Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: "По силата на навика",нови [re: Eжko_]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (член)
Публикувано14.08.07 15:03



Така че, на мен не ми са празнослови, приятелю Радослав.]


ама това Радослав ли е!?
ей,това момче ми беше ученик по фотография.искаше да стане папарак и да печели много пари...
но...стана котарк...



да очаква дядо Годо е все едно да очакваш фотграфа Любчо...

Тема Re: "По силата на навика",нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано14.08.07 17:07



И двамата сте в грешка . Това е Салвадор и честно се опитва да ви спаси от прашасалия примитивизъм на източното православие.



Тема Re: "По силата на навика",нови [re: Eжko_]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано14.08.07 18:32



Добре, братко, но въпросът на жалсодар е зададен съвсем коректно и би могло да му се отговори, защото тоя въпрос явно вълнува и други хора... защо да се впускаме в лични изобличения в "спамърство" и пр? Подтикнат от твоите думи, потърсих скорошни мнеия на валсодар в религиозните клубове и така влязох в Религия. Да си призная,той много адекватно тоговаря там на разните герои, които искат "да изкоренят православието в България" - влез и виж





Тема Re: Искам да се извинянови [re: фaмyлyc]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано14.08.07 18:54



съвършено сериозно и искрено на Валсодар.

По една случайност и аз като доктора погледнах в "Религия" Въпросът не е в идиотщините, които са там, а че установих коректно поведение на Валсодар.
Можем да останем по някои въпроси на различни мнения, на явно несправедливо съм приел въпроса му, като поредното примитивно заяждане, за което моля да бъда извинен !





Тема Re: Искам да се извинянови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано14.08.07 19:04



И аз, моля за извинение Радослав, да ми прости простотиите.






Тема Re: "По силата на навика",нови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано14.08.07 19:06



"""...Това е Салвадор...
"""


А valsodar, четено отзад напред не е ли Радослав.




Тема Re: Искам да се извинянови [re: Eжko_]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (член)
Публикувано14.08.07 22:02



И аз, моля за извинение Радослав, да ми прости простотиите.


аз по"силата на навика" няма да му се извинявам...



да очаква дядо Годо е все едно да очакваш фотграфа Любчо...

Тема Не виждам смисъл някой да ми се извиняванови [re: valsodar]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано15.08.07 17:47



Не виждам смисъл някой да ми се извинява, защото няма за какво.


Лично за себе си си мисля, че хората още дълги години ще имат нужда да се уповават в нещо различно от техниката сред която живеят и от която вече са зависими, от правителствата които ги броят за хора само по избори и от науката, която все още не може да даде отговори на всичките въпроси, въпреки че полага старание по въпроса.


Така че, поне още 100-тина години православието няма да изчезне, освен ако не дойде я второ пришествие, я масово озарение божествено за хората.

От всички христови църкви, най-си тача православната, защото тя е направила най-много за запазване на духовността ни и националното ни самосъзнание през времената на мрак и подтисничество.
Примери има немалко но най-яркия за мен е Паисий Хилендарски с "История Славянобългарска". Без него може би още щяхме да сме турски вилает и да си водим службите на гръцки език.

Ненавиждам попщината в лицемерно пиянския й вариант, но също така познавам и уважавам духовни лица, които наистина носят в себе си духа Божий.
За съжаление, те от ден на ден стават все по-малко.
Добрият пример става все по-оскъден.
Жаждата за печалба и охолен живот се вижда все по-изразена.
Разпродават се църковни земи и манастири на мутри.
То някои от поповете ги мяза по на мутри от самите мутри вече!
Църковни сгради в центъра на София отдавана са известни банки.

Няма го днес Христос да влезе в храма и да разпръсне сергиите на търговците от него.
Царуват фарисеи и книжници, а духовните пастири се свиват под гнета им едва свързвайки двата края.

Има свестни хора в България, има ги наистина, но още колко дълго време ще ги има при тази тенденция?

Защото има хора които носят Бога в себе си и тях Бог директно си ги наставлява, но има и други, които се нуждаят от помощ за да открият пътя към Бога. Кои ще останат за да им помагат след разложението църковно.

Това приемам като единствената роля на Църквата - една ръка която да води незрящия.

Всичко останало ... там мога да споря и то много.


А през това време сектите навлизат и се окопават.
Докато умните се наумуват...



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Ако наистина си фотограф?нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано15.08.07 17:49



Некой ден ще се видим наживо да ми покажеш некой и друг мурафет за фотото.

Черно-бяло работиш предполагам?
Навремето в сп. "Фото" имаше разкошни неща.
Внасях го дълги години и бе едно от нещата които си запазвах за съзерцание и медитация.



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Не виждам смисъл някой да ми се извиняванови [re: valsodar]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано15.08.07 18:25



Добрият пример става все по-оскъден. ... Тука малко ми е трудно да се съглася с тебе. Има мнозина млади, интелигентни и високообразовани свещеници. Има и мнозина вярващи, приели православие напоследък, които в никой случай не може да се причислят в някакви "пиямско-лицемерни" дружини. Но и от старите отци-"традиционалисти" да ги наречем едва ли само лошото трябва да забележим.

Бих казал, че по-скоро общя цинизъм и нихилизъм, който си е призъщ на бъларина открай време, в последните години става крайно остър и подозрителен, с огромната помощ и на джурналята, които търсят във всяко събитие лошата новина, някакви подозрителни страни, някакви далавери и пр.

Църквата няма ПиАр...

Е - не си затварям очите и за разните издънки, особено през разколните години, когато всеки морално пропадна свещеник можеше да скочи от БПЦ приалтернативния синод под претекста, че е политически несъгласен... После пък обратния сценарий - владиците търпяха разни неподходящи и недостойни хора, за да не се присъединят към разкола...

Но не забравяй и това, че на Църквата като общ структура е прусъщ - необходимо присъщ - голям консерватизъм и инерция. Това не е партия, ковто да се "чисти", цепи и отлюспва, а хилядолетна организация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.