Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Великден  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано23.03.07 12:57



Какво е за вас велигден?имали място като религиозен празник или просто навик за празник?
често съм объркана,може би защото схващанията ми за БОжественото и религията твърде много се разминават.



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано23.03.07 13:31



Няма нищо по-велико от възкресението на Исус! Затова и този ден, в който той възкръсна е наречен ВЕЛИК ДЕН!
Ако не бе възкресен Исус, ние нямаше да имаме надеждата и вярата за Новата Земя, новият - вечен живот, без смърт и скръб, без болки и зло...
Не е ли заложено във всеки един от нас желанието да сме вечно млади, живи и щастливи?! Но понеже първият шанс сме го пропуснали - ЕТО! - дава ни се ВТОРИ!
И който иска може да получи тоя подарък - вечния живот в Исус, като повярва, че Той дойде в плът за нашето изкупление и спасение от всяко зло на тоя свят!
Чети си Библията и Бог ще ти отвори духовните очи. Ако не можеш сам/а - търси си някой, който може да ти помогне!

Редактирано от пчeличkaтa на 23.03.07 13:33.



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано23.03.07 13:46



Какво е за вас велигден?имали място като религиозен празник или просто навик за празник?
често съм объркана,може би защото схващанията ми за БОжественото и религията твърде много се разминават.


един много точен и обоснован въпрос.
що се отнася за "объркването" не си само ти.това е едно масово явление в християнството.

как стой въпроса с:... "схващанията ми за БОжественото и религията твърде много се разминават".
разминават се понеже християнството е благодат /божественото/ и гравитация /религията/ са две различни неща,но минават за едно.
гравитацията на всемира и гравитацията в християнството са подчинени на едни и същи закони.при гравитацията едно тяло превлича други и така постъпенно се разширява.нещо подобно е и при християните.ние също искаме да се разширяваме",да предобиваме все повече и да станем значими с натрупването на религиозната традция - преданиетo.

това "разширяване всещност е и непокорството на адам и ева,защото поискаха да станат,като "богове".

Божественото - благодатта - предлага нов начин на виждане и се противопоствая на религиозната традиция - гравитацията.самолюбието към "гравтацията" е толкова закоравяло,че всички пролуки откъдето може да мине благодатта са запълнени.
живота на християнина не се осланя на нравствеността и добронамереността или на някакви си правила."новото виждане" му позволява да се откъсне от "гравитацията" и да възпрема себе си,като грешник,който не може да угоди на Бога,колкото и благочестив да е.тогава се обръща всеки ден /разбирай го всеки миг/ към Бога за помощ,която Tой му дава с благодатта.
тогава става чудото!той установява с изумление,че въпреки недостатъците му Святия Бог го обича.отскубнат от "силта на гравитациата"
проумява,че ближните му също са грешници - обичани от Бога.
великден /възкресениe Христово/ е чудо,което нарушава физическите закони.опращението чрез божията благодат нарушава нравствените правила.



Тема Re: Великденнови [re: пчeличkaтa]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано23.03.07 13:52



Чети си Библията и Бог ще ти отвори духовните очи. Ако не можеш сам/а - търси си някой, който може да ти помогне!


за такова "пожелание" пчелички,дори няма да си правя труда да "заобикалям нещата".има и по-превъзходен път - да приеме благодатта на Бога.
този "Път за тебе е непознат,миличка.но аз не губя надежда за тебе.



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.03.07 21:23









Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано24.03.07 22:00



Кой Великден да празнуваме - католическия или православния? Или тук става въпрос за традиция, а не за някакъв библейски постановен празник?



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.03.07 22:27



Става дума какво значение има за всеки един фактът на Христовото Възкресение и празнувайки го, независимо по какъв календар, какви чувства и мисли възкресмява този празник у нас.

Не случайно Църквата е отредила да си спомняме за Христовото Възкресение всеки неделен ден,а някои подвижници изпитвали непрекъсната пасхална радост в душите си.



Тема Re: Великденнови [re: Prokimen]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано24.03.07 22:48



От твоите думи не става ясно защо трябва да празнуваме възкресението един ден от годината, нито пък защо трябва да е точно следващата неделя. Ако всяка църква си го празнува когато поиска, тогава е очевидно, че нечий календар е погрешен.



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.03.07 22:55



ПИСАХ :

Не случайно Църквата е отредила да си спомняме за Христовото Възкресение всеки неделен ден,а някои подвижници изпитвали непрекъсната пасхална радост в душите си.

Неясното в случая е, кога ще намерите телето под вола и да озаконите ОТКРИТИЕТО си с международен празник.



