Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: Topмyнд]  
Автор passion flower ()
Публикувано19.04.08 12:25



чела съм я


цитатите са еднозначни

не се опитвай да замазваш положението с някакви тези за "общи насоки" и едва ли не преносно значение и т.н.Става си дума за съвсем реално значение.

но естетсвено, че ще кажеш така....нали ти се налага някак си да съвметсиш чувството си за морал и добро с вярването си, че библията е свещена.И тогава почват фантазиите, че да съчетаеш тия две несъчетаеми неща.

Много е страшно да се изправиш пред Бога сам без догмите на една религия и без упованието в "Свещените" и книги. Затова много хора избират да живеят в лъжа.



Тема Re: цитатитенови [re: passion flower]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано19.04.08 12:25



Ако не можеш да повярваш , че Библията е истинна и Боговдъхновенна , значи че не можеш да повярваш в Бог, а от тук следва че диалога с теб (по скоро монолог) отпада.

Приятен ден

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!


Тема Re: цитатитенови [re: passion flower]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано19.04.08 12:27



а ако е православна какво да правя ?



С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!

Тема Re: цитатитенови [re: Akte-X]  
Автор passion flower ()
Публикувано19.04.08 12:30



аха..като не можа да кажеш нищо тръгна напред с някакви супер нелогични изказвания и заключение в какво съм била могла да повярвам аз.:)))Съжалявам сестро, ама никой не ти с е върза на измъкването:))))Ххаха, егати смешния ход.


Аз вярвам в Бог, но не вярвам, че библията е нещо повече от сборник предания на юдейските племена и техните закони, разбирания и "мъдрост", които в огромната си част нямат, не могат, и не трябва да имат общо с нашия живот днес. Не отричам, че има и красиви неща там, примерно Псалмите, Песен на Песните, неща от новия завет и някой други.

и на теб приятен ден








Тема Re: цитатитенови [re: Akte-X]  
Автор passion flower ()
Публикувано19.04.08 12:31



ако е правславна, прочети и заповедта да изкорми родилките,които не са, хванете заедно по един касапски нож и се запътвайте към Майчин Дом.



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: н@блюдaтeл]  
Автор passion flower ()
Публикувано19.04.08 12:34



а ти какво мислиш за тези псажи в библията призоваващи към насилие и зверства и как ги съвместяваш с вярата си и с морала си?



Тема до модераторите...нови [re: Akte-X]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано19.04.08 12:54



"бременни жени трябва да бъдат изкормвани" или изкормени родилки" е споменато от авторката 52 пъти от общо 99 съобщения.
и всичко това пред очите ви...


изковахме от мечовете си рала,сега орeм на онези,които запазиха мечовете си...

Редактирано от любчo /фoтorpaф/ на 19.04.08 12:56.



Тема Re: до модераторите...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор passion flower ()
Публикувано19.04.08 13:18



това е цитат от библията не са мои думи

ей това е пред очите ти, но никой не смее да го коментира

моите повторения целят някой да се осмели най-накрая

но уви...трудно се мисли сам



Тема Re: цитатитенови [re: passion flower]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано19.04.08 13:26



Не можеш да вярваш в Бог , а в думите Му да не вярваш! Няма такова нещо. Да вярваш в Бог и да не вярваш в святия Дух - И това нещо го няма!

Измъкваш се ТИ. Просто греховния човек не иска да признае ,че има един по Велик и по Силен от всеки на земята. Новородения не може да отрича Словото.

21 Чули сте, че е било казано на старовременните: "Не убивай; и който убие излага се на съд".
22 А пък Аз ви казвам, че всеки, който се гневи на брата си [без причина], излага се на съд; и който рече на брата си Рака {Безделниче.}*, излага се на Синедриона; а който му рече: Бунтовни безумецо, излага се на огнения пъкъл.
...27 Чули сте, че е било казано: "Не прелюбодействувай".
28 Но Аз ви казвам, че всеки, който гледа жена, за да я пожелае, вече е прелюбодействувал с нея в сърцето си.
29 Ако дясното ти око те съблазнява, извади го и хвърли го; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да бъде хвърлено в пъкъла.
30 И ако дясната ти ръка те съблазнява, отсечи я и хвърли я; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да отиде в пъкъла.
31 Още било казано: "Който си напусне жената, нека й даде разводно писмо".
32 А пък Аз ви казвам, че всеки, който напусне жена си, освен по причина на прелюбодейство, прави я да прелюбодействува; и който се ожени за нея, когато бъде напусната, той прелюбодействува.
33 Чули сте още, че е било казано на старовременните: "Не си престъпвай клетвата, но изпълнявай пред Господа клетвите си".
34 Но Аз ви казвам: Никак да се не кълнете; нито в небето, защото то е престол на Бога;
35 нито в земята, защото е подножието Му; нито в Ерусалим, защото е град на великия Цар.
36 Нито в главата си да се не кълнеш, защото не можеш направи ни един косъм бял или черен.
37 Но говорът ви да бъде: Да, да; Не, не; а каквото е повече от това, е от лукавия.
38 Чули сте, че е било казано: "Око за око, зъб за зъб".
39 А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата.

Ето Новия завет , който Бог направи.
Но ти отново няма да разбереш какъв е този завет и защо го е направил.

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!


Тема Re: цитатитенови [re: passion flower]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано19.04.08 13:28



Пак не мога да те разбера
Ако не са - отиваш и ги колиш - според теб
Ако са - отиваш и ги колиш - според теб
Каква е разликата - май никаква. Но ти определено намираш . Кажи я. И ние да я знаем

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.