Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано25.12.07 21:36



Вярно ли е това.Е как да знам сина ми как точно се е родил,беше секцио,аз го видях чак на 3-тия ден.Това поверие ли е или просто фраза.



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Prokimen]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано25.12.07 23:34



И аз благодаря за хубавата икона - как се нарича, знаеш ли?

Питах един свещеник за митрополит Киприян - бил в кома ми каза, но за други съмнителни работи не знае.



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Prokimen ()
Публикувано25.12.07 23:40



В отговор на:

всяко дете което се ражда със стиснати юмручета става игумен...




Брате, не зная докъде стигна петицията на Аби и дали ще те видим един ден представител на мургавото болшинство в дипломатическата ни мисия.

Понеже искаш на всяка цена да започнем маратона, а както виждам от подаръка ти, започваш да се връщаш към истината от протестантизъм към католичество за да стигнеш до същинското православие с истински икони, хайде да направим един манастир в Испания.

Аз ще игуменствам над брат Тимотей, за да видя търпението му, а ти ще ни бъдеш иконом и завеждащ мисионерската дейност

Ще вземем и Аби за преводачка пред испанската кралица, която е гръцка принцеса.

Всички останали от клуба ще са добре дошли с професионалните си възможности за да прославим Православна България и възродим исихазма в тамошната земя.

Шеговито предлагам сериозна перспектива.

Редактирано от Prokimen на 25.12.07 23:46.



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: palatka]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано25.12.07 23:47



Като млад и аз тропах с крак, после сърдито мълчах, после пишех писма до инстанции, и накрая разбрах, че да търпиш е Писмо до Най-Висшата Инстанция!

Ако Той не ти отговори и помогне, друг няма...

Весели празници за новостилците! Ние сме на пост и молитва. И от нас любов!

Редактирано от Tимoтeй на 25.12.07 23:49.



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Prokimen]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано25.12.07 23:53



Добра идея, макар че в Италия беше по-добре, че там е дъщеря ми. Още няколко години и се освобождавам от задължения към света...



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Tимoтeй]  
Автор Sisilia (минаващ)
Публикувано25.12.07 23:59



Весели празници за новостилците


Благодаря!


Желая лек пост и достойно причастие!

п.с.Направих така, както ме посъветвахте.Останах в църквата и се причастих.





Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: yoanence]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано26.12.07 00:01



Борбата е тежка и трудна. Бог може да ти помогне и понякога бързо помага, но често не помага и чака да види твоето сърце как ще реагира на мъката и огорчението.

Сега съм почнал борба с мисълта - там борбата е най-трудна - за части от секундата човекът е осъден. Той си е виновен, но осъди греха, а не ЧОВЕКА!

Успех!



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано26.12.07 00:08



В нашето Предание има Дух и живот, а при вас има човешки разсъждения.

Какво значи да предадем телата си в жива жертва, и какво значи да не осъждаме ближния за личен грях към нас? А нашето търпение без награда ли ще остане? Ако двама с теб вярваме в изкуплението на Христос, а ти не търпиш, а аз търпя, и двамата еднаква награда ли ще получим?



Тема Цялата слава принадлежи на Бога.нови [re: yoanence]  
Автор Absinthe Ducrosfils (hideous)
Публикувано26.12.07 05:05



Здравей.

>>Явно не съм толкова вежа по някой православни въпроси.Но в разказчето което написа Тимотей,много явно е казано:търпение и само търопение с цената на унижения и каквото умът ти може да помисли по този въпрос.<<

Както казах по-горе, тъпението е похвална добродетел и най-важното, такава, която хвали Бога. Но има опасност когато се опитваме чрез търпението да изкупим греховете си, да изгубим от поглед това, което Бог стори за нас:

Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:
Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него.
Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син.
(Йоан 3:16-18)

Това е благовестието. Твой е изборът дали да вярваш на тези слова от Писанието или на някакво съмнително човешко предание, че "Ангел му се явил и му казал, че с това послушание е изкупил половината си грехове." Да вярваш на Божието благовестие или на човешкото благовестие.

