Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: о, ненови [re: Kaлoмaин]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано18.06.08 12:15



Плюс още едно неизброимо множество.



Тема Re: о, ненови [re: пpocтo1чoвek]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано18.06.08 12:26



Да, това число беше озадачило и мен. Сметнах, че дори бебчовците би трябвало да са повече...

Просто реших, че нещо не съм доразбрала и го забравих. Сега се сетих като го прочетох пак.



Тема Re: о, ненови [re: Kaлoмaин]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано18.06.08 12:28



В отговор на:

аз официално съм се отказала от православната църква




Изумително ! Би ли ме светнала как става тоя номер ?



Пиши на кирилица, а не на идиотица.

Тема Re: Господи, спаси!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.06.08 12:39



E, чак присъди. Ти сякаш се сърдиш, че говоря, това което Словото и Църквата говорят. Аз казвам какво е казала Църквата. Анатема за еретиците си е анатема НЕ от мен, а от Светия Дух на Църквата.

Ти трябва да ми благодариш за това, че те информирам за страшните Правила на Църквата. Това за теб е добро и спасително.

Отиваш към пропаст и аз /и не само аз/ ти соча ТАБЕЛАТА /написана от Светия Дух/ на която пише "Опасно за живота Вечен".

Не е ли смешно и тъжно, че ми се сърдиш?



Тема Re: Господи, спаси!нови [re: Kossoman]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.06.08 12:50



Христос е Бог. Той е казал, че който хули Светия Дух, с Който е написана Библията, грехът няма да се прости нито на земята нито на небето.

Цитирах Христос, написаното Му Слово, чрез Светия Дух на евангелистите.
Излезе че сравняваш Христос с талибан... Недей!



Тема Re: о, ненови [re: palatka]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано18.06.08 12:56



Не се притеснявай, Господ Си знае работата. Нека да Му де доверим.





Тема Re: о, ненови [re: Capa_]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.06.08 13:01



Ха, несериозно! Значи думите на Христос са несериозни!!

Чакайте, бе хора. Ти не слушаш Христос и си мислиш, че оставаш с Христос...

Наистина ТОВА е несериозно! Елате на себе си!

Без Църквата Едната Христова ти си ВЪНШЕН и рискуваш много. Защо? Отговори!



Тема Re: о, ненови [re: Tимoтeй]  
Автор Capa_ ()
Публикувано18.06.08 13:06



Защото не изповядвам православието, това означава ли , че ако съм протестантка не съм от тялото Христово?



Тема Re: Господи, спаси!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Kossoman ()
Публикувано18.06.08 14:29



Не, братко Тимотее, не сравнявам Христос с талибан. В твоите мнения виждам талибански уклон. Това, което чета от теб е някакъв много агресивен вариант на православната доктрина. Не тази, която бистрят учените богослови, а онази, която знаем от събирателния образ на добрия стар български Дядо Поп.



Тема Ето защонови [re: Capa_]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.06.08 15:34



НЕ СИ! АБСОЛЮТНО!

Прочети историята на Църквата и виж къде сте вие. Далеч извън Църквата със страшни непослушания. Неръкополонени пастири от наследници на Апостолите, без Тайнството Миропомазване, което изпраща Светия Дух върху кръщавания, без 6-те Тайнства на Църквата, без Вяра в живата душа след смъртта, без почитание на Божията Майка и светиите и пр.

Не сте Христови, не само, че не сте в Църквата. Виж защо:

2. ТАЙНСТВО МИРОПОМАЗВАНЕ

Миропомазването може да се извърши само от епископ или свещеник. То се извършва веднага след кръщението и преставлява богоустановено тайнство, при което чрез помазване, придружено с молитва на свещеника, със специално осветено миро на определени части на тялото, при произнасяне на думите: “Печатът на дара на Светия Дух”, кръстеният получава “залога на Духа в сърцата ни” (2 Кор.1:22), за укрепване на неговите духовни сили. Получава и помощ в борбата срещу всяко зло, съгласно думите на Христос: “Без Мене не може да вършите нищо” (Иоан 25:5).

