Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: молитватанови [re: PPP]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано04.07.08 11:52



Внимавай да не изпаднеш в ерес , както други твой побратими.
Защото започваш да Боготвориш човек, а човекък е нищо повече от създание и нищо не може да създаде сам . Всичко е от Бог!

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!


Тема Защо е тази сепарациянови [re: arfi]  
Автор 4ere6a (новак)
Публикувано04.07.08 14:31



Защо е тази сепарация в този клуб, защо тонът ви е такъв недобронамерен? На кой Бог служите? От кое Божие слово четете?

Баща ми е един болен и възрастен човек, както всички нас и грешен. По случай рождения му ден се постарах да напиша нещо утешително за него и да му го подаря, защото на тази възраст от какви подаръци се нуждае повече човек, нали от духовни, които да му дадат утеха, спокойствие и душевен мир. Всички сме вярващи, но колко малко се замисляме за силата на молитвата.
Хубаво е, че тук видях тази тема-въпрос на питащ и търсещ човек. Пуснах моите размишления, НО какъв ужас - чета грубите ви реплики.
И възникна един въпрос - до днес имах уважение към православните, но изумлението ми е толкова голямо, че се питам ТОВА ЛИ Е ПРАВОСЛАВИЕТО?

Ако можете споделете.



Тема Re: Защо е тази сепарациянови [re: 4ere6a]  
Автор arfi (непознат)
Публикувано04.07.08 15:36



Не,това не е Православието!С болка Ви казвам - ПРОСТЕТЕ!



Тема Re: молитватанови [re: Akte-X]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано04.07.08 16:13



". . . ще ме облажават . . . з а д е т о Силният ми стори в е л и к о нещо"

Най-малкото, което означава облажаването, е почитане - въздаване на почит на онова човешко същество, на онази личност, която Самият Христос най-първом от всички е облажил с почитта Си. Да, това е Примера на Бога, Който удостоил това човешко същество да стане вместилище на Невместимия, на Самия Него, и така й сторил велико нещо. Затова и трябва да я почитаме, понеже Сам Господ най-първом почел девицата Мария, затова именно трябва да следваме Неговия Пример

". . . ще ме облажават . . . з а д е т о Силният ми стори велико нещо"

т.е., сторено е по Божията свята воля. А какво е това велико нещо ? Ето какво: Бог, по Своя Воля, Се вместил в утробата на жена - точно определена от Него л и ч н о с т - за да стане човек, като зачатието извършил Бог Дух Святий. Ето, Сам Бог най-първом поставил началото на облажаването на Мария.

Облажаването е общение с Божията майка, а това без съмнение включва и просби към нея. Тук въобще не иде реч, за боготворене, за изместване на Бога. Ако някой е стигнал до там, че да боготвори човек, това си е негов, л и ч е н проблем. Пророчестовто за облажаването на Майката на нашия Господ, е изречено чрез Бог Дух Святий, така че, нека се замисли тоя, който не се вмества в това пророчество, от кой род е - сиреч, дали не е от бесовският род в едно с всички ония човеци, които им служат, противейки се на Бога.

Нека се замислят смятащите се за християни, които не само че не облажават Богородица, но и нещо много по-лошо - никога не са оценили подобаващо Божията свята воля за Бого_въплащението. Понеже то можеше да стане например чрез друг човек, или дори без намесата на каквато й да било твар. Но не би - такава е била святата Божия воля, това да стане именно чрез жена, и то то не каква да е, е девица, изразено в личността на Мария.

Има ли друго същество, удостоено да стане вместилище на Невместимия, раждайки Го в Плът и Кръв. Нима Бог не е могъл да стане човек по друг начин - разбира се, че би могъл. Но ето, такава е святата Му воля, затова нека, който иска, Я уважи. Сам Бог най-първом е облажил Девицата Мария, и това никак не е случайно.

Ако при Боговъплащението можем да говорим за някаква заслуга на Божията Майка, то е най-вече затова, че нейната воля се съгласява с Божията (понеже ако бе искала, можела е и да не се подчини).

Ако Божията Майка има някакви заслуги, някакъв дял, то не е "дял в Божествената природа" на Христа, както някои несправедливо изопачава, за да сипе поредните лъжливи обвинения. Заслугите й са чисто човешки, майчински – тя е носила Младенеца в утробата си, родила Го е, повивала Го е, къпала Го е, Той е сукал от нейната гръд и пр. и пр. - накратко: грижела се е за Него като Младенец, а по-късно и като Дете и Юноша.

Ако пък Божията Майка се нарича Богородица, то е поради простият факт, че Христос никога не е преставал да бъде Бог - нито преди, нито по време, нито след раждането Си като човек. Никога! Някои се учудват как жена може да роди Бога. Да, жена не може да роди Бога, но Бог е силен да Се роди от жена.

". . . ще ме облажават . . . з а д е т о Силният ми стори велико нещо"

Сторил й е велико нещо - Сам Бог я е удостоил, да стане вмещилище на Невместимия, Сам Той удостоил утробата й да се превърне в Святая Святих.




Тема Re: молитватанови [re: arfi]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано05.07.08 13:39



моля се на Богородица на Православието,моля се на светиите на Православието

Щом това те кара да се чувстваш добре моли се, но се замисли, че в целия нов завет от начало до края Исус се е молил само на господ (бог-отец) и на никой друг. Никъде не е казал молете се на мен или на майка ми. Казал е и ние да се молим по същия начин-молитвата отче наш. Отдели си 5 минути да анализираш тези неща.