Ето какво казва ап. Павел на галатяните:

6 Чудя се как вие оставяте Онзи, Който ви призова чрез Христовата благодат, и така скоро преминавате към друго благовестие;
7 което не е друго благовестие, но е дело на неколцината, които ви смущават и искат да изопачат Христовото благовестие.
8 Но ако и сами ние, или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.
9 Както ей сега казахме, така пък го казвам: Ако някой ви проповядва друго благовестие освен онова, което приехте, нека бъде проклет.
10 Защото на човеци ли искам да угоднича сега, или на Бога? Или искам да угаждам на човеци? Ако бях още угаждал на човеци, не щях да съм Христов слуга.
(Гал. 1:6-10)

Трябва да преценяваме човешките учения и предания през призмата на Светото Писание, а не Светото Писание през призмата на човешките учения и предания.
Дори да ти се яви ангел от небето и ти каже, че чрез смирение си плащаш за греховете, благата вест си остава тази: греховете плати нашият скъп Господ Исус Христос. На нас ни остава да приемем тази благодат и да Го хвалим с делата и думите си.

Ти добре си постъпила щом си търпяла за Божия слава.

Сам Господ ни казва в началото на Проповедта на планината:

Блажени бедните духом; защото тяхно е царството небесно.
Блажени скърбящите, защото те ще се утешат.
Блажени кротките, защото те ще наследят земята.
(Мат. 5:3-5)

А също и:

Всеки, който превъзнася себе си, ще бъде унизен, а който се смирява, ще бъде въздигнат (Лука 14:11)

Противоположното на смирението е гордостта.

Всеки горделив по сърце е гнусота пред Господа (Притчи 16:5)

А най-гибелната степен на гордостта е възгордяването против самия Бог.

Дори монасите, които привидно живеят най-чист и богоугоден живот, не са застраховани срещу този най-мерзък грях, защото в усърдието си да следват Божиите наредби забравят Кой ги изкупи и горделиво искат сами да спечелят спасението си. Апостол Петър ни предупреждава:

Но имало е лъжливи пророци между людете, както и между вас ще има лъжливи учители, които ще въведат тайно гибелни ереси, като се отричат даже от Господаря, Който ги е купил, та ще навлекат на себе си бърза погибел. (2 Петрово 2:1)

Суетните монаси привидно изповядват Исус Христос като свой Господ и Спасител, но в действителност те не уповават на Него като на Такъв, който е КУПИЛ спасението им с пресвятата Си Кръв. Те единствено Го призовават да им помага, даже често не Него, а мъртвите човеци, наречени от други човеци 'светци'. И се стараят с дела да спечелят опрощението си. И така, без да съзнават, хулят Бога.

Защото нито едно създание няма да се оправдае пред Него чрез дела, изисквани от закона, понеже чрез закона става само познаването на греха. (Рим. 3:20)

и така както чрез едно прегрешение дойде осъждането на всички човеци, така и чрез едно праведно дело дойде на всички човеци оправданието, което докарва живот. (Рим. 5:18)

Не се оставяй да те лъжат човешки предания, а слушай Божието слово. В него ясно се казва, че оправданието, което Исус Христос постигна за нас, повярвалите в Неговото име, докарва живот. И ние сме призовани всеки ден да славим Бога и да изпълняваме наредбите Му не за да се спасим, а защото сме спасени; и не за да Му измолим прошка, а за да Му благодарим за незаслужената любов, която показа към нас в Исус Христос. Цялата слава принадлежи на Бога.



Тема Re: ТЪРПЕНИЕ С ВЯРАнови [re: Tимoтeй]  
Автор Absinthe Ducrosfils (hideous)
Публикувано26.12.07 05:22



В отговор на:

В нашето Предание има Дух и живот, а при вас има човешки разсъждения.

Какво значи да предадем телата си в жива жертва, и какво значи да не осъждаме ближния за личен грях към нас? А нашето търпение без награда ли ще остане? Ако двама с теб вярваме в изкуплението на Христос, а ти не търпиш, а аз търпя, и двамата еднаква награда ли ще получим?




По въпросите на спасението аз вярвам само на Божието слово, така както е достигнало с грижата на Светия Дух до нас в Свещеното Писание. Всичко друго е от човеци, независимо дали разсъдителни, духовни или жизнени.
Преданията могат да служат за пояснения на Писанието, но единствено то е крайният критерий, стига да се тълкува в неговата цялост.

За награждата, която всеки спасен в Исус Христос ще получи аз не мога да гадая.

Господ действително казва:

Ето, ида скоро; и у Мене е наградата, която давам, да отплатя на всекиго, според каквито са делата му. (Откр. 22:12)

А също и:

Внимавайте да не вършите делата на правдата си пред човеците, за да ви виждат; инак нямате награда при Отца си, Който е на небесата. (Мат. 6:1)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.