Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Второ кръщение ?нови  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано26.09.07 11:35



Кръщаван съм, но по времена когато не се е гледало с добро око на това.
Тихомълком и скришом.

Оттогава са минали повече от 30 години и естествено кръщелното не може да бъде открито. Човека , който ме е кръщавал от доста години не е сред живите.

Сега мои приятели искат да им стана кръстник на детето.
Ако правилно съм разбрал, в църквата ще ми искат кръщелното.

Такова налице няма.

Лично на мене ни ми пука , колко пъти ще ме кръщават, но как е според канона на православната църква ?

Какви са вариантите, хем да се спази канона, хем и да мога да вляза в ролята на кръстник ?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Re: Второ кръщение ?нови [re: valsodar]  
Автор cuddly ()
Публикувано26.09.07 11:47



ами сигурно могат да ти изадат някакъв дубликат; не е нужно да се кръщаваш отново.




Тема Re: Второ кръщение ?нови [re: cuddly]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано26.09.07 18:30



здравей,

не се кръщавай наново. Кръщението, както и рождението е едно, това е според каноните. Потърси дубликат, ако няма - настоявай пред свещеника където ще си кръстник, предполагам ще разбере човекът.



Тема Re: Второ кръщение ?нови [re: valsodar]  
Автор Prokimen ()
Публикувано26.09.07 20:31



В отговор на:


Лично на мене ни ми пука , колко пъти ще ме кръщават, но как е според канона на православната църква ?




При такова отношение към Тайнството, другите въпроси остават не само второстепенни, но и излишни. С кръщение или без, не можем да говорим за реално християнство както у Вас, така и у приятелите Ви..

Иначе, под "ВТОРО КРЪЩЕНИЕ" в православието се разбира ИЗПОВЕДТА

Редактирано от Prokimen на 26.09.07 21:23.



Тема Повторно кръщение в Православиетонови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Prokimen ()
Публикувано26.09.07 20:38



Господинът не уточнява в каква деноминация е кръщаван. Православието познава и повторно кръщение, ако първото не е било по православному. Не казвам, че съм привърженик на второто кръщение, но само подчертавам факта, че повторното кръщение е съществувало в Православието от времето на голямото разделение.

Някои руски императрици, кръщавани в протестантизма, са били повторно кръщавани, но болшинството не са били прекръщавани. Не зная дали във втория случай се е извършвало миропомазване или не.

Неотдавна Цариградският Патриарх Вартоломей допусна една практикуваща мюсюлманка да стане "възприемница" на кръщавано от него бебе и "голямото" събитие намери "достойно" място в медиит.

В светлината на тази цариградска какафонична безпринципност и псевдоправославност, известният римо-католически богослов (патролог), игумен на манастир - отец Плакида, приемайки православие, е бил повторно кръстен на Атон. Монашеската република с всичките си оригиналности е в юрисдикцията на същия Цариградски Патриарх или в пълна КАНОНИЧНОСТ!

Смешното в историята с големия и уважаван богослов е това, че не му признали първото кръщение, а му признали католическото ръкоположение за свещеник.

ЧУДАКИ украшают мир












Ето какво пише по въпроса и признатия за най-голям съвременен руски православен канонист - свещеник Владислав Цыпин

Редактирано от Prokimen на 26.09.07 21:18.



Тема Re: Второ кръщение ?нови [re: cuddly]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (пристрастен)
Публикувано26.09.07 22:22



ами сигурно могат да ти изадат някакъв дубликат; не е нужно да се кръщаваш отново.


той има нижада от втoро кръщение.
всички имат нужда от това...

Тошо нЕма да участва в състезанието.остана на старта...


Тема Re: Второ кръщение ?нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.09.07 22:23



да го кръстят пак, в случай че първия път не го е хванало?



Facta, non verba!


Тема Re: Второ кръщение ? [re: н@блюдaтeл]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (пристрастен)
Публикувано26.09.07 22:23



здравей,

не се кръщавай наново. Кръщението, както и рождението е едно, това е според каноните. Потърси дубликат, ако няма - настоявай пред свещеника където ще си кръстник, предполагам ще разбере човекът.


брат,това е Божия план - да се кръсти отново...

Тошо нЕма да участва в състезанието.остана на старта...


Тема Re: Второ кръщение ?нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано26.09.07 22:24



Може първия път да е отсъствал

ето, тоя камък ще ни бъде свидетел, понеже той чу всички думи на Господа


Тема Re: Второ кръщение ?нови [re: Last Roman]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (пристрастен)
Публикувано26.09.07 22:25



да го кръстят пак, в случай че първия път не го е хванало?



нали това се опитвам да докажа...

Тошо нЕма да участва в състезанието.остана на старта...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.