Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано16.11.08 12:56



Странни неща пишеш... Ти си една от участничките тук, които много яростно се съпротивлявате против всякакви опити да се окачествяват разни неща/хора/принципи под предлога, че не бива да съдим. А ето сега ни предлагаш да си "признаем", че някой си е сребролюбец, за да не биваме считани за овчедушни... Нима не виждаш осъждането в такова признание? Нали само Бог имаше правото да прави това, а не и ние? Как да кажем - сребролюбец е?

Изобщо не става дума за пристрастия към религиозни водачи, не става дума за някакво издивяване при мисълта, че епископатът е грешен. Ние знаем, че безгрешни хора няма, а епископите са хора. Но същността на нещата не се крие в това да развяваме недостатъците и греховете на хората след като знаем, че те така или иначе са грешни. Затова и казвам, че бягаш от същността.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Ходи си губи времето да говориш на дядо владикнови [re: glishev]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано16.11.08 13:06



Дори така да е, коректността изисква да се опита.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: _maycal]  
Автор пpocтo1чoвek (непознат )
Публикувано16.11.08 14:33



Не знам, дали си присъствал на Литургия водена от митрополит Николай. Ако не си, препоръчвам ти да пробваш.



Тема Re: Ходи си губи времето да говориш на дядо владикнови [re: ask2OO4]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано16.11.08 14:36



Така си е. Все пак не вярвам, че примерно митрополит николай ще каже: "Заповядайте, да чуем, какво ще кажете". може да съм циничен и маловерец. Но не вярвам.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Ходи си губи времето да говориш на дядо владикнови [re: glishev]  
Автор пpocтo1чoвek (непознат )
Публикувано16.11.08 14:40



Аз пък вярвам, че ще го каже.



Тема Re: Ходи си губи времето да говориш на дядо владикнови [re: пpocтo1чoвek]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано16.11.08 14:58



Може би тогава наистина си по-подходящ от мен, за да идеш да говориш с него. Нали вярата и планини мести.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Ходи си губи времето да говориш на дядо владикнови [re: glishev]  
Автор пpocтo1чoвek (непознат )
Публикувано16.11.08 23:12



В своята "походащност" вече се съмнявам. Но ако е Божия воля, може и да стане това, когато Бог е рекъл.



Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: ask2OO4]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано17.11.08 10:43



Нима не виждаш осъждането в такова признание? Нали само Бог имаше правото да прави това, а не и ние? Как да кажем - сребролюбец е?

Още веднъж - не става дума за осъждане, а за констатация. Осъждане щеше да е, ако искам това да има някакви последици. Е, за мен епископът си има точно толкова слабости колкото и всички останали хора, но той има право да анатемосва и отлъчва.



Всъщност констатацията, че е сребролюбец, само би ме освободила от товара да се съобразявам с неговите възгледи относно бедните и богатите, или пък просто е предупреждение да не приемам решенията му, думите ми като израз на божята воля, или пък да смятам, че когато води някаква борба го прави само за бога, а не за себе си. Не ме ангажира с това той да бъде осъден или да носи някакви последствия. И понеже той заема висок пост в православната църква - предполагам, че това би ме освободило и от илюзиите ми за отношението на църквата към кесарьовото. Което е жалко, защото ми се струва, че и в самата църква си има "класи".



Тема Re: Добре, че Ежко не е будистки монах!нови [re: пpocтo1чoвek]  
Автор Atanassya (Нова:))
Публикувано17.11.08 15:34



Много ми липсват литургийте, водени от митрополита, да даде Господ да отида скоро на водена, от него. Неведоми са пътищата..



Слава на Отец,Син и Светия Дух!Амин.

Тема И граматика малко ти липсва!нови [re: Atanassya]  
Автор _maycal ()
Публикувано17.11.08 19:38



"Много ми липсват литургийте, водени от митрополита, да даде Господ да отида скоро на водена, от него. Неведоми са пътищата.."

Винаги са ми били много странни хората, които слагат й вместо и!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.