Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано24.12.07 20:36



Имаше един разказ за Акакий – млад монах в гръцки манастир при един лош старец. И старецът 6 години го ругаел несправедливо и даже понякога го биел, но младият човек търпял в пълно послушание. Ангел му се явил и му казал, че с това послушание е изкупил половината си грехове. Понякога ходил при един добър старец в съседен манастир и му казвал: “Нямаше полза духовна от този ден за мен – моят старец нито ме руга, нито ме би.” След още 3 години Акакий умрял и го погребали. Дошъл добрият старец да търси Акакий, но му казали, че е умрял. “Не може да бъде –казал той - да отидем на гроба му”. Отишли на гроба му и добрият старец извикал: “Акакий, умрял ли си?” И се чул глас от гроба: “Не, отче, за послушание не се умира!” Лошият старец се стреснал и като се осъзнал, направил си колибка при гроба на своя послушник и там живял с покаяние пред Бога, и след 40 дни починал и той.

Мнозина са чели този разказ, но не са имали голяма полза от това. Дълги години и аз нямах полза никаква, защото не приемах несправедливостите към мен с благодарност към Бога. Но днес, макар и късно, дойдох на себе си.

Направих си една простичка сметка, че имам доста грехове, за които трябва да изтърпя и доста мъка. Ако обаче започна да роптая, има опасност да увелича греховете си, а не да ги намаля!! Вероятно и по тая причина и България не може да се оправи и да се отласне от дъното.

Не само да не правим грехове, но и да тъприм обиди и страдания, като напълно заслужени и като НЕОБХОДИМОСТ за нашето духовно изчистване и спасение.

Споделете как сте с вашето търпение?



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Tимoтeй]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.12.07 21:51






Благодаря ти за това разказче. Върна ме в моето далечно юношество.

При първия ми самостоятелен разговор с мать Евдокия от Покровския м-р, тя ми разказа точно този случай. И сега отеква гласът й в съзнанието ми. Бог да я прости и въздаде стократно в царството Си!

Редактирано от Prokimen на 24.12.07 21:58.



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Tимoтeй]  
Автор Absinthe Ducrosfils (hideous)
Публикувано25.12.07 02:23



В отговор на:

Ангел му се явил и му казал, че с това послушание е изкупил половината си грехове.
...

Направих си една простичка сметка, че имам доста грехове, за които трябва да изтърпя и доста мъка.
...
Не само да не правим грехове, но и да тъприм обиди и страдания, като напълно заслужени и като НЕОБХОДИМОСТ за нашето духовно изчистване и спасение.



Похвално за всеки християнин е да се стреми към смирение и търпение; но според това което пише в Библията, такъв един стремеж не бива да е следствие на съобразяването с някакъв многократно повтарящ се цикъл на прегрешения-наказания-оправдания или с някакъв мним баланс на извършеното и претърпяното в личния живот.

Ако и човек да е най-търпеливият и послушен пред Бога раб, той никога не може да изкупи което и да е досегашно свое прегрешение пред Него. И заслужава вечно наказание. Няма праведен ни един (Рим. 3:10); заплатата на греха е смърт;


Но Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашият Господ
(Рим. 6:23);

ако съгреши някой, имаме ходатай при Отца, Исуса Христа праведния (1 Йоаново 2:1).

Ето Агнеца Божий който взема греховете на света. (Йоан 1:29)

Единствено Исус е Божият Агнец и това означава, че Той е единственият принос за грях.

Стремежът към смирение, търпение, добродетелност и пр. трябва да бъде в живота на вярващия ПРОЯВЛЕНИЕ на благодатта, която той получава в Исус Христос чрез Светия Дух. Истинското духовно усърдие е СЛЕДСТВИЕ НА, а не причина за спасението.

И тъй, моля ви, братя, поради Божиите милости, да представите телата си в жертва жива, свята, благоугодна на Бога, като ваше духовно служение. (Рим. 12:1)


И днес, когато празнуваме Рождество, трябва категорично да отхвърлим от умовете и сърцата си пагубното учение за Исус като помощник в нашето самоизкупление. Божият Син стана плът, живя свят живот, страда и умря за греховете ни, принесе пресвятата си Кръв на Божия олтар за ПЪЛНО опрощаване на греховете ни. Веднъж и завинаги. Край на циклите, балансите, пресмятанията.

Ето, Господ прогласи до краищата на земята, като каза: Речете на сионовата дъщеря: Ето, Спасителят ти иде; Ето наградата Му е с Него, И въздаянието Му пред Него. (Исая 62:11)


Честито Рождество Христово!






Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Tимoтeй]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано25.12.07 08:50





Сигурна съм, че твоето търпение е по-голямо от моето. Аз още се държа като сърдито дете и тропам с крак.

Весели празници и много любов!



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано25.12.07 14:07



Кажи Бога ли да слушаме или човеци? Ти си човек, както и тези, от които си научил тези заблуди. Не си ги научил от Библията, понеже там такива неща не пише. На нас Христос ни е завещал така да вярваме, увещанията ти са безполезни.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема дваме се карат,третия печели...нови [re: ask2OO4]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (старо куче)
Публикувано25.12.07 15:14



Кажи Бога ли да слушаме или човеци? Ти си човек, както и тези, от които си научил тези заблуди. Не си ги научил от Библията, понеже там такива неща не пише. На нас Христос ни е завещал така да вярваме, увещанията ти са безполезни.


аз казах,че със слабия във вярата не se спoри.
нито глупавия се бие с навит веснк по главата.
правише на екуменист и му викаш едно -сори...
без корени в земята - по колеца не расте домата.



Тошо нЕма да стартира, запушиха му галошките от тичане и седна да ги гаси.


Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: palatka]  
Автор Prokimen ()
Публикувано25.12.07 16:09





За много години! Пожелавам Ви тази година да не сте като сърдито дете, тропащо с крак, а кто авторитетна родителка с вдигната пръчка



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Prokimen]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (старо куче)
Публикувано25.12.07 16:12



За много години! Пожелавам Ви тази година да не сте като сърдито дете, тропащо с крак, а кто авторитетна родителка с вдигната пръчка

всяко дете което се ражда със стиснати юмручета става игумен...

Тошо нЕма да стартира, запушиха му галошките от тичане и седна да ги гаси.


Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРА [re: Tимoтeй]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 21:20



Да така е Тимотей.И при мен е така,точно когато възроптая,рядко е ,но понякога гордостта и дявола си знаят работата,и след като съм отвърнала ,а не съм си замълчала и всичко тръгва назад.В последно време,се усещам секунди след деянието си -какво точно извърших,става ми много мъчно за отсрещния човек ,а още повече ако той не ми е отвърнал и естествено започвам много силно и разкайващо да се моля,чак до сълзи.Защото наистина много ми домъчнява.



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 21:34



Аз лично не успях да те разбера.Явно не съм толкова вежа по някой православни въпроси.Но в разказчето което написа Тимотей,много явно е казано:търпение и само търопение с цената на унижения и каквото умът ти може да помисли по този въпрос.Аз лично съм се убедила,че когато най съм изтърпявала подигравки,когато най бях на дъното по ред причини и когато въобще възроптая срещу някой или нещо,просто ми се случва лошо или ми се дава урок.Но ако имам нещо и съм в момента нещо ,то е благодаряние на това ,че не се противих и ,че не отвръщах.И БОГ е с мен и му благодаря за всичко.И пак да ме доведе до дъното,което не е невъзможно,аз трябва да се изправя и да не РОПТАЯ срещу никого.СЛАВА НА БОГА




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.