Тема Re: Великденнови [re: Prokimen]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано24.03.07 23:07



Ако всяка седмица си спомняме за Христос, тогава защо е необходимо да го правим и веднъж в годината? Каква е логиката? И защо тази година е на 8 април, а не 9 септември или 2 януари?



Тема Re: Великденнови [re: Prokimen]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:05



Става дума какво значение има за всеки един фактът на Христовото Възкресение и празнувайки го, независимо по какъв календар, какви чувства и мисли възкресмява този празник у нас.

Не случайно Църквата е отредила да си спомняме за Христовото Възкресение всеки неделен ден,а някои подвижници изпитвали непрекъсната пасхална радост в душите си.


за мене Възкресението не е "възкъсяване на чувства",а един разумен акт на вяра.че има "чувства - има,но въпроса е дали те са водещите.
чувства или вяра,вяра или чувства? това е въпроса.



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:21



Ако всяка седмица си спомняме за Христос, тогава защо е необходимо да го правим и веднъж в годината? Каква е логиката? И защо тази година е на 8 април, а не 9 септември или 2 януари?



това е така понеже възкресението и рождеството са станали "работнически празници".тука на въкресение и рождество дават по една заплата и 5 дена отпуска.страшни чувства ме обземат,като си помисля за тези два големи празника.а,жената е на седмото небе.чувстват и "въкръсват в "самочуствие".
така,че си пуша пурат и пия огнената шотланскя ракия и постилям пътя си към ада с добри намерения.

Исус е бил велик работник и велик социалдемократичен революционер и велик синдикалист!цялата власт трEбва да е у нас!вЕрват те ми!



Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано25.03.07 12:30



Много пъти съм чела библията ,и колкото повече я чета повече се обърквам.Задавам си въпроса за онези религии които също мислят над въпроса за живота след смърта и греха.Те разбира се не празнуват нашия велигдан и какво не са праведни ли?
А на въпроса кой велигден да честваме православния или католическия ,още повече ме обърква и ме кара да мисля ,че нещо объркано има в християнството ? Защо един календар и няколко различия разделят християните?Това ме навежда на мисълта че наистина се използва религията от институцията на църквата само и само за своя изгода.Вярата е в човека ,тя не се насажда от църквата. Добре сигурно ви обърквам с моите расъждения,но кой възкръсва един човек,един богочовек,или една вяра.
Смятам себе си за вярваща,но все по трудно ми е да вярвам ,в нещо насаждано по не най-добрия начин.незнам дали Иисус може да възкръсне ако той е Божи син,как един Бог умира,не е възможно ,но да умре вярата и да възкръсне е нещо друго.
отхвърлям все по убедително смърта на Иисус,но смърта на вярата в божественото и възкръстванетов нея приемам



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано25.03.07 12:33



Цялата история за Иисус си мисля не е ли добре планирана за използване от някои хора.Християнството не е ли секта като всички религии.Чиста не е ли само вяра в божественото,без произход и начало?



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:38



Смятам себе си за вярваща,но все по трудно ми е да вярвам ,в нещо насаждано по не най-добрия начин.незнам дали Иисус може да възкръсне ако той е Божи син,как един Бог умира,не е възможно ,но да умре вярата и да възкръсне е нещо друго.
отхвърлям все по убедително смърта на Иисус,но смърта на вярата в божественото и възкръстванетов нея приемам


по тези въпроси и добре да питаш една мома - викaме и "какa славка".ще я познаеш по голямата главa,дето няма нищо в нея.
питай нея,тя ще ти отговори...
на мене нЕма нужда да ми пишеш повече.



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано25.03.07 12:43



разиарнето на християнството поне според православната традиция не става само с четене на книги и разсъждения. трябва и участие. трябва общение с хората. трябва общение с бога. те са даже по-важни от четенето и теорията.

в този смисъл, всяка религия си намира логичния смисъл, само ако погледнеш нещата от тяхна гледна точка. ти в момента ги гледаш само от своя. това е все едно да се опитваш да отгатнеш защо хората седят в една затворена стая, без да влезеш вътре.

въпросите, които задаваш също имат своите отговори. но и те ще ти се видят безсмислени. защото се смяташ за мерител за нещата. вярата ти също е вяра в нещо, което може да се види, само ако се погледне от твоята гледна точка.

всички проблеми идват от това, че не можем да се поставяме на мястото на другия. пък и хич не щем.



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:43



без произход и начало?


ако го кажа по човешки ще звучи така:моя произход е цигански и имам "начало" деня на раждането ми.за това сега ми виката всичко,
но не съм чул да ми виката"копеле".



