Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Не четеш който трябванови [re: ask2OO4]  
Автор миpянин (обикновен)
Публикувано25.08.07 00:59



Благодаря ви ,за поправката има много да уча,но понякога съм бърз на приказки и бъркам

Всъщност,признавам си винаги ме е било мъничко страх,когато се е налагало да говоря за вярата си,една вътрешна несигурност и безпокойствие,защото сам знаете колко много любов и отговорност е нужна.Пък, аз съм само в началото...но,на Господа се уповаваме да ни укрепи, по Великата Си Милост.Поздрави



Тема Re: "Усили у нас вярата"нови [re: Tимoтeй]  
Автор миpянин (обикновен)
Публикувано25.08.07 01:42



Ех Тимотей,въпроса не е само в самото четене,а какво става в сърцето ти докато четеш.Може да си прочел много,но какво те ползва това,ако си оставаш все същия,ако в тебе, в твоето сърце няма място за Господа,и Той няма де глава да подслони.Но, ти сам знаеш това много по-добре от мен.
А,аз какво да напиша толкова от себе си,когато милите ми св.отци са казали всичко толкова ясно,простичко и душеспесително.С тях е спокойно и сигурно, по техните молитви Господ да ни помилва и спаси!



Тема Re: Инквизицията е жива!нови [re: lex]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано25.08.07 14:32



Спокойно ве. Ние само така приказваме, а всъщност много обичаме греховете и си ги кътаме

ето, тоя камък ще ни бъде свидетел, понеже той чу всички думи на Господа


Тема Re: светия си имамнови [re: lex]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано25.08.07 14:47



Ти се въртиш и сучеш! Да мразиш дявола и сатана е добродетел!!

Можете само да ни завиждате благородно, че имаме велики пред Бога свети мъже и жени!



Тема Re: "Усили у нас вярата"нови [re: миpянин]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано25.08.07 14:56



Добре го казваш и това е важно - думите на светиите да станат твои думи. Тогава твоята неоригиналност няма да е слабост, а сила.



Тема Re: няма ли да махнат Стария завет от Библията?нови [re: lex]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано25.08.07 15:16



Няма. Бог не ни наказва, а ни прави благодеяние, като ни спира греха, било чрез тежка болест или дори чрез смърт на тялото! Нали душата е същественото в човека?!



Тема Re: Инквизицията е жива!нови [re: фaмyлyc]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано25.08.07 15:21



Така ме разсмя, че ти благодаря, и днес събота празнуваме и изпивам една домашна ракийка за твое здраве!

Слава на Бога!



Тема Re: вие тук май се бъркате нещонови [re: lex]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано25.08.07 15:29



Дано не се изненадаш на Страшния съд и да не отидеш при този, когото не си намразил!



Тема душата е същественотонови [re: Tимoтeй]  
Автор lex ()
Публикувано25.08.07 15:44



"Бог прави така", "Бог прави онака"... мисля, че вече доста неща се знаят за духовния свят, които вероятно църквата не желае да приеме или си служи с остаряла терминология, която за повечето хора е непонятна и буди недоумение.

Има причинно-следствени връзки, които са си физически и духовен закон във Вселената. Мисълта и чуствата са енергия, които излизат от нас, и като всяка друга енергия и тази не се губи и си въздейства на околния свят и на нас преди всичко. И след като ние години наред сме имали негативни мисли и чуства, то енергията от тези мисли и чуства е естествено да ни въздейства на нас най-много.

Какво общо има Бог в случая?



Тема Re: Инквизицията е жива!нови [re: фaмyлyc]  
Автор lex ()
Публикувано25.08.07 15:47





състоянието на любов по принцип изключва чуството омраза и не предполага пожелаване на грях




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.