Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: ask2OO4]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано18.11.08 12:57



Жълтини? Какво е това?
Не бягам от същността - за мен в момента това е същността на нещата. Когато ситуациите се променят се променя и същността - такъв ни е света - променлив.





Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано18.11.08 13:02



добре, да систематизираме малко нещата понеже нещо не се разбираме. подозирам от разминаване на основни понятия.

-каква е тая съвест, дето я е заложил Бог и дето не може да бъде повредена, само скрита или изоставена? така де - какви са децата? все още не си отговорила.

-как може да се открие истината, тогава според теб? така де - да се разкрие съвестта, да и се махне обвивката на средата. и ако човек може да го направи сам, защо му е била да идва Христос и защо изобщо се пънат всички духовни водачи?

заплашен е дядо Николай от рухване на неговия епископски авторитет, като му се приписват генерални качества от приемането на един подарък. това си е заплаха, нали?



Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: Eжko_]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано18.11.08 13:02



Ако мерим предубедеността ми към митрополита с твоята към мен... наистина не си струва да говорим, че съм бил предубеден. Как иначе ти твърдиш, че се гнуся от нещо, за което аз съм сигурен, че не се гнуся?

Но за теб, каквото и да кажа, винаги ще е страстно. Ами... жив и здрав. Съвсем лично ти го пожелавам.



"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."

Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано18.11.08 13:04



Това, което се променя в света, са повърхностни неща, фасада. Същността си остава. Жалко е, че се подвеждаш по външното...

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: ask2OO4]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано18.11.08 13:07



тя и ева заради външното взела, че променила същността...





Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано18.11.08 13:07



Всъщност може да се каже, че по-скоро защитаваме теб (и други хора), но както и да е.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано18.11.08 13:23



Ами тази съвест е онова, заради което дойде Христос и заради което сме Божии деца и прави от нас Божии храмове. Предполагам, че това отговаря и на точка 3.

Този въпрос - какви са децата - не го разбирам.

Аз пък наистина забравям, че заплахата за авторитета ви притеснява.





Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: ask2OO4]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано18.11.08 13:30



Аз не се подвеждам по външното - просто нямам намерение да пробутвам на външното качества, които са присъщи само на вътрешното.



Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано18.11.08 13:31



Сигурен ли си, че искаш да отваряме темата за жената и греха?





Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано18.11.08 13:33



чакай да затворим предната!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.