Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано07.08.08 00:45



Разбира се, че си прав. Но аз говорех по принцип - аз не съм чел дали Т. Живков е лично виновен за смъртта на свещениците. Може да са жертва на цялата система. А цялата комунистическа система беше допусната от Бога, заради нашите отстъпления от вярата. Бог поруган не бива.

Ако Т. Живков е разбрал грешката си и последните години е търсил Бога - аз разглеждам максимално възможния добър вариант за неговата душа - и ти ако се свещеник няма ли да му приемеш молитвата и покаянието.

тоест аз говорех по принцин на подигравателния Ставри - и хиляда души да си убил пак може да се спасиш - нима не е така! Така е!

Това беше УРОК за Ставри, а не за вас...

А пък аз въобще не знам Т. Живков как е завършил живота си.
Въпросът е сложен. За умрели без покаяние можем ли да се моли свещеник църковно? Ами ако това е твой баща?
Ако Т.Живков са го излъгали и пр. и пр.

Ти какво казваш, че Архимандритът трябва да бъде низвергнат?! Така ли?



Тема Re: Тодор Живков бил православен християниннови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано07.08.08 00:53



Ти ми отговори какво заслужено има в мъчителната и страшна смърт на 7-те Макавееви братя, чията памят скоро се отбелязва /на 14-ти по стар стил/.

И аз ще ти отговоря на твоя въпрос.

Дори и сегашните управници са ни ОТ БОГА! И ще ни измъчват докато Той каже!

Докато НИЕ ГО помолим. Не ти и аз, а БЪЛГАРИТЕ!



Тема Re: Тодор Живков бил православен християниннови [re: Tимoтeй]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.08.08 00:59



"Дори и сегашните управници са ни ОТ БОГА! И ще ни измъчват докато Той каже!"

Тимотей, съвсем се отнесе :)
Ти за избори не си ли чувал? Или Бог не зачита свбодната воля на хората?



Тема Re: лагеритенови [re: JoroH]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано07.08.08 08:50



здрасти,

не е точно така. Тодор Живков идва на власт през 1956. Лагерите в Ловеч и Скравена са създадени от близкия му Мирчо Спасов през 1959 г. и действат до 1962. В тях има и много репресирани по религиозни причини. Самият ген. Мирчо Спасов е в обкръжението на Живков до свалянето му, зам. министър на МВР до 1989.

Редактирано от н@блюдaтeл на 07.08.08 08:52.



Тема По-скоро е славен_правовецнови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано07.08.08 09:14



Нали е от Правец

Нека Бог да упокоява душичката му, не както ние искаме - понеже сме зли, а както Той - понеже е Съвършенна Любов. Амин.






Редактирано от Eжko_ на 07.08.08 09:17.



Тема Re: лагеритенови [re: н@блюдaтeл]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано07.08.08 09:22



Малка корекция. Двата лагера са открити отново през октомври 1956 във връзка с унгарското въстание. И, да, закрити са на 12 октомври 1962 г. със секретно Решение на МС.

Мирчо Спасов беше един от най-големите садисти наред с Лев Главинчев и други по-малки дегенерати. За радост на целокупна България от сина му Румен излезе прекрасен бизнесмен, основал групировката Орион и разнасящ в момента славата на България в Южна Африка.

Слава, вечна слава на др. Тодор Живков, човекът от народа.



Тема Re: лагеритенови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано07.08.08 09:50



Да, точно. Именно заради унгарското въстание са открити отново.

При закриването им Тодор Живков, според стенограмата, издействал Мирчо Спасов да бъде наказан само с партийно порицание, като казал - "той е златен човек, предан на партията, но бе малко стихиен"... Един от оцелелите лагерници разказваше как полк. Мирчо Спасов ги строил и им разяснил - "Вие не сте тук с цел превъзпитание, нито за изтърпяване на наказание. Вие сте тук за вашето физическо унищожение."
Да, синът му Румен Спасов е крупен бизнесмен, чиято фиктивна групировка "Орион" изплашила Луканов и изиграла роля при свалянето на правителството на Виденов...който между другото доскоро беше редактор в дир.бг. Но това е за друг форум.



Тема Re: лагеритенови [re: н@блюдaтeл]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано07.08.08 10:18



А бе няма ли модератор да го санкционира този наблюдател за оф топици брееее !?



Тема Re: лагеритенови [re: н@блюдaтeл]  
Автор ann ()
Публикувано07.08.08 11:15



Koй е бил редактор в дир.бг? Жан Виденов ли?!



Тема Re: лагеритенови [re: ann]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано07.08.08 11:25



Да. Жеглов го прибра да не е без хич. В интерес на истината казват, че се държал нормално и коректно.

В общи линии мафията го изработи да обере негативите. Затова той е на заплата, а Румен Спасов на рента.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.