Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Нов подарък за митроп. Николай Лимузинец!нови [re: glishev]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано10.11.08 01:45



нормален е, защото му се случва да прави секс от верме на време, нали?





Тема Re: glishevнови [re: glishev]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.11.08 04:08



Но това, че Българската Църква изобщо не е дала нищо за бедните, е излишна реторика. Защото не е вярно.

Най-лесно е да кажеш "не е вярно"!
Но е абсолютно недостатъчно.
Факти????????????????
Но не от Трето Българско Царство а от последните 20 години!
Ще се затрудниш!

/и не ми споменавай случая от Ихтиман защото там свещенника
прави всичко не с помощта на БПЦ а въпреки безразличието на БПЦ!/



Тема Re: glishevнови [re: AGLER]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 09:03



Първо, доказателства трябва да представи обвинението, а не защитата, по презумпцията за невинност до доказване на противното :)

Второ, правилата на форума са малко или повече насочени против ругаенето на Българската Църква по принцип.

Трето, досега не си казвал, че не бива да споменавам работи от Възраждането и Средните векове, примерно :)

Но да ти отговарям така би било много мръснишко, нали? Все пак не съм някакъв крепител на владиците и човекомразец. Що се отнася до Третото царство (значи... 1908-1946), се сещам за някои от прекрасните дела на тогавашните екзарси Йосиф и Стефан, както и за хора като Неврокопския (по-късно убит) Борис, Варненския (струва ми се) Симеон и митрополит Кирил, който по-късно става патриарх. Новият превод на Библията, стипендиите на Екзархията за образование на ученици от България, Бесарабия и Македония, строежите на нови храмове, личното раздаване на милостиня във Варна и обедите за бедните пак там, както и отчасти спасяването на българските евреи - това са все дела на Църквата. А и сигурно не са само те.

После има и по-нови добри случаи. Мъченичеството на митрополит Борис (и на други служители на Църквата, а с тях и тримата новоканонизирани католически светци-българи) ми е достатъчно. Какво да правиш за бедните, когато самата душа е била (и е) заплашена?

Днес, слава Богу, познавам добри свещеници, които вършат нелоши неща според силите си. Не колкото трябва, не дори наполовина достатъчно, но ги има. И не е само ихтиманският случай. Има ги в Княжево, в Стара Загора, а и на други места. Така че - не унивай, братче :) Все пак venceremos.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Нов подарък за митроп. Николай Лимузинец!нови [re: xenox]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 09:05



Всъщност понякога и монасите по нашенско не се лишават... Попът поне си е женен мъж. Така че - аз съм си "за" женени владици, издигнати от енорийски свещеници.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: glishevнови [re: glishev]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.11.08 11:53



Първо, доказателства трябва да представи обвинението, а не защитата, по презумпцията за невинност до доказване на противното :)


В юриспродукцията обикновенно се доказва нещо което е
извършено, докато неизвършеното в повечето случаи
не оставя следи и не се нуждае от доказателства!

Второ, правилата на форума са малко или повече насочени против ругаенето на Българската Църква по принцип.
Това вече е доста сериозно!
Не бих се съгласил, че основателната критика към БПЦ е "ругателство".
БПЦ се намира в критична ситуация, и колкото по скоро това се осъзнае,
толкова по добре.
Църквата ни се нуждае от промяна!

Споко, знам, предварително какво ще ми отговориш!
ЦЪРКВАТА Е ВЕКОВНА ТРАДИЦИЯ И ТРЯБВА ДА СЕ СЪХРАНИ ТАКАВА!
Точно така!
Промяната в БПЦ трябва да е насочена не към въвеждане на нови моди
шантиклер, а към връщане на вековните традиции съществуващи в момента само на приказки.За да не се налага да говориме за деяния на
хора като екзарх Йосиф и владиката Стефан, за Неврокопския Борис и Варненския Симеон за митрополит Кирил В МИНАЛО ВРЕМЕ А В НАСТОЯЩЕ!!!
Без да се критикува БПЦ промяна няма да има!Синодалните старци са доволни от статуквото и вместо да се занимават с проблемите на миряните са потънали в собствените си котерийни проблеми.
Темата в която пиша е само една страничка от тази истина!
И какво става в тази тема?
Повечето се опитвате да я сложите под похлупак и да се премълчи.
Тихо да не се разчуе, споко - да не се разбере!
Да чакате Николай Пловдивски сам да си посипе главата с пепел!
Ами няма да стане!Самозабрави се от новия си сан!
Попадна в средите на пловдивският елит и не си задава сам въпроса
защо го канят от ешмедеме на ешмедеме и защо го обсипват с подаръци!
Наивните приказки на една клубарка, че като се нарадвал на Вашерон Константена си щял да спре да го носи...........................
В същото време консервативните му и фанатизирани изказвания
отблъскват младите хора от БПЦ и тези които търсят накаква вяра се
насочват към така наречените от мене ШОУ ЦЪРКВИ!


Оф,
чудя се защо пиша!
Безмислено е...................
Явно всичко трябва да се разпадне с гръм и трясък
за да се съгради на нови основи.
На стари колци /старци/ нов плет /миряни/ не се заплитат!
Явно 45 години народна власт ще трябва да се изживяват още 45 в БПЦ!



Тема Re: glishevнови [re: glishev]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.11.08 11:58



Всъщност понякога и монасите по нашенско не се лишават... Попът поне си е женен мъж. Така че - аз съм си "за" женени владици, издигнати от енорийски свещеници.



Бъди сигурен, че БПЦ би приела твоите революционни мисли
не като ругателство, както характеризираш моите постинги и критики
а като
чистопробна ерес направо!
Нищо чудно и да те анатемосат!




Тема Re: glishevнови [re: AGLER]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано10.11.08 13:14



да, няма полза да пишеш. особено пък тук. иди свърши нещо полезно! нахрани бедни, дай подслон на бездомни, утеши болни, дари средства. такива работи.



Тема Re: glishevнови [re: xenox]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 13:17



Е, от писане глава не боли. Пък и известен критицизъм винаги си е бил нужен. Но - всичко с мяра.

Лошото е, че като се оплакваме във форума, изпускаме парата.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: glishevнови [re: AGLER]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 13:19



Прав си. Така биха ги приели, ако имаш предвид владиците, повечето от които не са ми любимци.
Ако имаме предвид свещениците обаче, може и направо патриарх да стана с такива приказки



Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Тема Re: glishev.нови [re: glishev]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.11.08 13:38



Но - всичко с мяра.


Мярката е според грешката.................




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.