Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: цитатитенови [re: ask2OO4]  
Автор passion flower ()
Публикувано19.04.08 04:07



чудно завещание си приел

наредби за изкормване на бременни, притежание на роби, избиване на деца и прочее



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: Topмyнд]  
Автор passion flower ()
Публикувано19.04.08 04:08



клипа не коментираме

не цитатите са от библията и грепка в тях няма

за тях питам



Тема Re: цитатитенови [re: passion flower]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано19.04.08 11:05



МНого бъркаш, щото Христос , дойде да изпълни закона и да плати за нащия бънт на кръста.

Нали сме Новозаветни хора - не е нужно вече да "убиваме с камъни". Павел нали каза ,че когато човек е в грешка, отиди и му кажи , ако не те послуша, доведи следващия път 2ма или 3ма с теб които безпристрастно да потвърдят думите ти и ако пак не се вслуша в съвета ти - трябва да го смяташ за езичник.

Будистите - На всички хора им е казано "Да нямаш други Богове освен Мен". Да не говорим , че живеем в Новия завет и както Павел каза - няма грък , няма юдеин всички сме братя и сестри в тялото. Щом будистите имат други богове ние трябва да ги сметнем за езичници.

Има пасаж в Словото който казва,,че ако мъж легне със жена (няма значение дали се познават или не) той трябва да се ожени за нея.

Хомосексуалистите не са родени така! В Генетичния Код нищо е е объркано, те са нормални хора , ако гледаме само генетичния код. Но тяхната психика е извратена. Бог се погнусява от такива - както е писано "това е гнусота".

За твое съжаление и за моя радост не всички мислят като теб :). Е ако мислиха като теб, нямаше да има държави. И все още можехме да живеем в "шатри".

Пак нищо не си разбрал за робството. Ти приемаш робството като "500 години турско робство" - Но това не е така. Робството преставлява, да работиш за даден човек. Семейството ти да зависи от него - тоест от парите които той ще ти даде (като заплата). Никъде не е казано ,че робът е вземан на сила, отделян от семейството си - НИКЪДЕ! Представата ти за робството е изкривена. Това което ти наричаш робство , аз наричам геноцид.
Дори сега когато работим за нашите началници , всеки ден, ние сме техни робове. От тях зависи нашето препитание - хляба на масата. А човек зависим лие от някой по такъв начин - значи е роб!

Не разбрах какво става ОК ?

Няма начин някой да се държи така с мен и с децата ми - защото на първо място АЗ съм СВОБОДНА - ИСТИНАТА ме направи СВОБОДНА. След това съм новозаветна личност.

Аз съм сигурна , че много малко хора ще се противят на тези неща. Това са кората с пошли сърца. Които искат да мамят , убиват, изнасилват, крадът и т.н. Ще са против Божиите закони защото няма да могат да уттолят жаждата си за грях.

За разлика от тем и много други хора които описах в предния абзац. Моралът ни е различен. Ние пазим "леглото не осквернено" преди сватбата. Не крадем , не убиваме, не лъжем. Най важното новороденисме и споделяме Господната вечеря - имаме общение с Бог.

Както казах за тебе те са звества, защото не можеш да си представис свят без грях, без да има изнасилени, без да има аборти , без да има грабежи.

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!


Тема Re: цитатитенови [re: passion flower]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано19.04.08 11:09



защо трябва да оправдаваме нещо?
Разликата между вас и нас е много съществена
Ние приемама , но не само приемаме , а знаем и напълно сме сигурни , че Словото е Боговдъховено и абсолютно истинно.

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!


Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Akte-X (shir la ma'alot)
Публикувано19.04.08 11:18



Ами ,че е провокация - такава е . Клипа си е провокация.

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!


Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: Last Roman]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано19.04.08 11:25



Да, благодарим за напомнянето.



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: passion flower]  
Автор Topмyнд (Ignoramus)
Публикувано19.04.08 11:34



"не цитатите са от библията и грепка в тях няма

за тях питам"


...и най-доброжелателно ти отговарям - не, изобщо не е така. Библията е многопластова, има цялостен смисъл, насока, контекст ако щеш. Ако извадиш безразборно цитати, и ги сглобиш - както са направили тия - можеш да докажеш каквото си искаш. Ама ще си твърде далеч от истината.

Ако искаш пробвай, прочети я, па тогава да говорим. Съвсем сериозно твърдя че в тоя клип има само глупости.

И аз не говоря за клипа.



Тема Re: Вашето мнение за библията?нови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.04.08 11:39



ми да, може ли такова нещо, колега? мурад съвсем си е взел отпуска, а ти надничаш от дъжд на вятър.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: цитатитенови [re: Akte-X]  
Автор passion flower ()
Публикувано19.04.08 12:16



в какво бъркам? какво общо има това, че Христос е дошъл да изкупи греховете ни с това че голяма част от написаното в библията е морално уродство и поради това тя не може да се счита за свещена книга?

кой ти каза, че вече няма нужда да убиваш с камъни?Къде е написано това, че си освободен от това си "свято задължение"? И не казал ли Христос, че не идва да отмени стария закон, а да го утвърди? Тоест-не си освободене според това.