От Посланието на св. Апостол Павел към ефесяните се вижда, че миропомазването се извършвало над кръстените в същия ден на тяхното кръщение: “И не оскърбявайте Светия Дух Божи, с Когото сте запечатани за в деня на избавлението” (Еф.4:30). Избавлението от прародителският грях става чрез кръщение, и в същия ден над кръстените се извършвало и второто задължително тайнство миропомазване.

В Стария Завет миропомазване се извършвало над царе, свещеници и пророци (Изх.30:23-33). Бог посочил на Мойсей съставките на мирото за свещено помазване. (Изх. 30:22-25).

Отначало светите апостоли възлагали ръце над кръщаваните за получаване благодатта на Светия Дух, но поради увеличение на повярвалите и невъзможността над всички да възлагат ръце, те заменили възлагането на ръцето с миропомазване (1 Иоан 2:20: “И вие имате помазание от Светаго и знаете всичко... помазанието, което вие получихте от Него, пребъдва у вас, и нямате нужда да ви учи някой; но понеже самото това помазание ви учи на всичко и е истинско и нелъжовно, то пребъдвайте в него, според както ви е научило”. 2 Кор.1:21).

“Покайте се, и всеки от вас да се кръсти в името на Иисуса Христа, за прошка на греховете; и ще приемете дара на Светаго Духа” (Деян.2:38). Апостолът ясно РАЗГРАНИЧАВА прошката на греховете при кръщение, от получаване на дара на Светия Дух като нещо съвсем ДРУГО. Вярващите в Самария били кръстени в името на Христа,, но нямали Светия Дух. Едва когато дошли Петър и Иоан и възложили “върху им ръце” те приели Духа Светаго” (Деян.8:17). Учениците на св. Иоан Кръстител били кръстени, но едва “когато Павел възложи на тях ръце слезе върху им Дух Свети” (Деян.19:6).

Има обаче две изключения, по които вие се лъжете и правите от тях правило, но това са велики изключения! Едното е получаването на Светия Дух от Апостолите, а другото – дара на Светия Дух върху Корнилий, който бил САМО кръстен! Това изключително явление трябвало да убеди ап.Павел и другите, че и за езичниците са отворени вратите на Христовата Църква и на спасението! Вие не сте нито Корнилий, нито Апостоли, как ще слезе Светия Дух върху вас без миропомазване?

Думата християнин означава “помазан”, тоест, запечатан със Свето миро, но вие нямате миропомазване, следователно, макар че вярвате в Христа, не сте Христови! Защото сте лишени от Светия Дух, Който дава тайнството миропомазване. “Ако пък някой няма Духа на Христа, той не е Христов (Рим.8:9)! Не сте Христови, но какво ви пречи да станете?!

Накрая няколко заключителни думи. Миропомазването дава Светия Дух на кръстения, но Този Дух днес ние, православните, много лесно Го губим, съблазнени лесно от огромните съблазни на света. Затова, както в древност, така и днес, и най-вече днес!, ние трябва поне веднъж месечно да си изповядаме греховете, ПРОГОНИЛИ СВЕТИЯ ДУХ, и да се причастяваме със светите Тайни Христови “за да имаме в себе си живот” (Йоан 6:53). И да не оскърбяваме Светия Божи Дух, с Когото сме запечатани, защото ако оня, който се е отрекъл от Мойсеевия закон при двама или трима свидетели, се наказва със смърт, то колко по-тежко ще бъде наказан оня, който е потъпкал Сина Божи и е счел за нечиста кръвта на завета, чрез която е осветен, и е похулил Духа на благодатта?! (Виж Евр.10:28-31).

Както виждате, драги протестанти, вие, кръстени само протестантски нямате миропомазване, и нямате благодатта на Светия Дух. Демоните използват че сте без Този Дух и се мъчат да Го имитират, за да си помислите, че и при вас е дошъл... И много от вас са измамени и горди, че "дух свети" разговаря с вас.

Трудно е за вас и даже мъчително да си признаете, че сте измамени и да се откажете от тези "сладки духовни" разговори с... лукавия дух!

Това би ви направило най-обикновени хора, вярващи на последното стъпало... и то в измамна "църква"!
-----------
СЕГА УБЕДИ ЛИ СЕ, ЧЕ НЕ СТЕ ХРИСТОВИ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.