тема Re: На колко години е светът?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.02.09 11:32



Не ми пречат. Нито Павел, нито Тимотей. Въпреки, че в повечето случаи действат против православната вяра.



Тема Re: На колко години е светът?нови [re: Kossoman]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано04.02.09 11:36



А аз не вярвам, че твоят отговор е точен. По-точно казано не вярвам, че си в състояние да дадеш дори приблизително точен отговор на въпроса.


Показах ти, че пресмятанията ми са от Библията.

Прав си, че като научен метод не мога да ти гарантирам тези приблизителни 7000 години , НО

между 4, 5 милиарда и няколко хиляди има разлика НАЛИ ?




1) Изчислено е, че годишно върху Земята падат 5 до 15 тона космически прах. Това значи, че за 4,5 милиарда години натрупаният слой от метеоритен космически прах трябва да има дебелина от 20 до 60 метра. Пласт с такава дебелина обаче не се установява никъде. Голяма беше изненадата на американските астронавти, когато кацнаха през 1969 г. на Луната. Те очакваха да видят няколко метра космически прах, но този слой не беше повече от един сантиметър.

Космическият прах съдържа 300 пъти повече никел от земната кора. Малкото количество никел, установен на повърхността на Земята, е допълнително доказателство за малкото количество космически прах върху нея. Интересни са изчисленията на учените за съдържанието на никел, разтворен във водите на световния океан. Резултатите са показали, че времето, необходимо за неговото натрупване, не може да е от порядъка на милиарди години.

Така че единственото обяснение за ниското съдържание на никел в земната кора (дебела 19 км.) и световния океан (70,8% от повърхността на земното кълбо) учените свързват с една по-млада Земя, т. е. Земята не може да бъде на 4.5 милиарда години.


Пс. 14:1
Безумният каза в сърцето си:
Няма Бог.

Редактирано от pavelottars на 04.02.09 11:37.



Тема Re: На колко години е светът?нови [re: Kossoman]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано04.02.09 11:41



Kossoman, ти можеш ли да опровергаеш твърдението, че Земята е на около 7000 години ?



Пс. 14:1
Безумният каза в сърцето си:
Няма Бог.

Редактирано от pavelottars на 04.02.09 11:41.



Тема Re: На колко години е светът?нови [re: pavelottars]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.02.09 11:42



Всъщност ми показа, че нямаш методика, а правиш някаква компилацийка на някакви (уж) научни данни и по тоя начин стигаш до някакво число.



Тема Re: На колко години е светът?нови [re: Kossoman]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано04.02.09 11:44



Докажи си твърдението, че доказателство 1(за космичния прах), което ти дадох са
(уж) научни данни

Пс. 14:1
Безумният каза в сърцето си:
Няма Бог.

Редактирано от pavelottars на 04.02.09 11:45.



Тема Re: На колко години е светът?нови [re: pavelottars]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.02.09 11:45



Въпросът не е дали аз или някой друг може да го опровергае, а че този който подава това число не е в състояние да го защити без да използва предположения и постулати.



Тема Re: На колко години е светът?нови [re: Kossoman]  
Автор pavelottars (Павел)
Публикувано04.02.09 11:46



Това което ти дадох НЕ е предположение а изчисления !

Пс. 14:1
Безумният каза в сърцето си:
Няма Бог.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.