Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как си представяте второто завръщане на Христос...нови  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано24.08.08 12:18



...на Земята? Днес ми хрумна вероятен отговор на този въпрос. За мен второто завръщане ще бъде чрез Словото. След като Христос е Човек и Слово то първият път е бил като Човек, а сега ще дойде като Слово. Как си го представяте вие?

*Мир и Светлина вам*

Редактирано от _europa_ на 24.08.08 12:20.



Тема Re: Как си представяте второто завръщане на Христос...нови [re: _europa_]  
Автор cuddly (enchanted)
Публикувано24.08.08 12:39



цялостно- и като Слово, и като Бог, и като Човек, и като Цар.




Тема Re: Как си представяте второто завръщане на Христос...нови [re: cuddly]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано24.08.08 15:06



23. Тогава ако ви каже някой: Ето, тук е Христос, или: Там е, не вярвайте
24. Защото ще се появят лъжехристи и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така че да заблудят, ако е възможно, и избраните.
25. Ето, предсказах ви.
26. И така, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята - не излизайте; или: Ето, Той е във вътрешните стаи - не вярвайте.
27. Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син
Матей 24:23-27

В Словото е писано как ще бъде,за да няма човешки мъдрувания и безсмислени умуваници

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Как си представяте второто завръщане на Христос...нови [re: _europa_]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано24.08.08 16:27



Няма вероятности и предположения. Всичко си е написано. Много от старците дават такива разяснения, но сега не ми се рови да ги търся. Ти православна ли си, какво провокира интереса ти към тези въпроси?

Второто завръщане ще е достатъчно страшно за да не искам да го видя...



Тема Re: Как си представяте второто завръщане на Христос...нови [re: Zara_83]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано24.08.08 16:32



23. Тогава ако ви каже някой: Ето, тук е Христос, или: Там е, не вярвайте
24. Защото ще се появят лъжехристи и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така че да заблудят, ако е възможно, и избраните.
25. Ето, предсказах ви.
26. И така, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята - не излизайте; или: Ето, Той е във вътрешните стаи - не вярвайте.
27. Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син
Матей 24:23-27

В Словото е писано как ще бъде,за да няма човешки мъдрувания и безсмислени умуваници


нЕма какво да мъдрувам и умувам.всичко се е случило...
препоръчвам ти здравия библейски претеризъм,а където имаме указания от следващ пророк /както в случая с Матей 24 гл./.там Иисус казва:"Когато видите мерзостта на запустението,за която говори пророк Даниил,седяща на светото място...",визирайки генерал Тит и разрушаването на Ерусалимския храм в 70 година сл.Хр) там препоръчвам предпазлива АНАЛОГИЯ,а не "творческо въображение"...




"И как умира мъдрият? - Както и безумният!" Еклесиаст 2:16


Тема Re: Как си представяте второто завръщане на Христос...нови [re: Zara_83]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано24.08.08 17:11



Добре и какво е твоето мнение, как би се появил?

*Мир и Светлина вам*



Тема Re: Как си представяте второто завръщане на Христос...нови [re: palatka]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано24.08.08 17:20



Православна съм по убеждения тоест не бих сменила православието с никое друго. Това е което ми е на сърце.
Може би е любопитство или кой знае... Но във всички случаи ми се струва, че сега има засилено търсене на Истината за Света и Какво представлява (или се заблуждавам). И след като има написани и публикувани толкова много книги на тази тематика, а книгите са Слово... Словото е Христос...То тогава това е завръщането на Христос сред нас. Дано съм ясна.

*Мир и Светлина вам*



Тема иденови [re: palatka]  
Автор isihia (пристрастен)
Публикувано24.08.08 17:23







Тема Palatkaнови [re: palatka]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано24.08.08 17:24



Христос е Любов, а някой, който изпитва любов не би всявал страх. Няма защо да те е страх. Ако съвестта ти е неспокойна, то погрижи се да уредиш нерешените проблеми докато е време.

*Мир и Светлина вам*



Тема Re: Palatkaнови [re: _europa_]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано24.08.08 17:30



Христос е Любов, а някой, който изпитва любов не би всявал страх. Няма защо да те е страх. Ако съвестта ти е неспокойна, то погрижи се да уредиш нерешените проблеми докато е време.


нЕма такова нещо...
всичко е минало и е било само за евреите.налягайте си парцалите и се гответе за пържене /като цаца/ в ада...




"И как умира мъдрият? - Както и безумният!" Еклесиаст 2:16



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.