Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:25 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема кръщане на възрастеннови  
Автор bimbaaa (работяга)
Публикувано03.04.07 09:43



Надявам се тук да е мястото за въпроса ми! Може ли някой да ми разкаже как би протекло едно кръщане на възрастен човек, а не на дете.Кой манастир около София е удачен за целта? И аз незнам какво точно питам, но в общи линии питам! Дано някой сподели!



Тема Re: кръщане на възрастеннови [re: bimbaaa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.04.07 09:57



Ох, аз как навивам един колега да се кръсти /с оглед на запоя, който ще последва след това/. Но не ще келешът...



Facta, non verba!

Редактирано от Last Roman на 03.04.07 09:58.



Тема Re: кръщане на възрастеннови [re: bimbaaa]  
Автор Prokimen ()
Публикувано03.04.07 10:00



Въпросът Ви за кръщението е важен и отговорът труден за даване. Възрастта не е от значение, защото на всякаква възраст човек може да пристъпи към Тайнсмтвото. Проблемът ще е със самото извършване и ще зависи от благоговението или чувството за отговорност на свещеника.

Правилното кръщение е чрез потапяне, но все по-рядко се извършват такива. Наблюдава се все по-честа практика да кръщават хора на по-голяма възраст чрез трикратно поръсване или обливане на главата. Това не е истинското кръщение, но не зная кои свещеници в София правят усилия да са най-близо до автентичното православно кръщение на възрастен човек.

Може би ще е най-добре, ако кандидатът за кръщение иска да бъде кръстен както се полага, да поговори с няколко свещеници. При все че в българските храмове няма баптистерии или подходящи съдове за потапяне на възрастните, сигурен съм че ще се намери свещеник, който да даде удовлетворително разрешение.

Дръзвам да препоръчам е да се изиска от свещеника автентично кръщение, а не поръсване с няколко капчици вода или пък обливане само на главата.



Тема Re: кръщане на възрастеннови [re: Last Roman]  
Автор Prokimen ()
Публикувано03.04.07 10:05



Вие пък толкова ли не можете да си купите бутилка или две щом като Ви се иска страстно да се напиете, че трява да чакате приятелите Ви да се кръщават за да Ви черпят?

Сприятелете се с някой игумен на манастир производител на ракия и може да станете тамошен работник за да сте вечно ощастливен



Тема Re: кръщане на възрастеннови [re: Prokimen]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.04.07 10:06



Напиването с повод винаги е по-яко. А кръщенето, съгласи се, си е едно знаменателно събитие.



Facta, non verba!


Тема Re: кръщане на възрастеннови [re: Last Roman]  
Автор bimbaaa (работяга)
Публикувано03.04.07 10:40



Ще те поканя, ако слушаш!



Тема Re: кръщане на възрастен [re: Prokimen]  
Автор bimbaaa (работяга)
Публикувано03.04.07 10:41



Благодаря за съвета! А идея за малко манастирче?!!!



Тема Re: кръщане на възрастеннови [re: bimbaaa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.04.07 10:44



Ми в Гложенския не е никак зле, а около София - манастири колкото искаш.
Може и на Берковица /онова манастирче беше доста сладко, ако се сещаш/.



Facta, non verba!


Тема Re: кръщане на възрастеннови [re: bimbaaa]  
Автор Prokimen ()
Публикувано03.04.07 11:05



Около София има много манастирчета и дочувам че се възраждат духовно. За съжаление, аз вече никого не познавам и затова не мога да посоча конкретен духовник или манастир.



Тема Re: кръщане на възрастеннови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано03.04.07 11:53



ето как кръщават в Македония










Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.