Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: FCBayernMunchen]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано14.06.07 15:56



"
Какво да ти кажа. По вестници, сайтове и други източници малко ли се пише по въпроса? За съжаление повечето от тях, които съм чел по никакъв начин не са компромати, защото са писани от вярващи и религиозни хора. Нужни ли са доказателства, след като на където и да ти се обърнат очите все пошлост, търговия, и юдейщина? Както знаеш за корупцията е призрак, който никои не е виждал, ама всички все за нея говорят. Това значи ли, че я няма. На мен ми е достатъчно че ме обраха за ТАЙНСТВОТО Брак, искат пари за да си кръстя детето, пък са му търсили и за Изповед."


Т.е. никакви конкретни факти не можеш да посочиш по съобщението ти ,че "всички висши църковни постове се купували" и др., явно убеждението ти е формирано на базата на "интуиция" и внушение!Трябва да внимаваш обаче с интуицията и внушението обаче, защото , ако нямаш факти,по- определена разсъдливост и минимум проникновение, те може да ти изиграват недобри шеги!
Колко ти взеха за тайнството брак , и колко трябваше да ти вземат според теб?Ето, това е въпрос ,на който можеш да дадеш съвсем точен отговор!



Тема Re: Симониянови [re: glishev]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано15.06.07 08:29



един за назидание, или всичките ще бутнем от скалата?



Тема Re: Симониянови [re: FCBayernMunchen]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано15.06.07 15:53



Намерих Устава на БПЦ в мрежата и прочетох следното:

Приходи и разходи...
3. от църковни такси и глоби;


Чл. 204. Дисциплинарни наказания са:
3. глоби в размер на заплата до 15 дни;


Думата "глоба", и то в мн. ч. се среща точно два пъти в устава. Първият път казва, че това е един от източниците на финансиране на БПЦ, а във втория - че свещениците се глобяват в размер на заплатата до 15 дни. Извинявай, но това не ми помогна особено.

Случайно имаш ли представа дали някога след 1944 г. в БПЦ е налагано наказанието "глоба". И ако отговорът е "не", тогава какъв е смисълът от устав, който е отживелица.



Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: maycal]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано16.06.07 10:14



Абе човек я се вземи в ръце. Кой според тебе нарежда на свещениците да взимат пари за тайнства и да извършват симония. Не са ли ''преблажените'' митрополити. Нали те сабират парите от всяка енорииска църква и определят тарифите за всяка покупка и продажба на благодатта на Св. Дух. Толкова ли си заслепен или до гуша си затънал в корупция, че мозъка ти не може да разсъждава честно и правилно. След като се разпореждат на по - ниска инстанция, да не мислиш че съвестта ще ги гризе да грешат и по - висшата. И защо според теб години, години преди Патр. Максим да здаде своя пост всеки християнин знае кои ще бъде неговият наследник. Нали все пак има ''честен'' църковно - народен събор, който да го избере на момента, когато се свика. Да не говорим, че членовете му се променят постоянно. Очевидно е, че вече го е избрал и без да се свиква.

За църковния брак е излишно да ти казвам мнението си. Трябваше да ми предадат благодатта на Св. Дух безкористно, за да растне в благочестие и християнски живот. И ни е чудно после, че имало толкова много разводи и разбити бракове. Еми ще има след като са купени по толкова долен и мерзък начин. Бог вместо да го благослови го проклина, заради Неговите алчни служители. Вината за трагедияна на паството не е само в тях, а най - вече на пастирите, който за съжаление са наемници и пет пари не дават, какво се случва с тях.



Тема Re: Симониянови [re: Heпoзнaт®]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано16.06.07 10:27



Ами човек виж сега. По принцип тук в устава църковните глоби не се различават много много от църковните такси, които са описани нашироко. Неслучайно са поставени в една категория отделени с '';'' от останалите. Знаеш, че църквата е духовна институция, различаваща се от светската. Затова и при провинения тя налага най - вече духовни наказания за клириците и миряните. Глобите са светски, а църквата няма полза от тях. Тя гледа най - вече да изправи душите, а не да се меси в материалния живот на вярващите. Затова и не очаквай да налага баснословни парични или материални глоби.

Устава не само, че е отживелица, но и като във всеки правен закон, членовете му се заобикалят, така че определени лица да бъдат облагодетелствани. Както вече споменах на последните му две поправки преди няколко години, вместо да се занимава със сериозни проблеми на църквата, съборът решава само материални въпроси, които са във връзка с издръжката на клира. Какво да кажа: живеем в един пошъл свят, където духовността е на изчезване, за сметка на материалното.



Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: FCBayernMunchen]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано16.06.07 11:24



И защо според теб години, години преди Патр. Максим да здаде своя пост всеки християнин знае кои ще бъде неговият наследник. Нали все пак има ''честен'' църковно - народен събор, който да го избере на момента, когато се свика. Да не говорим, че членовете му се променят постоянно. Очевидно е, че вече го е избрал и без да се свиква.

така ли?

нима вече се знае?
я подшушни (може и на лична бележка ;) )



Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: spanishcaravan]  
Автор cuddly ()
Публикувано16.06.07 11:41



да се пробвам да "отгатна" - Кирил Варненски?




Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: cuddly]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано16.06.07 15:35



Той не се ли дискредитира много с тия имотни истории от преди време или като са го нарочили вече, все тая?



Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: aтaнac шиниkoв]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано16.06.07 15:46



Той не се ли дискредитира много с тия имотни истории от преди време или като са го нарочили вече, все тая?


нали само забеляза "пирамидите",че са обърнати...
сега започна да забелязаваш и дуги неща...


35. Искането на Зеведеевите синове за първенство
(Мат. 20:35-43)
Тогава при Него се приближиха Яков и Йоан, Зеведеевите синове, и Му казаха: Учителю, желаем да направиш за нас, каквото и да поискаме от Теб.
36. А Той им каза: Какво желаете да направя за вас?
37. Те Му отговориха: Дай ни да седнем - един отдясно на Теб, а друг отляво на Тебе в Твоята слава.
38. А Исус им каза: Не знаете какво искате. Можете ли да пиете чашата, която Аз пия, или да се кръстите с кръщението, с което Аз се кръщавам?
39. Те Му казаха: Можем. А Исус им каза: Чашата, която Аз пия, ще пиете и с кръщението, с което Аз се кръщавам, ще се кръстите;
40. но да седнете отдясно на Мен или отляво на Мене, не е Мое да дам, а ще се даде на онези, за които е било приготвено.
41. А десетимата, като чуха това, започнаха да негодуват против Яков и Йоан.
42. Но Исус ги повика и им каза: Вие знаете, че онези, които са признати за князе на народите, господаруват над тях и големците им властват над тях.
43. Но между вас не е така; а който иска да стане големец между вас, нека ви бъде служител;

отказах се от всичко,заръди Христос и какво намерих?намерих всичко в Христос!


Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: aтaнac шиниkoв]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано16.06.07 15:55



абе как ще се дискредитира? той е академик-милиционер






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.