Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:20 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Гърци и арменци се сбиха в xрама на Божи гробнови  
Автор isihia (пристрастен)
Публикувано10.11.08 08:29







Тема Re: Гърци и арменци се сбиха в xрама на Божи гробнови [re: isihia]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 09:50




Срамна работа. Но май не е за първи път?

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Тема Re: Гърци и арменци се сбиха в xрама на Божи гробнови [re: glishev]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано10.11.08 11:05



за трети път.



Тема Re: Гърци и арменци се сбиха в xрама на Божи гробнови [re: xenox]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.11.08 11:10



така требе. С бой и Божието име на уста.



Queen's only


Тема Вероятно поне един от тези свещеницинови [re: glishev]  
Автор _maycal ()
Публикувано10.11.08 11:11



е, на практика, хулиган и/или простак, а може би двама..., повече?....
Друг малко вероятен вариант е да е станало недоразумение. Трета възможност е някой по-висш, неприсъстващ на мястото в момента, свещеник (може би със стила на Николай Лимузинец!?

) да се е разпоредил за някакво "твърдо" поведение по спорен въпрос!?Четвърта?



Тема Re: Гърци и арменци се сбиха в xрама на Божи гроб [re: isihia]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.11.08 12:03



Гърци и арменци се сбиха в xрама на Божи гроб


Збиха се, но не се УБИХА!
Както стана на едно друго място.....................



Тема Re: Гърци и арменци се сбиха в xрама на Божи гробнови [re: AGLER]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 13:15



Така си е :( Тъй и тъй, такива неща изобщо не бива да стават. Все още сме в Средните векове...

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: нови [re: isihia]  
Автор н@блюдaтeл ()
Публикувано10.11.08 14:28



Ето и видео :






Гърците се опитали да вкарат свой монах в храма, докато арменците празнували Въздвижение на Светия Кръст, ако разбирам правилно, и тогава се намесила полицията.

Редактирано от н@блюдaтeл на 10.11.08 16:24.



Тема Re: Гърци и арменци се сбиха в xрама на Божи гробнови [re: glishev]  
Автор SiainoNebe (философ 25 m sf)
Публикувано18.11.08 02:19



Така е, понеже и шесте фракции, а нека помислим по-глобално и 10-те фракции в християнството са пълни с болни духовно хора, които смятат, че другите девет фракции са противни на Иисус, а и мнозина от собтвената му, а само той и неговите около него са прави. Т.е. сектантвото цари навред.

За това и ще се бият, а може и да се убиват. Разбира се, по-често е за пари и власт, но когато разделението е заради усещане за Избаничество сред заблудени, тогава е най-гротескно.

Навремето ме предупреди един приятел да си трая, че родните православни и мене може да ме понабият. Послушах го, предимно си траех, та не са ме били още :)


Колкото повече гледам саира на фанатиците, толкова по-силна става увереността ми в собтвения ми религиозен опит и собтвената ми християнска философия. Чудя се само какво трябва да направя, за да я популяризирам без да създам някоя поредна идиотска нова фракция или секта.



Тема Декан на Богословския факултет би асистент тамнови [re: isihia]  
Автор SiainoNebe (философ 25 m sf)
Публикувано18.11.08 02:33



Тоя случай известен ли ви е?

Как деканът на богословския факулте на софийския университет Емил Трайчев (преподаващ Въведение в Новия ЗАВЕТ: ) ) беше хванал за гушата и оставил белег на Костадин Нушев (преподаващ като асистент етически системи, нравствено богословие :) ).

Забавните преподаватели искаха да укрият случая, но хуления от всички проф. Димитър Киров настоя техния факултетен съвет да е открит и достъпен за студентите, та видяхме всичко. Т.е. как Нушев щеше за малко да повдигне съдебно обвинение и как поиска извинение от декана, който разтяга локуми няколко минути, но извинение не се чу от думите му.

Интересното е, че у нас се карат за сапуни, жълти стотинки и глупости, докато ония на Божи гроб поне се карат за по-смислени неща.

щото когато Латковски, асистента по православна догматика открито в лекции и т.н. заклеймяваше БПЦ и т.н. че са отпаднали от Благодатта, то никой не го наби него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.