Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Добре, че Ежко не е будистки монах!нови  
Автор _maycal ()
Публикувано12.11.08 12:23



Такава яростна защита прави на митрополит Николай Лимузинец заради свръхскъпите му кола и часовник, че направо би се самозапалил в знак на протест срещу "хулителите"!



Откривам нова тема, защото мисля, че сме свидетели на уникално по своему явление-един нелош, свестен човек като Ежко напълно неоснователно, излишно и крайно се е ожесточил да защитава почти незащитима чужда кауза, която явно е приел и като своя (!??) ! (вж. темата "Нов свръхскъп подарък.....")

Странен свят, странни хора, или още: " Ум царува, ум робува, ум патки пасе!"



Тема Изпаднал е, изглежда, в състояние на екзалтация,нови [re: _maycal]  
Автор _maycal ()
Публикувано12.11.08 12:34



и вече не разсъждава съвсем трезво-прави несъответни сравнения,алогични умозаключения, доста поозлобени непредизвикани лични нападки ...В подобни на неговия, случаи, се казва още -"губи лице ", както и на мен, впрочем, ми се случва нерядко, за съжаление!


На който му е интересно, да види посочената тема....



Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: _maycal]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано12.11.08 12:38



Вероятно Ежко страда от култура, възпитание и други подобни предразсъдъци, които не му позволяват да вкара в правия път човек, който не може пряко да се защити.



Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: _maycal]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано12.11.08 12:46



няма лошо да се приемат подаръци. защото ако не се приемат, ще спрат да ги подаряват, а от пари винаги има нужда. един монах може да стане зависим от пари и подаръци, само ако те са от някаква първостепенна важност за него. ако не са - лесно може да откаже "услуга", без да се плаши, че подаръците ще секнат и без да се трогва от "га яди кифтета ни рива".

друг е въпросът дали монасите, еписколи или не наистина не се блазнят от парички и други благинки и материални мастурбацийки. за това, обаче, приемането на подаръци не е фактор - важното е какво става после. ако някой докаже злоупотреба с църковни имати, облагодетелстване за сметка на църквата и скатаване на църковни пари - ок, ще го скъсаме от критика (макар че полза няма), но задето е получил часовник - не може.

и дали трябва да се защитават епископите. да, трябва. евала на Ежко. клира е невинен до доказване на противното, като всички хора.



Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор _maycal ()
Публикувано12.11.08 12:48



"Вероятно Ежко страда от култура, възпитание и други подобни предразсъдъци, които не му позволяват да вкара в правия път човек, който не може пряко да се защити."

Хайде още един с големи приказки, включващ се в защита на Ежко ( и Николай Лимузинец) , малко съобразно принципа: обвини , преди да те обвинят!

Драги Черноризец, Фашисте ( camicia neraчерна риза-част от уинформата на италианските фашисти), и по радио "Христо Ботев" в сутрешното религиозно предаване "Благовестие" (ли беше името му?) , осъдиха почти официално митрополита точно за колата и часовника!
Значи според теб-горкия митрополит-не може да се защити и става жертва на някакви форумни гамени и некултурни хулигани и лумпени!??...Може пък да си прав за някои работи!



Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: xenox]  
Автор Kossoman ()
Публикувано12.11.08 12:52



Приемането и най-вече личното ползване на повече от един скъп подарък вече води до сериозно съмнение, че приемащият ще е в състояние лесно да може да откаже "услуга", без да се плаши, че подаръците ще секнат и без да се трогва от "га яди кифтета ни рива".



Тема И слава Богу. Ако пък те интересува моята личностнови [re: _maycal]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано12.11.08 13:05



грешна, толкоз много - моли се за мен, всеки ден поне по веднъж. Става ли. Така де - с кого ще има да се ежиш, ако днес или утре Господ ме призове.

. Ако пък наистина се помолиш за мене, моли се за спасението ми. Благодаря.


Редактирано от Eжko_ на 12.11.08 13:21.



Тема Re: И слава Богу. Ако пък те интересува моята личннови [re: Eжko_]  
Автор _maycal ()
Публикувано12.11.08 13:19



"...моли се за мен, всеки ден поне по веднъж. Става ли."





Тема е , ама не само за Ежконови [re: _maycal]  
Автор vyprosche ()
Публикувано13.11.08 10:29



и за Митрополит Николай се моли. Длъжни сме да се молим за духовните си отци и за враговете си дори. Ще видиш как ще се смекчи сърцето ти и ще заобичаш целия свят.



Тема Re: е , ама не само за Ежконови [re: vyprosche]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.11.08 10:43



"Ще видиш как ще се смекчи сърцето ти и ще заобичаш целия свят."
Добре е човек да внимава с такива думи, защото те крият в себе си недоказано обвинение. А това е много близко до осъждане, подобно както и майкъл прави.

Може да се запитаме - а откъде е ясно, че майкъл не обича м.Николай? Всъщност ясно ли е? Не съм видял той да твърди такова нещо, а ние как да отсъдим?

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.