Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор Ayyildiz (Just a Muslim)
Публикувано26.09.08 16:15



Всъщност си говорехме за правдивост, достоверност... а ти се хвана за черупката. Не виждам връзката с която свързваш легализма, законничеството на Исляма с неговата истинност и истинността на Свещенното Писание в което вярваш. Това са съвсем различни понятия и трябва да се разграничават. Когато говорим за истинност и достоверност мярката е една. Колкото и да ти се иска два аршина няма... Но с показания от теб популистичен подход виждам, че нямаш голямо желание да вникнеш в същността на собствената си позиция и същността на това против което си се обърнал. Твоя воля. Всеки е свободен да избере дали с очите си или с ушите си иска да види "новите дрехи на царя"... Както и да е. Няма да се задълбочавам и да злоупотребявам с гостоприемството на клуба.



Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: Ayyildiz]  
Автор ann ()
Публикувано26.09.08 18:00



Ами просто вярваме различно. Черпим вярата си от различни откровения. Трудно е да имаш задълбочена позиция за дадена религия без да си вътре в нея. Макар че можеш да я познаваш добре и острани. А понякога е нужно да знаеш и съвсем малко, за да си убеден, че нещо не е истина.

Иначе за Корана и евентуалните противоречия в него, имаше теми в друг форум, преди време бях чела малко:




Не зная обаче доколко е смислен подобен спор. Защото разликите ни са на по-основно ниво. А е много трудно да се докаже нещо от вярата :). Все пак, обвиненията за грешки в Корана - обичайно са посрещнати от мюсюлманите с довода "Коранът е низпослан, следователно безпогрешен" - т.е. с изказване, което е вяра, догма - и няма как само по себе си да бъде оборено.

Редактирано от ann на 26.09.08 18:04.



Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: Ayyildiz]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 (напредващ)
Публикувано26.09.08 18:19



Когато говорим за истинност и достоверност мярката е една.
За какво всъчщност говориш?
Явно и за съжаление не си разбрал че Библията е истинна във вероучението,във Книгите и присъстват такива които са израз историческия поглед който е имал авторът им.

Докато Корана е спуснат от небето,нали неговия първообраз се съхранява под престола на Аллах,тъкмо затова грешките в него са по-интересни.

Нашата вяра никога не е учила че Библията е "низпослана" директно от небето.

Аз не оспорвам правото ви да вярвате,вярвайте.
Искам да напомня че легазлизма на исляма е това което основно ти пречи да разбереш свободата в Христос.
Но както и да е,бъди здрав,нищо лично няма,това е просто разговор.

"Синергията се ползува единствено от православните".
автор Ставри,добър пример от **** :) :)

Редактирано от ЛюбимeЦ 12+1 на 26.09.08 18:33.



Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано26.09.08 18:22



абе май точно такива работи е учила нашата вяра - че светия дух е диктувал на авторите на светото писание.

освен това мацкта ти показа цял сайт с конкретни разминавания в Библията, а ти за корана намери само едно такова място, която пак си има обяснение някакво.

давай, обори я! нали много ги разбриаш работите!

хайде да ви видя, богослови!



Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: Ayyildiz]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано26.09.08 18:24



а ти кажи как александър македонски се явява пророк!



Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: xenox]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 (напредващ)
Публикувано26.09.08 18:29



"светия дух е диктувал"


Не може да се каже така обобщаващо,още повече че има книги които са "авторски".
Това естественно не накърнява стойноста на въпросните,нито ги прави
по-малко вероучителни.
Св.Дух вдъхновява,но не диктува дума по дума,точка по точка,запетайка по запетайка,той дава възможност на вдъхновените писатели да се изразяват свободно,да пишат със своите си способности.
Тези свещени писатели ни пленяват със свободата на изразните си стилове,жанрове и форми.


"Синергията се ползува единствено от православните".
автор Ставри,добър пример от **** :) :)

Редактирано от ЛюбимeЦ 12+1 на 26.09.08 18:46.



Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор Ayyildiz (Just a Muslim)
Публикувано26.09.08 21:44



За какво всъчщност говориш?
Човек, ти направо уби коня с лопатата. Тук не става въпрос за това от къде е спуснато дадено писание, по скоро това, което пише в него. Но добре, ще формулирам въпроса си така:
От къде може да си сигурен в истинността на твърдения от Библията, след като даден автор противоречи на себе си или на друг автор от същото писание, при положение, че всичкото писание би трябвало да е боговдъхновено. Какъв е критерият ти за да отсееш божественото от небожественото вдъхновение на автора. От къде си сигурен, че си получил истината за божественото след като са те излъгали за обикновената фактология. Или казано по-накратко как става номера да вярваш след като виждаш, че те лъжат.



Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: xenox]  
Автор Ayyildiz (Just a Muslim)
Публикувано26.09.08 21:50



За Александър Македонски трябва да проверя. Може да е предположение на някой от коментаторите на Корана. Предполагам визират Зулкарнейн, но все пак той не е споменат като пророк.



Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: Ayyildiz]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано26.09.08 22:15



същите въпроси ги задавам на теб Ayyildiz но не получавам отговор


как е възможно да вярвате на една заблуда,дори нямате доказателства и не знаете в какво вярвате. Поне аз до този извод стигам след като не получих отговор на нито един от зададените ми към теб въпроси. Относно коптският свещеник вие го обвинявате в лъжа,но самите вие изопачавата истината с неверни обвинения. Християнин не лъже! Докато при вас лъжата е като добро утро. Казвам го със съжаление,защото имам приятели мюсюлмани,които въпреки,че са ми приятели усещам,че понякога ме лъжат. Просто при вас лъжата явно не се смята за грях. Както и да е.
Не можеш да се аргументираш в какво вярваш. За съжаление и моята приятелка мюсюлманка също не може. Моите разговори с нея са досущ като разговорите ми с теб. Все се стига до задънена улица. И тя говори точно като теб. Не може да се аргументира с нищо,но е убедена в правотата си.
Ние християните знаем в Кого сме повярвали,защото общуваме всекидневно с Него и знаем как иска Той да бъде почитан и Го познаваме,защото сме изградили приятелски отношения с Него. Нещо което вие не можете да резберете. Както ти познаваш баща си,така и аз познавам моя БОГ, затова съм сигурна в Него. Ти имаш ли толкова близки отношения с БОГА, стараеш ли се да Му угодиш,важно ли е Неговото мнение за теб,Неговата воля за живота ти,общуваш ли с Него всекидневно? Познаваш ли Го като приятел? Искаш ли да живееш за Него,а не за себе си?
Не се заблуждавай Ayyildiz, ти не познаваш БОГА. Ако сърцето ти желае да Го познае Той ще ти се открие. Но докато предпочиташ да вярваш на заблуди това няма как да стане.

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!

Тема Re: “Враг № 1” на исляманови [re: Zara_83]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.09.08 22:31



как е възможно да вярвате на една заблуда,дори нямате доказателства и не знаете в какво вярвате
То да ти кажа и аз това ви питам, ама отговор не получавам.
Християнин не лъже!
Да бе, що духовни лица, да не говорим за обикновените християни са лъжели на протежение на вековете. Типичен пример - индулгенциите и търговия със светите мощи.
Между другото имам впечатление, че истинските мюсюлмани си държат много на думата и са преди всичко хора на честта.

Queen's only

Редактирано от Last Roman на 26.09.08 22:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.