Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да възлюбиш Бога с цялото си сърце...нови  
Автор п_o_п_e_т_o (Иво Попов)
Публикувано09.06.08 09:13



Св.Евангелие от Марка:
12:28 А един от книжниците, който дойде и Го чу, когато се препираха, като видя, че им отговори добре, пита Го: Коя заповед е първа от всички?
12:29 Исус отговори: Първа е:
"Слушай, Израилю; Господ нашият Бог е един Господ;
12:30 и да възлюбиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с цялата си душа, с всичкия си ум и с всичката си сила".
12:31 А ето втората [подобна на нея] заповед : "Да възлюбиш ближния си като себе си". Друга заповед по-голяма от тия няма.


Как разбираме тези стихове и спазваме ли ги ?

И ще познаете Истината и Истината ще ви направи СВОБОДНИ !!! / Йоан 8:32 /


Тема Re: Да възлюбиш Бога с цялото си сърце...нови [re: п_o_п_e_т_o]  
Автор Eлaмaн (LDS)
Публикувано09.06.08 11:57



Хубава е темата ти и ще споделя нещо по нея, единствено в стихове:

Захария 8
16. Ето какво трябва да правите: Говорете истина всеки на ближния си; и отсъдете в портите си присъдата на истина и мир.

17. Никой от вас да не измисли зло в сърцето си против ближния си и не обичайте лъжлива клетва; защото всички тези са неща, които мразя, казва Господ.

Матей 5
43. Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си."

44. Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и се молете за онези, които ви гонят,

45. за да бъдете синове на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето Си да изгрява и над злите, и над добрите и дава дъжд на праведните и на неправедните.

46. Защото ако обичате само онези, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и бирниците?

47. И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците?

Галатяни 5
14. Защото целият закон се изпълнява в една дума, именно в тази: “Да обичаш ближния си, както себе си.”

Яков 2
8. Обаче ако изпълнявате царския закон, според Писанието: “Да обичаш ближния си като себе си”, добре правите.

9. Но ако гледате на лице, грях правите и от закона се осъждате като престъпници.

1 Йоаново 4
20. Ако рече някой: Любя Бога, а мразя брата си, той е лъжец; защото, който не люби брата си, когото е видял, не може да люби Бога, Когото не е видял.

21. И тая заповед имаме от Него: Който люби Бога, да люби и брата си.

С уважение!

3 Йоана 1:14,

Еламан


Тема Re: Да възлюбиш Бога с цялото си сърце...нови [re: Eлaмaн]  
Автор п_o_п_e_т_o (Иво Попов)
Публикувано09.06.08 13:42



Много хубави стихове !
Можем ли обаче да кажем, че сме възлюбили Бога с цялото си сърце, с цялата си душа, със всичките си мисли, със цялата си сила? Можем ли да твърдим и истина ли е, че сме възлюбили ближните си, хората които са около нас, като самите себе си ? Още повече - можем ли да кажем и истина ли е , че обичаме враговете си и тези, които ни мразят? Как мислиш ? Лесно е да се цитират стихове от Библията, но е трудно да се живеят. Свидетели сме на това, как братя и сестри в Господа са мразят и то с омраза, която и в света я няма. Как различни християнски деноминации не могат да се понасят. Тази истерия, която се надига срещу протестантските църкви е поредното доказателство на Божието Слово, което казва, че "плътта вижда плът, а духа вижда дух" и че "не можеш да обичаш Бога, който не си видял, а да мразиш брат си, когото си видял".

И ще познаете Истината и Истината ще ви направи СВОБОДНИ !!! / Йоан 8:32 /


Тема Re: Да възлюбиш Бога с цялото си сърце...нови [re: п_o_п_e_т_o]  
Автор milend ()
Публикувано09.06.08 14:12



не можеш да обичаш Бога, който не си видял, а да мразиш брат си, когото си видял

И аз се чудя откъде толкова омраза.
В крайна сметка дори да не си съгласен с позицията на даден човек има толкова много начини да се аргументираш така, че да не го засягаш или обиждаш.
Обикновено първо се изстрелва обидната дума, а после се замазва положението. Евентуално извинение е направо екстра.

