Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Вашето мнение за библията?нови  
Автор passion flower ()
Публикувано17.04.08 21:57






Това е един антихристиянски клип в ютюб. Ясно ми е какво мислите за клипа като цяло, не обсъждам това.Там обаче се дават доста цитати от библията, които са верни и които не съвпадат с разбиранията на повечето хора за нормално поведение.Примерно, за това как бременни жени трябва да бъдат изкормвани, как непослушни тинейджъри трябва да бъдат убивани с камъни, как всички, които работят в събота трябва да бъдат убивани с камъни, как е разрешено да заробваш хора и да ги пребиваш и не подлежиш на наказание ако не умрат от побоя веднага и т.н


Тези идеи са очевидно зло.Интересно ми е как някой, който смята библията за пратена от бога и счита това за основа на религията му живее с тези неща.

очаквам коментарите ви



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: passion flower]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано17.04.08 22:05



Тези идеи са очевидно зло.Интересно ми е как някой, който смята библията за пратена от бога и счита това за основа на религията му живее с тези неща.

очаквам коментарите ви



Бог е любов.
това е тавтология /аксиома/ за ангели и за християните който познават Бога.
работата е в това,че любовта винаги,ама винаги, наранява и се смята за зло.
ти вярваш ли това?


изковахме от мечовете си рала,сега орeм на онези,които запазиха мечовете си...



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: passion flower]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано17.04.08 22:06



Тези стихове от Новия Завет ли са?
Мислиш ли че християните считат това за основа на религията?
Какво е за теб християнството?
Толкова лесно ли се оставяш на сатана да те излъже?
Защо за теб е по-лесно да вярваш на сатана отколкото на БОГ?



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор passion flower ()
Публикувано17.04.08 22:07



не, не вярвам в това, че любовта наранява или че е зло

не казваш нищо за изкормването на бременни жени...не ми се вписва това в графата "любов"


и не обсъждам Бог, а библията



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: Zara_83]  
Автор passion flower ()
Публикувано17.04.08 22:16



е ти си евангелистка

тоест не признаваш стария завет

но православни и католици го признават

аз не съм казала аз какво мисля по въпроса, така че не въвличай сатаната който ме бил лъжел и някакви странни изводи в какво ми било лесно да вярвам на мен...това не беше покана за проповед, а за диалог по дадена тема

коментирай нещата както са написани в библията



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: passion flower]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано17.04.08 22:17



не, не вярвам в това, че любовта наранява или че е зло

не казваш нищо за изкормването на бременни жени...не ми се вписва това в графата "любов"


и не обсъждам Бог, а библията


всичко ще ти кажа.
но нали трябва да тръгна от някъде.ако трябва да извървиш пеши 10 километра се почва с първата стъпка,нали?
аз не мога веднага да ти дам "коментар",а ти искаш нашите коментари...
разбира се,че по време на дескусията ще кажа защо мисля така и нека другите да преценяват дали е вярнo или не е твърдението ми...


изковахме от мечовете си рала,сега орeм на онези,които запазиха мечовете си...



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: passion flower]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.04.08 22:20



Библията е на около 3000 години и тогавашният 'морал' на юдейския народ /в повечето случаи геноциден спрямо съседните неюдейски племена/ е логично да шокира съвременния цивилизован и образован читател. Но да не забравяме, че това е митология - приказка за големи деца.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: Last Roman]  
Автор passion flower ()
Публикувано17.04.08 22:25



е и моята теза е такава-че това е книга писана от хора и пълна с тогавашна мъдрост, морал и разбирания, напълно несъответни на цивлизованите

но тук разни хора ме убеждават, че то било имало друг тълкувание и не съм била разбирала мъдростта на таз книга и че тя била писана лично от Бога



за това ги питам какво ще кажет за конкртните цитати



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: passion flower]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.04.08 22:31



Древният начин на мислене няма нищо общо със сегашния. За тях така е било правилно. Разбира се днес като по-цивилизовани /в някои аспекти/ и по-хуманни, подобни крайности ни озадачават. Обаче и тук стигаме до двойни стандарти. Например всички се възмущават от гладиаторските игри и публичните екзекуции при римляните, обаче си затварят очите пред явния геноцид срещу населението от Ханаан, описан толкова ярко в Стария Завет.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: Last Roman]  
Автор passion flower ()
Публикувано17.04.08 22:33



ами точно това питам:

как човек свиква да нарича злото добро, защото било описано в книга, смятаща се за свещена

какво става със съвестта на хората и с морала им, и с любовта им....?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.