Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Аз вече не съм православен.нови  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано01.02.09 20:37



В тази скромна тема всеки бивш православен може да каже как и защо вече не е такъв. Ще ни е интересно да научим и да се поучим.

Кало, Герги, вие сте...



Тема Re: Аз вече не съм православен.нови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.02.09 21:11



Смятам, че е излишно. Но ще се опитам.
Не ме бива по дългите обяснения.

1. Не вярвам, че Бог се крие зад иконите и брои колко пъти си му се поклонил.

2. Не откривам отговори на въпросите които ме вълнуват. Само опити да бъда убедена, че съм глупава, повърностна, че се правя на интересна, и че щом като вярвам не трябва да питам.



3. Когато въпросът придоби очертанията - "В какво да продължа да вярвам - в църквата или в Бога - изборът беше предопределен.

4. Реших, че няма смисъл да се самозалъгвам и да бъда православна само защото уважавам историческата роля, която е играла църквата. Ако ще съм в църква то трябва да е заради Бог, не заради история, наследство, и т.н.

5. Познавам католици, евангелисти, мюсюлмани, дъновисти, будисти, а напоследък и едни свидетели на Йехова. Ако богът, който почита православната църква, е отхвърлил тези хора от спасението само защото не ходят в определени църкви и не се кланят и възхищават на определени светци - то аз предпочитам да съм при отхвърлените.

Накратко - не се чувствам православна и православието не е това, което ми е необходимо.

Хайде сега един контравъпрос - как си представяш "да се поучите" от тази тема? Понеже си писал: Ще ни е интересно да научим и да се поучим.




Тема Re: Аз вече не съм православен.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано01.02.09 21:47



не ми се сърди, ще изтрия това.

И за другите - дайте първо да чуем, после да се поучим, пък после да съдим кой колко православен е бил.

Редактирано от xenox на 01.02.09 21:49.



Тема Re: Аз вече не съм православен.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано01.02.09 21:47



нали не съм казал, че си глупава и повърхностна?

поуката от тая тема: смирение. понеже ако някой е разочарован от православието половината вина е в самото православие, каквото сме го напарвили ние. правилен подхо: смиряваш се, виждаш греките и ги поправяш. един легендарен монах казва: въпросът трябва да е с какво съгреших, че накарах брата си да ме обиди и нарани (или да си вдигне парцалите от църквата).



Тема Re: Аз вече не съм православен.нови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.02.09 22:07



Монахът е изхождал от идеята, че нещата се дължат на обикновено разминаване и личностни конфликти. А аз просто не получавам това, от което се нуждае душата ми.



Тема Re: Аз вече не съм православен.нови [re: kaмъчe]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.02.09 22:15



Не съм прочела това, което си изтрил. Не ти се сърдя - предполагам, че е било нещо от рода на това, че не съм била достатъчно православна, че не съм познавала православието и т.н.



Не се притеснявай - това не ме засяга.



Тема Re: Аз вече не съм православен.нови [re: kaмъчe]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано01.02.09 22:36



Ха, виж ти. Какво лошо видя, та го изтри???

Да беше казал, че православните нямат право да пишат, а само да се "поучават".....

Хайде, и за себе си напиши....какво чакаш?

Супер нагло е да не може да се пише в клуб Православие от православни!
Не че не съм го очаквала, де, но мислех, че ще е по натам.......

Редактирано от kaмъчe на 01.02.09 22:39.



Тема Re: Аз вече не съм православен.нови [re: kaмъчe]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано01.02.09 22:45



ами не мисля, че много хора ще пишат тук, ако започнем да им държим сметка защо така са постъпили и как не са прави.



Тема Re: Аз вече не съм православен.нови [re: xenox]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано01.02.09 23:15



Недей криви истината, относно какво съм написала, моля. По случайност го пазя.
Не съм държала сметка, а ако човек пита няма лошо да му се каже къде бърка, иначе погива.
Как ще й помогнеш иначе, представите й са погрешни?



Тема Re: Аз вече не съм православен.нови [re: xenox]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано01.02.09 23:20



Спокойно Шефе. Рейтингът ни се е вдигнал през последната седмица. Очаквай нов прилив на сили и затягай колана за модериране.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.