Исус Навиев 24:15


Тема Re: Да възлюбиш Бога с цялото си сърце...нови [re: п_o_п_e_т_o]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано09.06.08 14:18



Как мислиш, тази ”истерия срещу протестантските църкви” доколко се дължи на липса на любов към хора и доколко на борба именно заради спасението на душите на тези (и други) хора? Признавам, че до определена степен тази борба не е по разум и не е съвсем издържана принципно. Но дай да се разберем - от това, че в противоречие се докаже, че единият не е прав, не следва автоматично правотата на другия. От това, че единият гледа плътски, изобщо не следва, че другият гледа духовно. Напротив - той може да гледа още по-плътски.

Така че нека признанието, че действително има плътски елемент в тези събития - факт, не бива тълкувано във ваша полза. Вярно е, че истерията се пресилва на моменти, но също така е вярно, че протестантството много лукаво използва невежеството на хората за да сее своите си заблуди. Така че напълно разбирам защо хората вземат мерки. Вярно, че не бива това да е ”с камъни и дърве”, но то хич не ви оправдава.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Да възлюбиш Бога с цялото си сърце...нови [re: ask2OO4]  
Автор п_o_п_e_т_o (Иво Попов)
Публикувано09.06.08 14:32



В отговор на:

Вярно е, че истерията се пресилва на моменти, но също така е вярно, че протестантството много лукаво използва невежеството на хората за да сее своите си заблуди. Така че напълно разбирам защо хората вземат мерки. Вярно, че не бива това да е ”с камъни и дърве”, но то хич не ви оправдава.



По отношение на заблудите.............. как разбираш тези стихове ? :

1 Коринтяни:
3:10 Според дадената ми Божия благодат, като изкусен строител аз положих основа; а друг гради на нея. Но всеки нека внимава как гради на нея.
3:11 Защото никой не може да положи друга основа, освен положената, която е Исус Христос.
3:12 И ако някой гради на основата злато, сребро, скъпоценни камъни, дърва, сено, слама,
3:13 всекиму работата ще стане явна каква е ; защото Господният ден ще я изяви, понеже тя чрез огън се открива; и самият огън ще изпита работата на всекиго каква е.
3:14 Тоя, комуто работата, която е градил, устои, ще получи награда.
3:15 А тоя, комуто работата изгори, ще претърпи загуба; а сам той ще се избави, но тъй като през огън.


Строй си брате твоя строеж, със твойте си материали. Аз ще си строя моя строеж. Господния ден ще изяви на всеки работата и на Господ принадлежи съда - кой заблуден, кой не !!!





И ще познаете Истината и Истината ще ви направи СВОБОДНИ !!! / Йоан 8:32 /

Редактирано от п_o_п_e_т_o на 09.06.08 14:33.



Тема Re: Да възлюбиш Бога с цялото си сърце...нови [re: п_o_п_e_т_o]  
Автор Eлaмaн (LDS)
Публикувано09.06.08 18:00



И аз мисля постоянно над тези въпроси и също като ask2004 стигам до изводите, до които и той стига.

През изминалата учебна година преподавах Стария завет на младежите в църквата ни.

По повод тези стихове и разсъждения в темата искам да дам един пример за това, което учи Бог, чрез Моисей.

Много ми хареса отношението му в следните стихове:

Числа 11
27. И завтече се едно момче та извести на Моисея, казвайки; Елдад и Модад пророкуват в стана.

28. И Исус Навиевият син, слугата на Моисея, един от неговите избрани, проговори и рече: Господарю мой, Моисее, запрети им.

29. А Моисей му рече: Завиждаш ли за мене? Дано всичките Господни люде бъдат пророци, та да тури Господ Духа Си на тях!

