Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Обществото трябва да плати лечението и грижата!нови [re: *abi*]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано14.01.09 22:52



става дума за застрахователи все пак. ако има и ей-толкова шанс да не платят нещо, не го плащат.

освен това не знам гражданската дали заплаща щети извън ремонтите по автомобила. Маским от гражданската не е хванал нищо.



Тема Re: Обществото трябва да плати лечението и грижата!нови [re: xenox]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано15.01.09 01:16



Хайде, стига глупости!

-Гражданската плаща всички щети - материални и пострадали, които ти причиняваш виновно на други хора и автомобили
-Автокаското плаща всички щети, причинени на твоята кола

Но! Нито една от двете застраховки не се изплаща от застрахователя, когато виновният е употребил алкохол. В този случай пострадалите са в по-неизгодно положение, тъй като могат да получат пари единствено по съдебен път. В същото положение са хората, пострадали от шофьори без ГО - но там все пак има някакъв гаранционен фонд, който се разплаща и после съди регресно шофьора.
Ако алкохолът на Максим беше между 0.6 и 1.19 промила, той щеше да подлежи само на административно производство плюс наложените обезщетения. Над 1.2 следва наказателно производство плюс наложените обезщетения.

Ако Максим не беше пил, даже и да е виновен, застрахователят му по ГО щеше да плати обезщетения на наследниците на загиналото момче и на Мануела Горсова, както и за пострадалите коли при ПТП. Застрахователят му по Автокаско щеше да му ремонтира Хамъра.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Обществото трябва да плати лечението и грижата!нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.01.09 10:48



И аз така знам, че става, но не изказвах лично становище, понеже едва сега изкарвам книжка

...

Но че не ми пука за Стависки, не ми пука...Не ми пука за никое пиянде виновно или не в пътнотранспортно.



Тема Re: Обществото трябва да плати лечението и грижата!нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано15.01.09 17:00



искаш да кажеш, че ГО щеше да плати за лечението на Мануела? какво значи "обезщетения"? по 100 лв?



Тема Re: Максим Стависки да лежи в затвора!нови [re: xenox]  
Автор beta_n(black_hole) (стар познат)
Публикувано19.01.09 16:24



Това е монополна етика.
Това което се опитва да прави Русия, и някои компании държащи големи паразни дялове.
Ама в Европа за сега слава богу тези номера не мнават много много



пристрастен, но не пристрастен

Тема Re: Обществото трябва да плати лечението и грижата!нови [re: xenox]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано20.01.09 23:01



Чл.9. (1) Собствениците, ползвателите, държателите и водачите на моторни превозни средства са длъжни да имат застраховка "Гражданска отговорност" за следните минимални застрахователни суми:
1. за неимуществени вреди - 200 000 лв. за всяко събитие при едно увредено лице и 240 000 лв. за всяко събитие при две и повече увредени лица независимо от техния брой;
2. за имуществени вреди - 100 000 лв. за всяко събитие."

искаш да кажеш, че ГО щеше да плати за лечението на Мануела? какво значи "обезщетения"? по 100 лв?

Искаш да кажеш, че ГО няма да изплати минималния застрахователен минимум или какво?

Питам защото незнам как е положението с ГО в БГ.

Честно.





Тема Re: Обществото трябва да плати лечението и грижата!нови [re: *abi*]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано20.01.09 23:19



ей, щяха да ми изплатят колата значи...

но за Максим не са дали и стотинка понеже е пил.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.