Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема за циганите...нови  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано24.06.07 15:07



змнам,че в православието има много цигани...
защо обаче ги е срам да си призанаят?...
вЕрно е,че имат своето основание,но пред изповедника пак ли "крият"...
и ако вобще има само един случай на "криене",това не означава ли,че е линмия на поведение?...

аз съм циганин..и мога да кажа,че съм един дoлен циганин...
но Бог погледна благосклонно на мене...

имам съмнение за някой учасници,че са цигани,но не съм в правото си да кажа кой са...
нито е благородано...

Умът е не само в знанието, но и умението то да се прилага.


Тема Re: за циганите...нови [re: dqdogodo]  
Автор zlati777 (непознат)
Публикувано24.06.07 19:51



Дядо Годо що те мъчи?Циганин, българин или квото и да е там,това що е пред Бога?Не е ли по важно вярата ни от народноста ни?Аз съм си чиста българка де(ако в мене се съмняваш),но само по себе си какво ме ползва?Хайде малко по позитивно,радвай се на живота излез сред природата подишай чист въздух.Ако искаш,ще ти дам мойто колело да поджиткаш.





Тема Re: за циганите...нови [re: dqdogodo]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано25.06.07 00:39



Ама какво като си циганин.Нима Слънцето не е за всички?Робството свърши.Живей и се радвай на живота!Няма значение, че си циганин.Ти си достоен да се бориш за мястото си под небето!

нали!



Тема Re: за циганите...нови [re: Дyxът]  
Автор spirit of 88 skinhead ss (NAZI!OI!)
Публикувано25.06.07 12:00



А после се чудите защо младите българи не са набожни християни....

Imam az edna sadba i skinheads e tq,nqma da pozvolq 4ernilki v Balgaria


Тема Re: за циганите...нови [re: spirit of 88 skinhea]  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано25.06.07 14:44



Не е лошо да си циганин, лошо е да правиш "цигански" работи. Или: "хубава работа, ама българска"...Попадна ми едно изследване за религията на циганите...
Според скромната ми визия, най-малко роми има в православието, най-много - сред протестантските деноминации. Защо ли?
"Купона" е в ромските църкви, с евагелие на ромски, както и песни...И по някой пастор.
Общо взето се нагаждат, за да оцелеят. Може би днес е по-различно и има наистина вярващи сред тях. Щом са ми брижни, трябва да положа душата си за тях.





Тема Re: за циганите... [re: dqdogodo]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано25.06.07 21:15



Не е страшно, че си циганин. Страшното е, че има християни, които си делят църквата по националности. Например българска, руска, румънска, гръцка, украинска и т.н. Никъде по време на апостолите не са се създавали цигански, бритски, римски, гръцки и юдейски църкви. Всички са били християнски.



Тема Re: за циганите...нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано25.06.07 21:40



Не е страшно, че си циганин. Страшното е, че има християни, които си делят църквата по националности. Например българска, руска, румънска, гръцка, украинска и т.н. Никъде по време на апостолите не са се създавали цигански, бритски, римски, гръцки и юдейски църкви. Всички са били християнски.


има една църкава,дето се казва българска Божия църква от цигани...
това не е ли противоречие?

Умът е не само в знанието, но и умението то да се прилага.


Тема Re: за циганите...нови [re: spirit of 88 skinhea]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано25.06.07 21:59



Сладур да не мизлиш, че младите българи не са набожни заради циганите?!?Не ставай смешен.Аз до дега един циганин не съм видял в църквата?!?Това не означава, че тя не е за тях.Тя е за всички.Макар някой да са намерили църквата в сърцата си.



Тема Re: за циганите... [re: isihia]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано25.06.07 22:01



Трябва да се молим за всички не само за ромите.Но те , че са я закъсали е ясно.



Тема Re: за циганите... [re: Heпoзнaт®]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано25.06.07 22:03



Е това е хубаво казано.Но сега всички се разделят.Разделят, разделят и накрая няма какво да се разделя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.