Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: maycal]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано13.06.07 22:50



Ето за тези факти искам пояснения, кой те пита за ценоразписа, аз не съм против ценоразпис по принцип, стига цените да не са "безбожно"

високи!Пък и зависи за какви услуги става дума!


аз все се питам,защо някой,като му искат "безбожна цена" вика:"искат баща си и майка си"?...

Чрез упоритост охлювът достигнал до небесната дъга.


Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: dqdogodo]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.06.07 23:28



"
аз все се питам,защо някой,като му искат "безбожна цена" вика:"искат баща си и майка си"?."


Защото те("баща си и майка си") са загнездени в ядрото на личността му ,не в центъра, който е само за Светия дух, а в периферията, в душевността му, и съответно има основания да бъдат съществена стойност за този който се произнася така-т.е. иска много("баща си и майка си")



Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: maycal]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано14.06.07 00:32



Ми пояснявай малко по-малко мистично за какво се "пита". Щото комай на Байерн също са и думите "Като знаят това защо свещениците си навличат тежки престъпления като искат пари за всяко Кръщение, Брак, Маслосвет (на мен са ми искали и за Изповед)?", които вече илюстрирах в детайли, показно, в частност, а и въобще





Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: aтaнac шиниkoв]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано14.06.07 10:47



"комай на Байерн също са и думите "Като знаят това защо свещениците си навличат тежки престъпления като искат пари за всяко Кръщение, Брак, Маслосвет (на мен са ми искали и за Изповед)?"

Виж сега, всеки работник заслужава заплата(под някаква форма), има специален цитат, ако трябва ще го потърся;има и цитат(св.апостол Павел), за това, че които проповядват благовестието трябва да "живеят от благовестието" (1Кор. 9:14), освен това, както знаеш, времето струва пари-Времето е едно от най-ценните неща, които имаме!!!..., а свещенниците разховват и време-собствено и това на конкретната черква!
Мисля, че всеки, който наистина няма пари ,може да получи безплатно каквото и да е (като църковна "услуга" имам пред вид), ако не от един ,то от друг свещенник!
Даа, драги Шиников, да видим какво ще кажеш сега!





Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: maycal]  
Автор muradkhanМодератор (Худавендигяр)
Публикувано14.06.07 13:20



а ти какво ще кажеш за Изповед срещу пари, Микеле? (бавареца с това започна, нали?)

и за какви "специални цитати" говориш? Свети апостол Павел се е изхранвал с производство на шатри и никому не е бил в тежест. Ето ти и един "специален цитат":
"Даром получихте, даром давайте."



Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: muradkhan]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано14.06.07 14:26



"Не знаете ли, че, които свещенодействат, се хранят от светилището, и които служат на олтара, делят си с олтара принесенето?
Тъй и Господ е заповядал, проповедниците на благовестието да живеят от благовестието."(1 Кор. 9:13,14)

"а ти какво ще кажеш за Изповед срещу пари"-Колко пари? Задължително ли?(Или ако някой даде, може да ги приеме свещенникът?)ами най-вероятно не е подходящо- определено, но предполагам, че не е недопустимо по изключение, и с уговорката, че не трябва да бъде безусловно изискване.В крайна сметка е и въпрос на добър регламент-ако регламента е да не се плаща-да не се плаща, а в момента ,мисля че няма необходимост, а е и невъзможно да има такъв регламент ,точно за това тайнство....!Значи, да не се плаща!Ако се влезе в конфликт със свещенника по този въпрос, да се отиде при друг, ако в населеното място няма, да се прави по-рядко някъде другаде, зависи и кой колко е на зор!?





Тема Re: пирамидата на властта...нови [re: dqdogodo]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано14.06.07 14:52



Приятел Иисус привлича и спасява, ама чрез свети и благословени хора. Никой сам от себе си не е дощъл при Спасителя без посредничеството и помощта на някой земен богоугоден човечец. Самозаблуждаваш се, че си достигнал сам без ничия помощ до Христос, ако изобщо си дошъл разбира се. Голяма гордост е това. Макар и грешни и сребролюбиви без свещениците е невезможно да сме в лоното на Църквата. Колкото и да ме е напътствала и възпитавала майка ми, никога нямаше да съм вярващ човек без харизматичното излъчване на енорииския свещеник. И личен пример за това е брат ми. Само със почуения, примери и религиозна литература, той не можа да се просвети, а още повече се отчужди от Православието.



Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: maycal]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано14.06.07 14:59



Какво да ти кажа. По вестници, сайтове и други източници малко ли се пише по въпроса? За съжаление повечето от тях, които съм чел по никакъв начин не са компромати, защото са писани от вярващи и религиозни хора. Нужни ли са доказателства, след като на където и да ти се обърнат очите все пошлост, търговия, и юдейщина? Както знаеш за корупцията е призрак, който никои не е виждал, ама всички все за нея говорят. Това значи ли, че я няма. На мен ми е достатъчно че ме обраха за ТАЙНСТВОТО Брак, искат пари за да си кръстя детето, пък са му търсили и за Изповед.



Тема Re: Дай конкретни факти!-кажи най-малкотонови [re: maycal]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано14.06.07 15:21



Приятел, съгласен съм, че свещениците трябва да се издържат от някъде. Затова и цитирах устава. Доходите от имоти и поклонници - туристи не стигат ли за една епархия??? Ако не стигат примерно за селските църквици и селските попове, нека вдигнат една хубава реч, да възбудят народното чувство за вяра. Има църковни каси, в които вярващите пускат нещичко за издръжката им. Нека вместо да се нарушават каноните, на вярващите да се пораздвижи съвестта им - това е тяхна работа. Тук наскоро преди 1-2 седмици за втори път бях свидетел на панихида в Неделя. що за конщунство е това!!! Едни свещеници четат проповеди на християните,затова чЕ в Неделен ден не трябва да настояват за опела, а в СЪБОТА за църковен брак. А други свещеници без да им мигне окото си правят каквото си искат само и само да вземат някол лев повечко. А от наблюденията ни се вижда, че софииските духовници съвсем не са бедни. Обаче колкото повече имат, толкова повече искат.



Тема Re: Симониянови [re: Heпoзнaт®]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано14.06.07 15:26



човек ако си толкова заинтересуван, отвори устава на БПЦ и прочети. Там всичко е описано подробно,но те мързи да си мръднеш задника и да направиш елементарно усилие. Само чакаш някой да ти достави наготово материали, за да хулиш и обиждаш Православието и вярващите. А устава ''буквално можеш да намериш и във всяка ''бутка за вестници'' дори.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.