Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: молитватанови [re: arfi]  
Автор 4ere6a (новак)
Публикувано03.07.08 15:56



В кой съседен, дете мое, вие тук не се ли молите?Или само целувате иконите





Тема Re: молитватанови [re: ask2OO4]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано03.07.08 23:19



aaaaaaaaaa 2004 май Бог не ти трябва :)
Само Мария ! Давай Мария - Форца :)
Можем да захвърлим Исус в кошчето , новия Бог е Мария !

2004- моя Бог е друг, не е Мария :)
Но ще съм радостна да се запозная с теологията на бога Мария .

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!


Тема Re: молитватанови [re: bluestar1]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано03.07.08 23:22



кой завършен простак ти каза тази глупост ?

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!


Тема Re: молитватанови [re: 4ere6a]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано03.07.08 23:49



Молитвата - Човекът, който е правилно обучен в истинска вяра, преди всичко очевидно осъзнава колко е беден и лишен от всякакво добро и колко много е лишен от всякаква помощ за спасението. Затова, ако търси някаква помощ в бедността си, той трябва да излезе от себе си, за да търси тази помощ на друго място. От друга страна, той вижда Господа, Който щедро и от Своята добра воля дава Себе Си в Исус Христос и в Него отваря всички небесни съкровища с цел цялата вяра на този човек да се съсредоточи върху този възлюбен Син, всяко негово очакване да зависи от Него и всичките му надежди да почиват и да бъдат установени в Него. Следователно на този човек не му остава нищо друго освен да търси Бога и да иска от него в молитва това, за което знае, че съществува в Бога. Иначе, като знае, че Бог е Господар и източник на всяко добро (Който ни кани да искаме от Него това, от което се нуждаем), молитвата и призоваването на Бога не му носят никаква полза. Това би било както някой, който знае за съкровище, скрито в земята, го изоставя с безразличие, нежелаещ да положи усилията да го изкопае.

Какво човек трябва да има предвид в молитва - Молитвата е подобна на общуване между Бога и нас, с което ние Му обясняваме нашите желания, нашите радости, нашите въздишки, с една дума, всички мисли на сърцата ни. Следователно, всеки път, когато призоваваме Господа, трябва старателно да се стремим да слезем в дълбочината на нашето сърце и от там да Го търсим, а не само с гърлото или с езика. Защото понякога езикът помага в молитва, или в поддържане на духа да бъде по-внимателен в гледането към Бога, или в заемането на тази част от нашето тяло (която е специално предназначена да възхвалява Божията слава) заедно със сърцето да съзерцава Божията доброта. Все пак, Господ заявява чрез Своя пророк ( Ис. 29:13; Мат. 15:8, 9 ) какво постига молитвата, когато е без воля, като е заявил много тежко наказание за всички онези, които Го почитат с устните си, докато сърцата им са далеч от Него. Нещо повече, ако истинската молитва не трябва да бъде нищо друго освен истински чувства в сърцето ни, като по този начин идваме при Бога, ние трябва да изоставим всяка мисъл за нашата собствена слава, всякакво бълнуване за нашето собствено достойнство и всякаква самоувереност. Наистина, пророкът ( Дан. 9:4-19 ) така ни увещава да се молим, основани не върху нашите си праведни дела, а чрез големите милости на Господа, за да може той да отговори на нашите молитви поради любов към Него самия, доколкото Неговото име е върху нас. Това познание за нашето окаяно положение не трябва да възпира нашия достъп до Бога, защото молитвата не е постановена за да ни издигне арогантно пред Бога, нито да възхвалява нашето достойнство, а с цел да изповядаме с въздишки нашите нещастия, както децата с доверие разказват оплакванията си на бащите си. Това чувство по-скоро трябва да бъде като подтик да ни подбужда и подтиква да се молим повече. И така, има две неща, които трябва чудодейно да ни подтикват да се молим. Първо, Божието наставление, с което той ни заповядва да се молим. Второ, обещанието, с което Той ни уверява, че ще получим всичко, което искаме. Защото онези, които Го призовават, търсят и уповават на Него, получават изключителна утеха доколкото знаят, че като правят това, вършат нещо, което Му е угодно. Нещо повече, като са убедени в тази истина, те определено вярват, че Той ще отговори на тяхната молитва. “Искайте” (казва Той: Мат. 7:7 ) “и ще ви се даде, чукайте и ще ви се отвори, търсете и ще намерите.” И в псалма (Пс. 50:15 ): “Призови Ме в ден на напаст; и Аз ще те избавя, и ти ще Ме прославиш.” Тук Той включва двата вида молитва,[180] които са призоваване или молба, и благодарение. С първата ние откриваме пред Бога желанията на нашите сърца. С втората признаваме Неговите добри дела към нас. Ние трябва усърдно да използваме и двата вида молитва, защото сме притиснати от такава бедност и нещастие, че дори и най-съвършените имат достатъчно основания непрекъснато да въздишат и стенат, и да призовават Господа с цялото си смирение. От друга страна, щедростите, които нашият Господ в Своята доброта излива върху нас, са толкова изобилни, и винаги, когато отворим очите си, чудесата на Неговите дела се изявяват толкова велики, че никога не може да ни липсва причина за хваление и благодарение.

