Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо неправославните нарушават всички заповеди?  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано23.07.07 10:36



Не само 2-ра и 4-та.
Господнте заповеди могат да се обобщят в две - обичай Бога и обичай ближния си. Този, Който ни заповяда, сам принесе Себе си в жертва за нас от любов.
Къде е любовта, на тези, които ме обвиняват в противното и се обявяват за пророци, целящи спасението ми?
Има ли полза от спора с антихристиянскинастроените?



Тема Те не виждатнови [re: isihia]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано23.07.07 18:20



Нещата не са толкова прости и ясни. Неправославните ще кажат, че всичко изпълняват. Обичат Бога и държат на неговите заповеди, включително и за съботата и за иконите, които уж Бог бил против тях. Обичат и нас и ни "помагат" в нашите "заблуждения".

Лошото е, че неправославните нямат Дух, но имат лукав дух, който хитро ги лъже с такива "силни" аргументи против Църквата Христова, че логично слабите неправославни се хващат с лекота на тях, като на маскирана въдица за шарани.



Тема Re: Те не виждатнови [re: Tимoтeй]  
Автор Kaпитaн_Джak_Cпapoy ()
Публикувано23.07.07 18:32



Чакай сега, как нямат дух, ама имат лукав дух? Значи все пак имат някакъв дух. Щом духа им говори и ги лъже, шизофреници ли ги наричаш?


Fly to a dream
Far across the sea
All the burdens gone
Open the chest once more
Dark chest of wonders
Seen through the eyes
Of the one with pure heart
Once so long ago



Редактирано от Kaпитaн_Джak_Cпapoy на 23.07.07 18:33.



Тема Re: Защо неправославните нарушават всички заповединови [re: isihia]  
Автор Topмyнд (Semper Idem)
Публикувано23.07.07 19:07



Няма смисъл разбира се. Загуба на време и нерви. Избиват си комплексите на наш гръб.



Тема Re: Те не виждатнови [re: Kaпитaн_Джak_Cпapoy]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано23.07.07 19:33



Чакай сега - нали знаеш, че в невидимия свят има две духовни сили - добра и зла. Дух светъл и дух лукав и хитър, и зъл, но прикрит, затова е наречен ЛУКАВ.

Лукавият най-трудно се познава. Прав си - на психично болните той може директно да им говори - но и на здравите може да им ВНУШАВА мисли, уж добри, но отклоняващи ги от спасението. Тези мисли те ги приемат като свои и се гордеят с тях, като собствено откритие, но като тръгнат след тях, в крайна сметка загиват...

Може и ти да си от тях, макар че не ми се иска, защото си ми симпатичен...



Тема Re: Защо неправославните нарушават всички заповеди?нови [re: isihia]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.07.07 20:20



По-лошо е, че православните или поне тези, които се пишат за такива, нарушават и десетте заповеди. И какъв е смисълът да се правиш, че вярваш в нещо, при положение, че живееш в разрез с каноните. Лицемерие се нарича това, братя.



Facta, non verba!


Тема Re: Защо неправославните нарушават всички заповеди?нови [re: isihia]  
Автор ciceromax (непознат )
Публикувано23.07.07 23:03



Антихристиянски настроени са някои представители на други религии и клонящи към езичеството секти. Мисля си че спорът с тях трябва да се води много внимателно от хора които са доста образовани религиозно или от духовни лица.

Иначе имало е и има много пророци и водачи но просто не трябва да обръщаме внимание на тяхното желание за ръководство.

А истинска любов си мисля че има основно в семеиството , Православието и католическата църква.

Но повечето хора в България просто не са запознати с Православието или изповядват едно битово християнство.Те по-скоро спорят от незнание и ако на тях нещата се обясняват с любов и разбиране , а не от позицията сега аз ще те просветя би имало много полза.

Но и тук си мисля че това основно трябва да се прави от духовни лица.

Съгласен съм отчасти с мнението на Last Roman, но все пак никои не е съвършен.

Редактирано от ciceromax на 23.07.07 23:05.



Тема Re: Защо неправославните нарушават всички заповединови [re: isihia]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано23.07.07 23:04



Много е прост отговорът - нарушават всичките Заповеди, защото не са православни.

Редактирано от aтaнac шиниkoв на 23.07.07 23:05.



Тема Re: Защо неправославните нарушават всички заповединови [re: Topмyнд]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано23.07.07 23:17



Ма виж, вярно е, че православните са великодушни и търпят хетеродоксите да им подскачат като скакалци насреща. То дето се вика, всички могат да са великодушни като са от страната на правите.

Ще ти доверя една тайна - все ми е тая в какво вярват православните, не искам да развалям на никого религиозния рахатлък. По света има бая по-чудновати религии от православието, и Бог дава препитание и живот на всички. Обаче мразя да ме правят на маймуна с измислени аргументи, които ми се пробутват за духовни неща, хеле пък да конвертират хора около мен. Аз не евангелизирам никого, не ща и да ме "евангелизират" нито мен, нито моите познати. Ето на - преди пет дни се отбих в "Св. Седмочисленици" за малко православна книжнина, постоях, послушах половин час свещениците на церемонията по сватбата, дето беше там, поклатих глава и си тръгнах. Разбира се, ако ме бяха разбрали, че съм протестант, нямаше да е така - поне личният ми опит е такъв от други случаи (но не правя грешката да ги абсолютизирам, както вие правите с протестантите). Така че дори и не ми се мисли в посока "избиване на комплекси".

Не мога и да разбера друго - как очакваме след известното количество православна книжнина срещу протестантството протестантите да си налягат парцала и да си трайкат. Мисля, че нещата са взаимни - и на който нервите са по-слаби (вкл. и аз често пъти), да се въздържа от полемики. Липса на християнска любов винаги ще има, и между православни, и между протестанти.



Тема Re: Защо неправославните нарушават всички заповединови [re: isihia]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано23.07.07 23:25



Няма ползва от антихристиянските настроения и писания.Не се кори за това, че те обвинява някой.Важното е да се чувстваш добре там където си сега и да устояваш своята вяра най-вече пред самия себе си.


Исихия


START NOW


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.