Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Тема Църковен сватбен ритуал  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.03.08 19:30



Здравейте! Даже не знам как да си задам въпроса, защото съм зле с терминологията, но може ли някой да ме насочи къде мога да прочета всичко онова, което чете свещеника по време на сватба? За съжаление или за щастие не съм се женила достатъчно пъти, за да го запомня.

Благодаря предварително!

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Църковен сватбен ритуалнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Liturgist (непознат)
Публикувано19.03.08 21:30



Целият текст на молитвите и ектениите казвани от свещеника по време на тайнството венчание се намират в требника- книгата съдържаща последованието на частните треби. Доколкото ми е известно другаде не е публикуван.



Тема Благодарянови [re: Liturgist]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.03.08 08:07





Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Благодарянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Akte-X (християнка)
Публикувано21.03.08 13:19



Битие 2:24
24 Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си и те ще бъдат една плът.

Матея 19:5-6
5 "Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си; и двамата ще бъдат една плът?"
6 Така щото не са вече двама, а една плът. И тъй, онова, което Бог е съчетал, човек да го не разлъчва.

Марк 10:8
7 Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си,
8 и двамата ще бъдат, една плът; така че не са вече двама, а една плът.

Ефесяни 5:31
31 "Затова ще остави човек баща си и майка си, и ще се привърже към жена си, и двамата ще станат една плът".

Нищо повече не трябва да се казва - всичко друго е човешка приумица!

С твойта кръв съм откупен,виждам мост над смъртта и по него към теб ще вървя!!!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.