Исус Навиев научава, че двама други пророкували и казва на Моисей да им запрети.

Но отговорът му какъв е: Завиждаш ли за мене? Дано всичките Господни люде бъдат пророци, та да тури Господ Духа Си на тях!

Това е истинската любов към ближния, липсата на всяка зла умисъл.

Моисей иска всички да могат да имат Господния Дух със себе си, не само той!

Бог, според мен, иска същото за всички, и не дели едни на Павлови, други на Аполосови, трети на Христови и т.н.

В крайна сметка службата към Него ще бъде оценявана от него, не от нашите ограничени виждания за Неговата справедливост, принизявана до кръга на нашето обозрение.

С уважение!

3 Йоана 1:14,

Еламан


Тема Re: Да възлюбиш Бога с цялото си сърце...нови [re: Eлaмaн]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано09.06.08 20:04



43. Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си."

44. Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и се молете за онези, които ви гонят,



Как би интерпретирал това във връзка с темата за нахлуването на мормони в православен храм? А също и с факта, че когато ръжена се обърна, мормоните също се възползват от ситуацията?



Тема Re: Да възлюбиш Бога с цялото си сърце... [re: п_o_п_e_т_o]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано10.06.08 11:17



Ами строя си, брате, и теб никак не те закачам, макар и да ми е тъжно, че псевдохристиянските учения са ти замътили главата. Само че ти твоя избор си си го направил, но не пипай тези, които още не са се ориентирали, понеже там вече нямаш право да ми казваш да не се меся. Каква ще ви е ползата един ден да разберете, че работата ви не е устояла, когато вече е прекалено късно?

Аз изобщо не разбирам тези стихове в смисъл, че не мога да вземам отношение по вярата на другите. Погледнете се и вие, които толкова натрапчиво предлагате заблудите си на този народ, та да го направите също толкова заблуден, колкото сте и вие. Така че, ако искаш да не свидетелстваш за да не се месиш в чужди строежи - нямам нищо против. Ама аз ще свидетелствам и ще изобличавам лъжите доколкото мога.

За спасяващите се ДНЕС е ден да за съд пред Бога, който приемаме доброволно. А за които няма да се спасят си има Съд и на тях ще им се наложи принудително да присъстват. Така че, ако се имаш за вярващ християнин, не ме препращай в 15-та глуха, а с искреност нека изясним каквото имаме помежду си та да не стане като отидем на съда някой от нас да се окаже осъден, ама вече да е късно.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Да възлюбиш Бога с цялото си сърце...нови [re: ask2OO4]  
Автор п_o_п_e_т_o (Иво Попов)
Публикувано10.06.08 11:51



В отговор на:

За спасяващите се ДНЕС е ден да за съд пред Бога, който приемаме доброволно. А за които няма да се спасят си има Съд и на тях ще им се наложи принудително да присъстват. Така че, ако се имаш за вярващ християнин, не ме препращай в 15-та глуха, а с искреност нека изясним каквото имаме помежду си та да не стане като отидем на съда някой от нас да се окаже осъден, ама вече да е късно.



Ами аз брате откакто си общувам с теб все това се опитвам да направя - с искреност се опитвам да изясним каквото имаме помежду си. Ти си този, който се нахвърляш върху мен и наричаш вярата ми Господ Исус Христос "псевдохристиянска ". Ти си този, който ме наричаш "еретик" и "лъжец". Но скъпи мой братко, нима е нужно непрекъснато да ти повтарям, че ти и Църквата, която ти толкова ревностнно защитаваш, сте само една малка част от Тялото Христово. С твоите обидни клалификации и откровенни заблуди, ти осакатяваш Господнето Тяло. Лявата ръка не е цялото Тяло. Тя е част от Тялото, но не е Цялото Тяло. Жалко е, че си толкова ограничен !!!

И ще познаете Истината и Истината ще ви направи СВОБОДНИ !!! / Йоан 8:32 /

Редактирано от п_o_п_e_т_o на 10.06.08 11:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.