Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: богат,беден...нови [re: diadomateyko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано25.03.07 19:33



не.

разсъждавай повече върху това, което ти говориш. не върху това, което говоря аз. обикновено няма скрит и дълбок смисъл в думите ми. страя се да съм прост човек. не простак.



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано27.03.07 01:24



Това че празнуваме всяка неделя Христовото възкресение /защото е станало в неделя/ не ни пречи да празнуваме ПО-ТЪРЖЕСТВЕНО точно в деня, когато Той наистина е възкръснал. И логично и красиво е! Нима имаш нещо против?

А точно коя неделя се пада си има специални изчисления. И те са почти същите, по които са изчислявали преди 2000 г. тогава пасхата. Едва ли ще бъдеш против това. Църквата прави всичко с Дух. Всичко е точно и приятно. Трудността е да се покорим на Църквата и Духа Свети! Ние сме хора от последните времена - от гений нагоре и трудно се покоряваме, дори и бил Той Бог Христос или Дух Свети!

Успокои ли се?



Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано27.03.07 09:46



Имаш ли някакъв проблем със себе си ??????????
Не си разбрала нищо от това което съм написала,нито думица.Що се отнася до написаното от теб,незнам що за вярваща си,защото се опитваш да се обожествяваш.Нека ти обясня , Бог го има с нас и без нас.Той е решил да ни създаде , следи мисълта ми.Но осъзнавайки себе си като мислещи същества , в днешно време за да го има Господ сред и у нас самите зависи само от нас.Затова казвам че той няма начало и край , той е над всичко.Но ако го няма у нас как поколенията ще разберат за него,ако някой не им говори за Бога.
Да човек има начало поставено от Бога,но той може да има край поставен от самия него и по наша собствена воля.Що се отнася до Бога той няма начало и край,защото възниква въпрос като този за кокошката и яйцето.Кой пък е създал Бог и кой може да му сложи край ,от кого е роден отеца Божи.Знаем от кого е роден Иисус,но баща му,т.е. неговото начало ?
Помисли малко върху тези неща и после говори.



Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано27.03.07 09:48



Никога не съм писала на теб ,ти се намесваш в тема за която не си!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Topмyнд (Giantsbane)
Публикувано27.03.07 14:27



Да, така е. Празнуването на Христовото възкресение е всеки ден и дори непрестанно. Но по твоята логика би трябвало всички дни в седмицата и дори годината да са равнопоставени без да ги различаваме. В действителност не е така, виж например особеното значение на съботата в Стария Завет, а още от апостолско време се празнува и неделята като ден на Христовото възкресение.
Старозаветната Пасха, която е предобраз на Христовата жертва, е също точно установен празник.

С две думи - празнуваме го защото още от ранната църква е останала традицията, която на теб ти липсва.



Тема и чувствата, и разума, братенови [re: diadomateyko]  
Автор Topмyнд (Giantsbane)
Публикувано27.03.07 15:24



не знам как е при вас, католиците, но православието разглежда човека като едно цяло, единство на ум и сърце. "Обичай Господа, твоя Бог, от всичкото си сърце, от всичката си душа и с всичките си сили"... това иска Бог от нас - цялото сърце и душа. Много ли е, малко ли е - това е положението





Тема Re: и чувствата, и разума, братенови [re: Topмyнд]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано27.03.07 21:24



добре,брат...

как кажеш - няма да се караме сега.



Редактирано от diadomateyko на 27.03.07 21:29.



Тема Re: Великденнови [re: Topмyнд]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано27.03.07 22:40



Е, най-накрая си дойдохме на думата. Някои празнуват нещо не защото така е казала Библията, а защото е останало от дядо и баба.



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано27.03.07 23:31



С две думи - празнуваме го защото още от ранната църква е останала традицията, която на теб ти липсва.


Е, най-накрая си дойдохме на думата. Някои празнуват нещо не защото така е казала Библията, а защото е останало от дядо и баба. - бабините и девтетини...


традиция

тъй върви света..
лъжа и робство в тая църка съществува
и като залог в род и потомство все се празнува -
дядовата и бабината деветина.





Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.03.07 00:21



не можеш да стъпиш на малкия пръст на баба и дядо по праведност. колкото и да си чел.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.