Тема Re: Великденнови [re: xenox]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:47



всички проблеми идват от това, че не можем да се поставяме на мястото на другия. пък и хич не щем.


грешиш.точно това искаме...
така ти искаш да лишиш света от "смисъл".
огледай се и виж...
правилното е да кажем,че не щем да сме на мястото на Исус Христос.
защото,ако го искаме,то трябва да ни убият.



Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано25.03.07 12:51



това, че никой не ще да е на мястото на един унизен и убит човек (щото мисля, че ще се намерят хора, дето няма да имат нищо против да са на негово място преди страстната седмица), не доказва, че хората могат и искат да се поставят не мястото на другия и да виждат света през неговите очи.

логиката ти куца. ама то е щото не си грък.





Тема богат,беден...нови [re: xenox]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 13:13



логиката ти куца. ама то е щото не си грък.



начи викаш:"като патриарха е бил поп да си е останал поп,а не да иска да става патрирх",така ли?
щото и попа и патрарха / и той е поп,ама богат/ виждат Бога правилно.

Редактирано от diadomateyko на 25.03.07 13:14.



Тема Re: богат,беден...нови [re: diadomateyko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано25.03.07 19:33



не.

разсъждавай повече върху това, което ти говориш. не върху това, което говоря аз. обикновено няма скрит и дълбок смисъл в думите ми. страя се да съм прост човек. не простак.



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано27.03.07 01:24



Това че празнуваме всяка неделя Христовото възкресение /защото е станало в неделя/ не ни пречи да празнуваме ПО-ТЪРЖЕСТВЕНО точно в деня, когато Той наистина е възкръснал. И логично и красиво е! Нима имаш нещо против?

А точно коя неделя се пада си има специални изчисления. И те са почти същите, по които са изчислявали преди 2000 г. тогава пасхата. Едва ли ще бъдеш против това. Църквата прави всичко с Дух. Всичко е точно и приятно. Трудността е да се покорим на Църквата и Духа Свети! Ние сме хора от последните времена - от гений нагоре и трудно се покоряваме, дори и бил Той Бог Христос или Дух Свети!

Успокои ли се?



Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано27.03.07 09:46



Имаш ли някакъв проблем със себе си ??????????
Не си разбрала нищо от това което съм написала,нито думица.Що се отнася до написаното от теб,незнам що за вярваща си,защото се опитваш да се обожествяваш.Нека ти обясня , Бог го има с нас и без нас.Той е решил да ни създаде , следи мисълта ми.Но осъзнавайки себе си като мислещи същества , в днешно време за да го има Господ сред и у нас самите зависи само от нас.Затова казвам че той няма начало и край , той е над всичко.Но ако го няма у нас как поколенията ще разберат за него,ако някой не им говори за Бога.
Да човек има начало поставено от Бога,но той може да има край поставен от самия него и по наша собствена воля.Що се отнася до Бога той няма начало и край,защото възниква въпрос като този за кокошката и яйцето.Кой пък е създал Бог и кой може да му сложи край ,от кого е роден отеца Божи.Знаем от кого е роден Иисус,но баща му,т.е. неговото начало ?
Помисли малко върху тези неща и после говори.



Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано27.03.07 09:48



Никога не съм писала на теб ,ти се намесваш в тема за която не си!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Topмyнд (Giantsbane)
Публикувано27.03.07 14:27



Да, така е. Празнуването на Христовото възкресение е всеки ден и дори непрестанно. Но по твоята логика би трябвало всички дни в седмицата и дори годината да са равнопоставени без да ги различаваме. В действителност не е така, виж например особеното значение на съботата в Стария Завет, а още от апостолско време се празнува и неделята като ден на Христовото възкресение.
Старозаветната Пасха, която е предобраз на Христовата жертва, е също точно установен празник.

С две думи - празнуваме го защото още от ранната църква е останала традицията, която на теб ти липсва.



Тема и чувствата, и разума, братенови [re: diadomateyko]  
Автор Topмyнд (Giantsbane)
Публикувано27.03.07 15:24



не знам как е при вас, католиците, но православието разглежда човека като едно цяло, единство на ум и сърце. "Обичай Господа, твоя Бог, от всичкото си сърце, от всичката си душа и с всичките си сили"... това иска Бог от нас - цялото сърце и душа. Много ли е, малко ли е - това е положението





Тема Re: и чувствата, и разума, братенови [re: Topмyнд]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано27.03.07 21:24



добре,брат...

как кажеш - няма да се караме сега.



