Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Великденнови [re: Prokimen]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:05



Става дума какво значение има за всеки един фактът на Христовото Възкресение и празнувайки го, независимо по какъв календар, какви чувства и мисли възкресмява този празник у нас.

Не случайно Църквата е отредила да си спомняме за Христовото Възкресение всеки неделен ден,а някои подвижници изпитвали непрекъсната пасхална радост в душите си.


за мене Възкресението не е "възкъсяване на чувства",а един разумен акт на вяра.че има "чувства - има,но въпроса е дали те са водещите.
чувства или вяра,вяра или чувства? това е въпроса.



Тема Re: Великденнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:21



Ако всяка седмица си спомняме за Христос, тогава защо е необходимо да го правим и веднъж в годината? Каква е логиката? И защо тази година е на 8 април, а не 9 септември или 2 януари?



това е така понеже възкресението и рождеството са станали "работнически празници".тука на въкресение и рождество дават по една заплата и 5 дена отпуска.страшни чувства ме обземат,като си помисля за тези два големи празника.а,жената е на седмото небе.чувстват и "въкръсват в "самочуствие".
така,че си пуша пурат и пия огнената шотланскя ракия и постилям пътя си към ада с добри намерения.

Исус е бил велик работник и велик социалдемократичен революционер и велик синдикалист!цялата власт трEбва да е у нас!вЕрват те ми!



Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано25.03.07 12:30



Много пъти съм чела библията ,и колкото повече я чета повече се обърквам.Задавам си въпроса за онези религии които също мислят над въпроса за живота след смърта и греха.Те разбира се не празнуват нашия велигдан и какво не са праведни ли?
А на въпроса кой велигден да честваме православния или католическия ,още повече ме обърква и ме кара да мисля ,че нещо объркано има в християнството ? Защо един календар и няколко различия разделят християните?Това ме навежда на мисълта че наистина се използва религията от институцията на църквата само и само за своя изгода.Вярата е в човека ,тя не се насажда от църквата. Добре сигурно ви обърквам с моите расъждения,но кой възкръсва един човек,един богочовек,или една вяра.
Смятам себе си за вярваща,но все по трудно ми е да вярвам ,в нещо насаждано по не най-добрия начин.незнам дали Иисус може да възкръсне ако той е Божи син,как един Бог умира,не е възможно ,но да умре вярата и да възкръсне е нещо друго.
отхвърлям все по убедително смърта на Иисус,но смърта на вярата в божественото и възкръстванетов нея приемам



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано25.03.07 12:33



Цялата история за Иисус си мисля не е ли добре планирана за използване от някои хора.Християнството не е ли секта като всички религии.Чиста не е ли само вяра в божественото,без произход и начало?



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:38



Смятам себе си за вярваща,но все по трудно ми е да вярвам ,в нещо насаждано по не най-добрия начин.незнам дали Иисус може да възкръсне ако той е Божи син,как един Бог умира,не е възможно ,но да умре вярата и да възкръсне е нещо друго.
отхвърлям все по убедително смърта на Иисус,но смърта на вярата в божественото и възкръстванетов нея приемам


по тези въпроси и добре да питаш една мома - викaме и "какa славка".ще я познаеш по голямата главa,дето няма нищо в нея.
питай нея,тя ще ти отговори...
на мене нЕма нужда да ми пишеш повече.



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано25.03.07 12:43



разиарнето на християнството поне според православната традиция не става само с четене на книги и разсъждения. трябва и участие. трябва общение с хората. трябва общение с бога. те са даже по-важни от четенето и теорията.

в този смисъл, всяка религия си намира логичния смисъл, само ако погледнеш нещата от тяхна гледна точка. ти в момента ги гледаш само от своя. това е все едно да се опитваш да отгатнеш защо хората седят в една затворена стая, без да влезеш вътре.

въпросите, които задаваш също имат своите отговори. но и те ще ти се видят безсмислени. защото се смяташ за мерител за нещата. вярата ти също е вяра в нещо, което може да се види, само ако се погледне от твоята гледна точка.

всички проблеми идват от това, че не можем да се поставяме на мястото на другия. пък и хич не щем.



Тема Re: Великденнови [re: 241O]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:43



без произход и начало?


ако го кажа по човешки ще звучи така:моя произход е цигански и имам "начало" деня на раждането ми.за това сега ми виката всичко,
но не съм чул да ми виката"копеле".



Тема Re: Великденнови [re: xenox]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 12:47



всички проблеми идват от това, че не можем да се поставяме на мястото на другия. пък и хич не щем.


грешиш.точно това искаме...
така ти искаш да лишиш света от "смисъл".
огледай се и виж...
правилното е да кажем,че не щем да сме на мястото на Исус Христос.
защото,ако го искаме,то трябва да ни убият.



Тема Re: Великденнови [re: diadomateyko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано25.03.07 12:51



това, че никой не ще да е на мястото на един унизен и убит човек (щото мисля, че ще се намерят хора, дето няма да имат нищо против да са на негово място преди страстната седмица), не доказва, че хората могат и искат да се поставят не мястото на другия и да виждат света през неговите очи.

логиката ти куца. ама то е щото не си грък.





Тема богат,беден...нови [re: xenox]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано25.03.07 13:13



логиката ти куца. ама то е щото не си грък.



начи викаш:"като патриарха е бил поп да си е останал поп,а не да иска да става патрирх",така ли?
щото и попа и патрарха / и той е поп,ама богат/ виждат Бога правилно.

Редактирано от diadomateyko на 25.03.07 13:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.