Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Нов подарък за митроп. Николай Лимузинец!нови [re: пpocтo1чoвek]  
Автор Sisilia (ентусиаст)
Публикувано09.11.08 16:25



Нека не избързваме едва ли не да изтрием името му от книгата на живота, без да имаме власт за това и знание, какво е всъщност в душата му или какъв е Божият план за него ... че и за нас.


Да, наистина, много добре го каза и като се замисля не е ли по-добре, ако аз се съблязня от нещо, човешкото око се съблазнява - спор няма, да дойде някой и да ми го каже в очите, а не да лепи афиши колко много съм "нагазила лука".
В действителност от куртоазия, ако някой ми подари нещо поне ден, два ще го понося. Едва ли митр.Николай ще го носи постоянно, но прав е Ежко, че афиширането му е съблазън. Хората около него би трябвало да съберат подписки, ако не са съгласни с митроп.Николай и неговата страст.



Тема Re: Под "древна змия" светото Писание свидетелствнови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор _maycal ()
Публикувано09.11.08 17:01



"
това са неговоте принципи и ние трябва да го уважаваме заръди тях...
в началото и аз това му казвах,но после разбрах,че ако един човек не може да разсъждава,то не трябва да го биеш по главата с навит весник,та дори и да е в-к "Капитал"..."






Тема Re: Sisiliaнови [re: Sisilia]  
Автор AGLER ()
Публикувано09.11.08 18:11



Хората около него би трябвало да съберат подписки, ако не са съгласни с митроп.Николай и неговата страст.


Нали знаеш къде завършват абсолютно всички
подписки в България?
На вторични суровини!
Единствената полза от тях за съжаление е за този
срещу когото е самата подписка, защото тя на него се
връчва и той взема парите от вторичните суровини!

Същият успех би имала и една подписка срещу Сатаната!
Той обаче надали ще шитне хартията за жълти стотинки,
а по скоро би разпалвал с нея огъня под казаните.



Тема Re: Нов подарък за митроп. Николай Лимузинец!нови [re: пpocтo1чoвek]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано09.11.08 18:22



ползата един митрополит да е монах се състои в това, че монахът няма да се грижи за семейство, деца, потомство и лукс. така де - защо му е да осигурява и внуците си, ако няма да има внуци? и още - монасите би трябвало наистина да спазват дадения обет за бедност, да не ценят лукса и суетните предмети като часовник за много пари, когато същата работа върши и такъв за 20 лв.

при положение, че владиците май много не ги спазват тия неща - защо е задължително да са монаси?



Тема Re: xenoxнови [re: xenox]  
Автор AGLER ()
Публикувано09.11.08 18:34



ползата един митрополит да е монах се състои в това, че монахът няма да се грижи за семейство, деца, потомство и лукс. така де - защо му е да осигурява и внуците си, ако няма да има внуци?


Има обаче племенници, братя и всякаква друга рода!
Сегашният патриарх купи по комунистическо време
апартамент за Максимка /племеницата му/ на Оборище
срещу Докторската градина от мой близък роднина.
Тогава директна продажба не можеше и да си помисли
човек да извърши но другарите бяха благосклонни към
Негово Светейшество.Закона забраняваше и покупката на
жилища над 120 квадрата а въпросното е около 200.
Стойноста на жилището беше космическа за онова време.

Племеницата на покойният Патриарх Кирил години наред
се издържаше от продажбите на произведения на изкуството
от официалните подаръци на чичо си!

Така, че не се безпокой, има кого да осигуряват и монасите.

А човешкото око е ненаситно.........................



Тема ВАРИАНТ-НОВО СТИХОТВОРЕНИЕ!?нови [re: _maycal]  
Автор _maycal ()
Публикувано09.11.08 19:30



Устремил строгия си взор
в духовни високи върхове
не усеща-няма спор,
че се вози в БЕЕМВЕ
или в шик ауди,
важното е да се труди
за народа християнски,
да живее по спартански,
а с молитвен график да е в тон
си трябва часовник "Вашерон"


любчо(фотограф), кажи си мнението за стихотворенията, направи им литературна и политико-религиозна критика, ако желаеш!

Други също може да се включат!



Тема Re: И аз те обичам,нови [re: AGLER]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 01:28



Братче, учил съм го тоя проклет латински осем години, но не съм учил старателно латинската палеография :) Non legitur :) Дай го направо на латиница, щото тоя шрифт от манускрипта ми бърка в здравето и след Beatus qui intelligit ми става каша. Накрая май е liberavit eum Dominus (под титла), ама от това изречението не изглежда особено ясно.

Пък и за повечето от нас тук историята с Адам и Ева не е притча, а Франциск от Асизи е малко неясен като авторитет и като светец. Нали се сещаш, православни сме ;)

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: glishevнови [re: AGLER]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 01:32



Не ставай зорлем форумен мъченик :) И аз не обичам дивотиите на владиците и стиснатостта им. Но това, че Българската Църква изобщо не е дала нищо за бедните, е излишна реторика. Защото не е вярно.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Нов подарък за митроп. Николай Лимузинец!нови [re: пpocтo1чoвek]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 01:35



Това ме подсеща за едни еретици, към които съм се изкушавал да се присъединя. Мисля, че името им е донатисти. Привлекателната част от учението им е, че не са допускали за свещеници и епископи хора с опетнено име. Непривлекателната е, че не са допускали до изповед и прекръщаване хора, които веднъж са се отказали от християнството, а после са поскали да се върнат към него. Били са принципни типове, но мрачни и високомерни.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Нов подарък за митроп. Николай Лимузинец!нови [re: xenox]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.11.08 01:40



Изобщо не бива да е задължително. От една страна - в Новия Завет черно на бяло си пише за "мъж на една жена". От друга - човек не става монах, за да се издигне, а за да преживява в молитва, размисъл над греховете си, смирение и самота. От трета - глупаво е нито един добър свещеник,който познава ежедневието на една енория, да не може да бъде издигнат начело на много енории. Така че според мен тъкмо женените попове трябва да стават епископи и митрополити.

Има и едно по-грубо съображение. Монахът трябва да е чист човек, но всъщност има много случаи на смахнати или извратени монаси у нас. Докато свещеникът почти винаги е нормален човек.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.