Редактирано от diadomateyko на 27.03.07 21:29.



Тема Re: Великденнови [re: Topмyнд]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано27.03.07 22:40



Е, най-накрая си дойдохме на думата. Някои празнуват нещо не защото така е казала Библията, а защото е останало от дядо и баба.



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано27.03.07 23:31



С две думи - празнуваме го защото още от ранната църква е останала традицията, която на теб ти липсва.


Е, най-накрая си дойдохме на думата. Някои празнуват нещо не защото така е казала Библията, а защото е останало от дядо и баба. - бабините и девтетини...


традиция

тъй върви света..
лъжа и робство в тая църка съществува
и като залог в род и потомство все се празнува -
дядовата и бабината деветина.





Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.03.07 00:21



не можеш да стъпиш на малкия пръст на баба и дядо по праведност. колкото и да си чел.





Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано28.03.07 00:49



Тази година Песах (14 Нисан) е на 02.04.07, т.е Възкресение е на 04.04. Дали ви харесва или не, аз в това вярвам.
Все пак Исус е бил евреин по плът и е спазвал еврейския календар!



Тема Re: Великденнови [re: пчeличkaтa]  
Автор spanishcaravan (i know you can )
Публикувано28.03.07 15:43



няма проблем. и аз вярвам във Възкресението, но от край време църквата е нещо сърдита на юдеите и не иска да празнува заедно с тях. затова, дали ти харесва или не, аз ще празнувам Пасха заедно с църквата





Все пак Исус е бил евреин по плът

освен евреин по плът, нещо моавско няма ли в него? ;)



Тема Re: и чувствата, и разума, братенови [re: diadomateyko]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано29.03.07 19:17



Дядоматейко,я кажи като знаеш кога е било началото на Господ Бог и кога ще е неговия край?Защото не си съгласна с мен че Бога няма начало и край.
Нека те чуя пък туко виж си ме убедила.



Тема Re: Великденнови [re: spanishcaravan]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано29.03.07 23:11



Рут ли имаш предвид?





Тема Re: и чувствата, и разума, братенови [re: 241O]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано30.03.07 00:11





Както забелязвам, четеш точно така както и разсъждаваш . От всякъде си личи, че дядотиматейко е мъжко момиче, чак се е щтракнал, за да го докаже, но явно за теб е жена, както и великият ден е станал велиГ...

На невнимателност ли да го отдам или на филосфска разсеяност?

Много пъти съм чела библията

Не е вярно. Стигаш до Левит и почваш пак от Битие. Понякога отваряш и някой пророк, но понеже си загубила връзката, не дочиташ главата. Опитваш и с НЗ, но едва преполовяваш Лука и хвърляш поглед на Деянията и посланията, два три пъти Йоан по диагонал и така...

Задавам си въпроса за онези религии които също мислят над въпроса за живота след смърта и греха.
Я сега ми кажи кои са те. Говорим за *религии*, а не за философски системи. Чакам да ми ги посочиш... аз си трая.

А на въпроса кой велигден да честваме православния или католическия ,още повече ме обърква и ме кара да мисля ,че нещо объркано има в християнството ?
И не само в него. Къде още има нещо объркано...ще си затрая този път от възпитание.

Защо един календар и няколко различия разделят християните?Това ме навежда на мисълта че наистина се използва религията от институцията на църквата само и само за своя изгода.
И как точно я направи тази връзка "календар - изгода", Вебер?


Вярата е в човека ,тя не се насажда от църквата.
Екзенстенциално!
Що е то *църква*?

Добре сигурно ви обърквам с моите расъждения,но кой възкръсва един човек,един богочовек,или една вяра.
Мен лично ме забавляваш.
Я да те питам даваш ли си сметка какво е да възкръсне "един човек"?
Защото чисто технически погледнато е доста по-впечатлително от възкръсването на една вяра...Въпреки, че и възкръсването на арийството се е оказало доста впечатлително в края на карищата...
Така, че кой възкръсва не е проблемът а..."за какво точно възкръсва" Чат ли си? Или те обърках с тази си аналогия....

Смятам себе си за вярваща,но все по трудно ми е да вярвам ,в нещо насаждано по не най-добрия начин.
Прав е дедматей...Кака Славка...
И кой е най-добрият начин?


незнам дали Иисус може да възкръсне ако той е Божи син,как един Бог умира,не е възможно ,но да умре вярата и да възкръсне е нещо друго.


Ако е въплътен в човешко тяло, няма нищо по-лесно от това да умре. Чисто технически....
Виж ...да възкръсне...мммм е нещо друго! Технически....

