Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: за пожарите в Гърциянови [re: Tимoтeй]  
Автор Kaпитaн_Джak_Cпapoy ()
Публикувано31.08.07 14:41



Още апостолите са казвали на хората, на които са проповядвали, че края на света е близо и наивниците са го очаквали да дойде всеки момент. А ето че 2007 години вече, нищо подобно не се е случило. Това за едната икуменическа църква със собствена армия е доста смехотворно и да вярваш в такива неща, е развносилно да вярваш в баба Яга. Дори и църквите да се обединят някога (а като ви гледам как всеки дърпа чергата към себе си, това в близко бъдеще няма да стане), тази обединена църква никога, ама никога няма да има собствена армия. подобни фантасмагории може да има в болните съзнания на някои религиозни фанатици, но в реалнотта, това е невъзможно. Това за рязането на православни глави пък е най-абсурдното и според мен да го пробутваш на хората да вярват в него си е истинска гавра с интелекта и с човешкото им достойнство. На кой му трябва да се занимава с тази мъртва организация, че чак да обезглавява членовете й. За сега православната църква се използва само от другаря Путин, за да си прокарва руската държавна политика извън Русия, но като цяло неговите цели повече се доближават до тези на антихриста, отколкото на Христос (казано с ваши понятия).

Изобщо от един пожар на Пелопонес (който като цяло е едно изолирано място в ъгъла на Европа) прекалено генерални изводи направи за апокалопсиса. Освен това ембрионите в 3-4 месец, по скоро приличат на пилета, отколкото на хора (както е известно в развитието си ембриона повтаря отделните етапи на еволюцията). За медицината все още е непосилно да спасява ембриони родили се на такава възраст, но ако може да го направи някой ден, какво по-хубаво от спасения човешки жовот.




Тема Re: Та драги събеседницинови [re: BlackWolf]  
Автор Drajan (Ordnung)
Публикувано02.09.07 22:20



http://spomeniteni.org/razkazite.php


Вербуване
Боян Дамянов, 45г., преводач, София

През далечната 1980 г. бях студент първи курс по английска филология в Софийския Университет. Един пролетен ден в края на март или началото на април, група студенти бяхме насядали по банките в една от големите аудитории в северното крило в очакване на някаква лекция, когато моя състудентка ми каза, че отвън в коридора някакъв човек питал за мен. Първата ми мисъл беше, че е един мой приятел от казармата, който по онова време следваше отсреща в Художествената академия. Излязох навън и започнах да се оглеждам, но не го видях. Вместо това към мен се приближи непознат човек на около трийсетина години, дребничък и абсолютно невзрачен, разтвори си сакото и ми показа червена карта, каквато не бях виждал до този момент. Не можах да я огледам, понеже той бързо си я прибра, но ясно каза: "Държавна сигурност".
Още като ученик в Английската гимназия бях известен с това, че не ми пукаше особено и много обичах да разправям политически вицове - за Брежнев и бай Тошо, за Цола Драгойчева и Пеко Таков и пр. карикатурни фигури от соц-върхушката. Казах си: "Е, тоя път вече някой ме е натопил!" Признавам, че доста се притесних.
Истината се оказа много по-различна. Човекът ме дръпна настрани и ми каза: "Бояне, ние знаем всичко за теб - кои са родителите ти, какъв ти е успехът от гимназията, къде живееш и пр. Знаем, че си способен и амбициозен момък, че се учиш добре и може би ще искаш да направиш кариера в София. Само че нямаш софийско жителство [аз съм от Севлиево] и това може да те препъне. Ние сме готови да ти помогнем, като завършиш, да те уредим на добра работа в някое държавно учреждение, дори да ти дадем жилище един ден, защото перспективен кадър като теб трябва да се развива. Но… всичко това ще трябва да си го заслужиш."
С други думи, човекът искаше да ме вербува да им донасям. Обясни, че "идеологическата борба на съвременния етап" много се била изострила, че сред нас имало преподаватели чужденци - англичани и американци, които понякога си позволявали да правят "клеветнически изказвания за зрелия социализъм" - изобщо, те трябвало да знаят какво става в студентските среди.
Разбира се, нито за миг не ми е минавало през ума да стана доносник на ДС и да топя колегите и преподавателите си, но от друга страна, ме беше страх от него и не знаех как да му откажа. Затова го помолих да ми даде няколко дни за размисъл. Той извади от джоба си картонче, на което беше написан номер и ми каза: "Днес е петък, в понеделник ми се обади и ми кажи какво си решил." "А кого да търся?" - запитах наивно аз. "Няма значение. Само аз отговарям на този телефон."
Спомням си като днес телефонната кабина на ул. "Крум Попов" в Лозенец, от която с разтреперани колене позвъних в близкия понеделник на номера от картончето. Още щом чу гласа ми, той запита: "Здравей, Бояне, какво реши?" Аз започнах да мънкам и да усуквам, че имам много изпити, че не съм добре с паметта, та може да объркам нещо, че съм недискретен и като нищо ще изпортя работата пред някое гадже, и т.н. Той ме изслуша няколко минути и каза: "Е, разбрах те. Имам само една молба: скъсай номера и забрави, че сме се срещали." "Вече забравих" - отвърнах му аз и затворих. После накъсах картончето на дребни конфети и ги пуснах в една улична шахта.
Не бих отдавал такова значение на една толкова отдавна минала история, ако не се бях срещнал служебно с този човек отново преди около две години. Няма да назовавам името му, тъй като не мога да бъда стопроцентово сигурен, че беше той - в края на краищата, бях го виждал в лице само веднъж, и то при доста стресиращи обстоятелства, но почти не се съмнявам. Понастоящем той минава петдесетте, но не се е променил особено - същата абсолютно безлична персона. Работи към Светия синод на БПЦ и отговаря нещо си там за църковните имоти.



