Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Бог ще съди блудниците и прелюбодейцитенови  
Автор Zara_83 (новак)
Публикувано17.03.08 19:50



Бракът е благословен и постановен от БОГА. Предвижда се промяна на семейния кодекс, която да узакони съжителството без брак. С тази петиция можем да покажем, че не сме съгласни с узаконяването на един ГРЯХ

Женитбата нека бъде на почит у всички и леглото - неосквернено, защото Бог ще съди блудниците и прелюбодейците.Евреи 13:4

И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде.
И Бог ги благослови. И Бог им каза: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и я покорете, бъдете господари над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята.
Битие 1:27-28

http://www.bgpetition.com/marriage/index.html



Тема Re: Бог ще съди блудниците и прелюбодейцитенови [re: Zara_83]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.03.08 20:41



да разбираме ли, че ти отричаш сексуалния контакт преди брака?


И Бог им каза: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и я покорете, бъдете господари над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята
Тук обаче няма нито дума за брак в смисъла, който сега влагаме в тази дума. Преди 2-3000 години е било достатъчно устно съгласие, така че не виждам причина хората да живеят един с друг неомъжени.

Aut Caesar, aut nihil


Тема Ясно си е казано!нови [re: Zara_83]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.03.08 21:36



...Плодете се и се размножавайте... Битие 1:27-28

"Размножавайте се" е ясно какво означава. "Плодете се" го предхожда и би трябвало да означа нещо от сорта на "чукайте се, ебете се и т. н.". Бог е насърчил сексуалните контакти. А, бракът е една бариера, една преграда за осъществяването на мащабни сексуални контакти, респективно - размножаване. Ето пример: семейство, жената стерилна. Е, мъжът трябва ли да пуска семето си напразно, след като е способен да създаде поколение - по повелята на Бог?! Нима оргиите, груповият секс не са боговдъхновени?!





Тема Re: Ясно си е казано!нови [re: Sargon lll]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.03.08 21:41



Спомни си съдбата на Онан, чийто единствен грях бил отказът да заплоди вдовицата на брат си. То нали знаеш - прекаленият светец и Богу не е драг. Творецът определено не поощрява въздържателите.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Ясно си е казано!нови [re: Sargon lll]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано17.03.08 22:04



Ако това мнение издържи през следващите няколко минути неизтрито бих искала доказателства за последното ти твърдение. Нима оргиите, груповият секс не са боговдъхновени?!





Тема Зара от Биг Брадър, ти си се променила-нови [re: Zara_83]  
Автор _maycal ()
Публикувано17.03.08 22:28



-струва ми се ,че има нещо хунвейбинско в стила ти!



Ако знаеш, или научиш какво значи "хунвейбинство" ми кажи и на мен, защото и аз самият не съм много наясно, нищо, че използвам този термин....!



Тема Re: Зара от Биг Брадър, ти си се променила-нови [re: _maycal]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.03.08 22:37



хуйвенбини - "Червените стражи" - са били необразовани младежи в Китай, на които е внушено, че те ще управляват страната, която е превзета от учени и партийци. Така наречените „революционни комитети“ започват масов терор и разгром на партийните комитети, науката и културата.

След като с помощта на хунвейбините се справя с опонентите си, Мао Дзедун обявява края на Културната революция. Хунвейбините стават непотребни, защото са пропуснали да се образоват или да добият професия. През 1969 г. те са изселени в селските райони.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Зара от Биг Брадър, ти си се променила-нови [re: Last Roman]  
Автор _maycal ()
Публикувано17.03.08 22:48



Благодаря! Аз, разбира се, имах вярна, но бегла представа, така, че тези подробности ми идват добре!
Сега Зара какво ще я правим-ще я зачисляваме ли към хунвейбините, макар че те вече са останали в миналото, или да и се извинявам?



Тема Re: Зара от Биг Брадър, ти си се променила-нови [re: _maycal]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.03.08 22:57



Бе аз Зара я мислех за сек/с/тантка по едно време, ама май ще се окаже ултраправославно девойчето. Само дето не знам коя гад й промива мозъчто. Викам да я пишем българска старостилка.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Зара от Биг Брадър, ти си се променила-нови [re: Last Roman]  
Автор _maycal ()
Публикувано17.03.08 23:18



"Бе аз Зара я мислех за сек/с/тантка по едно време, ама май ще се окаже ултраправославно девойчето. Само дето не знам коя гад й промива мозъчто. Викам да я пишем българска старостилка."

Ако се съди по един религиозен балет-пантомима, чийто клип ни представи, и още няколко други подобни културно-религиозни клипове, според мен си пада малко протестантка, обаче е (станала) много срамежлива и скромна, и не изказва почти никакви лични мнения, добре че си я знаем от "Биг Брадър"!

Тогава, обаче, в "Биг брадър" беше малко секс-тантристка!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.