Тема Re: Защо е тази сепарациянови [re: 4ere6a]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано05.07.08 13:48



ТОВА ЛИ Е ПРАВОСЛАВИЕТО?

По-добре си задай въпроса Това ли е християнството? Това ли е истинското учение на Исус. До нас е достигнала една много изкривена версия, много различна от оригинала. Това важи за всички видове църкви. Ако искаш да разбереш истината ще трябва да направиш сериозно собствено проучване и изследване на нещата.



Тема Re: Защо е тази сепарациянови [re: bluestar1]  
Автор arfi (непознат)
Публикувано05.07.08 15:28



Наистина днешните християни сме много,много далече от Христовото учение.Затова от първостепенно значение за нас е да се ПОКАЕМ и да осъзнаем в каква дълбока духовна непросветеност и отдалеченост от Бога се намираме.Няма да ни помогнат нито красноречието,нито богословствуването и увереността за многото ни знания.Но само християнството прави човека нормален,както е било със светците.Нормата за човека е Христос.От една страна са необходими и собствена мъдрост и изследване,но главното е да търсим помощ от Господа и да се уповаваме винаги на Него.Господ е навсякъде!И тези ,които Го търсят Той никога не оставя без Своя специален промисъл.



А ако се потрудите и проучите и различните християнски религии ще видите,че само Православието е най-близо до Христа.



Редактирано от arfi на 05.07.08 15:47.



Тема Re: Защо е тази сепарациянови [re: 4ere6a]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано05.07.08 17:42



Чети внимателно, защото ти пиша много внимателно.

Самият форум е сепарация. С радост приемаме протестанти и даже атеисти, но с конкретни въпроси по даден кратък повод или стих от Библията.

Но когато идваш с голям текст, чисто протестантски, то ние повечето отдавна утвърдени православни нито можем да ги приемен, нито даже да ги четем. Ние предварително ги знаем. Знаем техният протестантски дух, твърде далеч от православния дух.

Не се сърди, идвай с уважение и внимание към нас - та нашата Църква е на 2000 години!

Задай своя кратък въпрос, но ако идваш да ни правиш протестанти и да ни докажеш, че сме сгрешили, като сме станали православни, то приеми нашите извинения и почитания!...



Тема Re: Защо е тази сепарациянови [re: 4ere6a]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано05.07.08 18:29



Кажи на баща си, че го обичаш. Кажи му какво си научил от него като човек - и като мъж, ако си мъж. Или му благодари за сигурността и увереността, която ти е дал, ако си жена. Не се занимавай с греховете му.



Редактирано от Kaлoмaин на 05.07.08 18:32.



Тема Re: Защо е тази сепарациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор 4ere6a (новак)
Публикувано06.07.08 00:47



Благодаря, благодаря, че писахте.
Никого не се опитвам да пренасочвам към протестантство. След като сме тук и четем, пишем и споделяме сме докоснати от Божия Свят Дух, нека Бог ни преценя колко сме праведни. Хубаво е да си помагаме, а не конфронтираме, хубаво е да сме отворени към добрите неща и да не си мислим, че имаме завършено развитие във вярата си и израстването си като християни. Колкото до молитвата, в Библията има толкова много примери и цитати, че моите коментарии са нещо бледо и недостатъчно, но все пак мисля, че съм разбрала важни неща. Що се касае до православието искам да споделя откровено своите виждания. Много пъти съм посещавала православни църкви, НО въпреки желанието ми да разбера нещо съм излизала с неудовлетвореност, защото от цялата богослужба нищо не се разбира-има пеене, свещи, хора целуват стъклата на икони, хора целуват ръката на попа, попът ги ръси с вода, но проповед няма, обяснения няма, коменарии няма. Провеждат се много ритуали, има мистичност, но защо се прави всичко това не ми става ясно. Едно лято бяхме в Приморско на почивка и минавахме покрай една православна църква в центъра на градчето, беше надвечер, вратите бяха отворени, и вътре шетаха жени, почистваха и приготвяха. Питахме и казаха, че на следващия ден ще има голям празник - Успение Богородично. Отидохме на следващия ден и наистина беше пълно с хора, свещи, служба и т.н. Попитах няколко жени, които ми се сториха запознати - какво се празнува на този празник, какво означава успение и за моя огромна изненада не знаеше никой! Но това не им пречеше да отделят от времето си, да са вярващи хора, да са смирени и добри. Но липсва познанието. Аз понеже съм човек на книгата и на написаното никъде в Библията не намерих за този празник. В Библията не намирам и за редица други неща от православното служене.
Посетих католически църкви - там всичко е като театър. Не виждам скромност и смирение.
Да не говорим за някои фанатизирани деноминации.
Сега като останах с Библията си само, с Божието слово, с мъдростта му, се питам дали е добрия, единствен и достатъчен път за човек търсещ Бога?

Да, на баща си съм казала и доказала, че го обичам, моля се за него и вярвам, че Бог е с нас.
Пишете, споделете, как израствате в познанието и във вярата, имате ли спокойствието че всичко каквото правите е според желанието на Бога?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.