Тема Re: Та драги събеседницинови [re: Drajan]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано03.09.07 14:14



Този разказ може би ще се стори на някого интересен (на мен не е). Но твоята случка кво отношение има към темата?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Какво е бъдещето на Българската Православна Църкванови [re: valsodar]  
Автор Pacпyтин (приятел)
Публикувано08.09.07 13:55



На БПЦ така или иначе трябва да и се отнемат привилегиите пред останалите религии, както и голяма част от имотите, с които разполага.



Тема Re: Какво е бъдещето...нови [re: Pacпyтин]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано08.09.07 15:08



Не, просто трябва да се спазва ЗАКОНА, който дава равни права на всички религии. А имотите са си техни - да са живи и здрави, все пак трябва да се издържат. Защото едва ли някой ще седне да им дава пари в бъдеще.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Какво е бъдещето на Българската Православна Цънови [re: valsodar]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано09.09.07 13:36



В отговор на:

Какво е бъдещето на Българската Православна Църква ?


Трагично! С развитието на образованието, все повече хора ще осъзнават нелепостите и измислените легенди, крепящи тази измислена вяра!
В отговор на:

Има ли визия за развитието си през следващите години?


Визията е ясна - да се продължи далаверката с църковните имоти!
В отговор на:

Какви са основните цели които си е поставила?


Да оцелее, за да не спира далаверата! Неизпълнима цел

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Какво е бъдещето на Българската Православна Църкванови [re: valsodar]  
Автор Zeus (член)
Публикувано04.10.07 07:17



Badeshteto j zavisi ot teb.



Тема Re: Какво е бъдещето на Българската Православна Църкванови [re: Zeus]  
Автор livani (человек)
Публикувано12.02.09 21:26



Като това на Московска патриархия...



Свидетельствующий сие говорит: ей, гряду скоро! Аминь. Ей, гряди, Господи Иисусе! Откр.22:20

Тема Само да попитам........нови [re: livani]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.02.09 21:51



............равина "райската ябълка" ли подарява на попа??????





Тема Re: Само да попитам........нови [re: AGLER]  
Автор livani (человек)
Публикувано12.02.09 22:30



Добре си видял символиката, само да уточня- „попа“ е настоящия патриарх на МП- Кирил, който надминава по икуменическа активност покойния Алексий .

Свидетельствующий сие говорит: ей, гряду скоро! Аминь. Ей, гряди, Господи Иисусе! Откр.22:20


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.