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!


Тема Re: молитватанови [re: 4ere6a]  
Автор Topмyнд (hero of ages)
Публикувано03.07.08 23:57



Ако ще си копи-пействаш проповедите, отиди в "Християнство". Протестантски менторски тон в православен форум - аре нема нужда.
Междуконфесионалното разбирателство изисква поне зачитане.



Тема Re: молитватанови [re: Akte-X]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано04.07.08 00:05



Каза ми я един голям простак. Докато го стигна него има още много хляб да ям. Още съм от малките простачета.



Тема Re: молитватанови [re: Topмyнд]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано04.07.08 00:13



странно защо си мислиш ,че това е проповед. Явно вие не мислите сами. Чакате митовете и легендите ,както и домашните ви идоли да мислят вместо вас



С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!

Тема Re: молитватанови [re: Akte-X]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано04.07.08 06:39



Не ни се качвайте на главите. Вижте правилника на клуба, обидни думи към православието ще се трият.



Тема Re: молитватанови [re: Akte-X]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано04.07.08 10:40



Отново подигравки ли да слушаме от теб? Нима с нещо съм ги заслужил? Ето в какво вярвам и не си противореча в нищо:

Вярвам в един Бог Отец, Вседържител, Творец на небето и земята, на всичко видимо и невидимо.
И в един Господ Иисус Христос, Сина Божи, Единородния, Който е роден от Отца пред всички векове, Светлина от Светлина, Бог истинен от Бог истинен, роден, несътворен, единосъщен с Отца, чрез Когото всичко е станало. Който заради нас човеците и заради нашето спасение слезе от небесата и се въплъти от Светия Дух и Дева Мария и стана човек. Който бе разпнат за нас при Пилат Понтийски и страда и бе погребан. И възкръсна в третия ден според Писанията и се възнесе на небесата и седи отдясно на Отца и пак ще дойде със слава да съди живи и мъртви и царството Му не ще има край.
И в Светия Дуг, Господа, Животворящия, Който от Отца изхожда, Комуто се покланяме наравно с Отца и Сина и Който е говорил чрез пророците.
В Една Свята, Вселенска (Съборна) и Апостолска Църква. Изповядвам едно кръщение за опрощение на греховете. Чакам възкресението на мъртвите и живот в бъдещия век. Амин.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: молитватанови [re: Akte-X]  
Автор PPP (една)
Публикувано04.07.08 11:41



Но Словото твърди, че "дето са двама или трима събрани в Мое име, там съм Аз посред тях." (Мат. 18:20),

както и че, "голяма сила има усърдната молитва на праведника" (Иак. 5:16)

С молитвите си към Божията Майка, ние я призоваваме да се помоли с нас - за нас.
А има ли по-голяма праведница и молитвеница от нея между човеците?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.