Докато с вярата е обратното...технически, пак повтарям технически и е доста трудно да умре. Смъртта й е особено изразно понятие и се налаго да се изрази с думи, а те са свързани с чувства, а знаем, че надали е лесно да се опишат с думи чувствата. Всъщност това, което най-неточно се описва със слова е едно чувство.

Я ми опиши умрялата вяра.
Защото умрелият човек лесно мога да ти го опиша, но умрялата вяра не. Залагам много на идеите на новите форумни мислители, респективно на теб в случая.

отхвърлям все по убедително смърта на Иисус,но смърта на вярата в божественото и възкръстванетов нея приемам

А на тази великолепна мисъл искам да чуя най-подробен анализ!
Бъди така любезна, моля.

Цялата история за Иисус си мисля не е ли добре планирана за използване от някои хора.Християнството не е ли секта като всички религии.Чиста не е ли само вяра в божественото,без произход и начало?

На това му казваме в наше село...Йохохохоооо и бутилка с ром!

Не си разбрала нищо от това което съм написала,нито думица.Що се отнася до написаното от теб,незнам що за вярваща си,защото се опитваш да се обожествяваш.
А има ли нещо за разбиране?

*******************************************************
Хайде сега сериозно....

Нека ти обясня , Бог го има с нас и без нас.Той е решил да ни създаде , следи мисълта ми.Но осъзнавайки себе си като мислещи същества , в днешно време за да го има Господ сред и у нас самите зависи само от нас.

Три въпорса:
1. Що е Бог и има ли то(й) почва у нас?
2. Бог и вяра са две различни неща или са едно цяло?
3. "Сред" - къде е мястото на тази думичка, ако отговриш на въпрос две в полза на "едно цяло"?

Затова казвам че той няма начало и край , той е над всичко.
Не го казваш ти.
Сега ми обясни тълкуванието на: "Аз съм Алфа и Омега, началото и краят". Нали си чела Библията много пъти....
(ШШШШШШШШШШШШШтттт! Занещите да не се месят моля )

Но ако го няма у нас как поколенията ще разберат за него,ако някой не им говори за Бога.

Кой ще им говори?
Онази госпожа "църквата" или онази особа "вярата"?
И за какво ще им говори за Бога или за вярата?

Да човек има начало поставено от Бога,но той може да има край поставен от самия него и по наша собствена воля.Що се отнася до Бога той няма начало и край,защото възниква въпрос като този за кокошката и яйцето.Кой пък е създал Бог и кой може да му сложи край ,от кого е роден отеца Божи.
Тук успя да уцелиш плюшено мече. Има надежда!

Знаем от кого е роден Иисус,но баща му,т.е. неговото начало ?

И това дето мислиш, че не го знаем го знаем - бащинството. Пише го в Библията, която си чела много пъти:
"И Свети дух...." така и така....
Сега как става технически (ех тази дума...) е Божа работа.
И работата на църквата е точно в това - да научи някои мъдри дами да не се месят много, много в божиите дела....

Помисли малко върху тези неща и после говори.
Реципрочно.

Никога не съм писала на теб ,ти се намесваш в тема за която не си!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сега това не го казвай и на мен. Форумното пространство е за това. Да
се месим кой където намери за добре.
И да се омесим ако се налага.



Тема Re: и чувствата, и разума, братенови [re: *abi*]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано02.04.07 19:41



за буквата ,,Г,, имаш право,трябваше да направя предварителен преглед и щях да го видя..За другите неща не мисля същото.Да ,чела съм Библията няколко пъти,и за твое разочорование от край до край,не както ти предполагаш,освен ако не си от познатите ни екстрасенси,които всичко знаят и виждат.Твое право е да си мислиш каквото смяташ за добре.Не е нужно да ме изпитваш,това явно би те забавлявало.Навярно смяташ че много знаеш,може и да е така,аз не го оспорвам,но да смяташ другите за невежи е най-малкото смешно,освен ако не се надценяваш.Хора като теб може би обичат да правят спорове,но аз не съм от тези.

.да не си студент в Семинарията ????? Това което съм написала мога да го повторя,много добре знам бащинството на Иисус,като знаеш толкова обясни го както си можеш на невежите,но бъди убедителен,ти и твоята църква.Не се ядосвай на написаното от други хора ,това е тяхното схващане,добрите християни не трябва да са такива,защото това е ГРЯХ.



Тема Re: и чувствата, и разума, братенови [re: 241O]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано03.04.07 19:42



Защо му обръщаш внимание.В този клуб са все божествени,най-просветените.аз само чета но тоя ме провокира.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.