Кой са тия "всички хора" на които е казано "да нямаш други богове"?Ако смяташ едно племе юдеи за всички хора това е твоя работа, но не е факт. Мислиш ли че един тибетец роден в някое село в хималаите, който никога не е излизал от там е чул тая заповед и е тя значи нещо за него?Кога си насрочил пребиването му с камъни за този "грях"?

Какво като има пасаж, който казва, че ако мъж легне с жена трябва да се оженят? Реалността е че всички правят секс преди брака, а огромната част от хората правят секс след брака с хора различни от брачния им партньор. Аз не обсъждам моралността или правилността на това, а заповедтя всички тия хора да бъдат избити. Както споменах по-рано-това ще намали световната популация с 95%.

Хомосексуалистите СА родени така, ако обичаш не спори по въпроси,които не разбираш. Уверявам те в истинността на твърдението си от профеисонална гледна точка-клиничен психолог съм и ми е известно становището на науката. Ако този факт не ти изнася на религиозните възгледи, проблемът не е във факта.Нр говори вместо Бог и от какво той се бил погнусявал. Както видяхме на Бог са приписвани заповеди да се изкормват бременни жени и да се избиват невинни хора, а аз съм уверена, че Бог нито е казвал това, нито го иска. Именно за това става дума-за цялата гнусота изписана в бибилията, която на всичкото отгоре е приписана на Бог! Това е светотатство!

Много правилно разбирам робството. Ние реално не сме били роби на турците, били сме под тяхна власт. Роб е именно това, което е описано в библията-хващаш невинна жена, заробваш я така,че тя се превърща в стока и добитък и няма други права освен да ти работи и да ти се подчинява, а ти имаш правя да правиш всичко с нея, включително побой и изнасилване, само има съвет да не я убиеш все пак. Много ми е интересно как се визма роб не на сила. Ти ще си дадеш ли детето да ми е роб?Имам належаща нужда някой да е моя собственост поне за 7 години, да го налагам здраво, да ми оре на нивата, да носи камъни, да го давам на роднините си да го изнасилват и обещавам, че няма да го бия до смърт, а само колкото е необходимо да ме слуша и уважава. Роб не е някой на който се плаща-преговори си термините. Робът е собственост и той се оставя по наследство както ясно пише в библията! И това за 7те години ми се струва, че не е точно така, като се има предвид, че можеш да оставяш роб наследство като някоя крава.Айде не си изсмуквай от пръсите разни смехотворни идеи като за това за ненасилствено придобитите роби...


Нищо не става ОК, но на теб ти се струва, че става ОК всичко, което е написано като предписание в библията, включително робство, изнасилване, убийване на деца и и изкормване на бременни жени.Преразказваш ми цитатите, като че не разбирам какво е написано в тях, и казваш "ми ето така е казано, значи така трябва да е." Това имах предвид че за теб е ОК всяка мерзост, стига да е отпечатана в тази книга.

Хехехе, нямало начин някой да се държи така децата ти.Няма, слава Богу, защото хората вече от доста време не спазват написаното в библията. Ако спазваха, можеше да дойде някой от съседното племе да ти отвлече децата и да прави с тях каквото намери за добре, защото така е написано че е разрешено в библията. И не бъркай абстрактната свобода на вярата ти, с реалната физическа свобода. Ти можеше и робиня да си, и в затвора да си и да си свободна по твоето определение, но това не те прави свободна физически и можеше да си собственост като добитък.

Я кажи ти запазила ли си леглото си "неосквернено " преди сватбата? Защото не ти вярвам, че това се отнася до теб. Не се крий зад това "ние". Не знам кои сте тия вие дето пазите леглото си, но ако ми покаже някой един единствен човек, който не е правил секс преди брака, и да е българин, а не иранец или от саудитска арабия примерно, ще съм благодарна. Иначе повтаряте разни догми, но да ги спазва някой друг.Но не става за това въпрос...Всъщност става въпрос за това, че всички тия дето все пак са го "осквернили" трябва да бъдат убити с камъни, включително и ти, както подоизирам.


Последния ти абзац нещо не му схващам смисъла....Изглежда искаш да кажеш, че ако не изневеряваш на мъжа си, ходиш на литургия и се причастяваш то имаш пълното право да избиваш хора с камъни, да кормиш родилки и да убиваш деца, защото ти си свята и имаш общение с Бога. Не знам какво аз не съм била могла да си предстая според теб, но определено не желая да си представя такъв "свещен" свят в който се избиват невинни и се изкормват родилки.Ти ако искаш си го представяй.



Тема Re: цитатитенови [re: Akte-X]  
Автор passion flower ()
Публикувано19.04.08 12:22



да , ми айде, тогава иди изкорми някоя родилка.Първо я питай дали е православна, разбира се. Ако не е-имаш пълното поощрение на твоята свещена книга да го направиш. После иди изтрепи където намериш чужденци, нехристияни в България-отоново библията те задължава да го сториш.И разбира се тия, които ще работя утре-на цветница. И такива гадини ще има. Вземи една торба камъни и тръгвай към Витошка-там ще има бая отворени магазини и скверни богостъпници, работещи в тях.

Като свършиш всички тия "богоугодни" дела ще имаш възножност да провериш на практика тезата си,че си совбодна по силата на вярата си и общението си с Бога. В Сливенсксия затвор ще го правиш. Не бой се има мораторимум на смъртните присъди, ще имаш дълго време да упражнявяш тая си "свобода".




аман от лицемери и немислещи хора




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.