Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Лукавостинови [re: ask2OO4]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано13.03.07 10:12



Талмудизмът е достатъчно враждебен на християнството - там, където изобщо говори за него - та да има нужда от явни лъжи като тия на Кураев да го разобличават. Освен това, от "разобличаването на талмудизма" обикнвено се минава към елементарна омраза на национална и расова основа. Ако напишеш 8 март на търсачката, Кураевата статия изскача от десетки сайтове. Представяш ли си какъв грях е да разсаждаш омраза по тоя начин с лъжа. Ако е искал да научи истината, много лесно Кураев е можел да провери фактите, а не да съчинява нови Сионски Протоколи на Клара Цеткин



Тема Re: Празникът 8-ми мартнови [re: ogrizko]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано13.03.07 10:50



Втори февруари - Петльовден - в българската традиция е празник на мъжете, на момченцата. "Модерната" трактовка, с която парацърковни групи на ДимДуков и пр се опитват да си присвоят 2-ри февруари, и си качат гевречета, е твърде неканонична!







Тема Re: Лукавостинови [re: фaмyлyc]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано13.03.07 11:15



Талмудизмът е достатъчно враждебен на християнството

И не само това...Надали юдаизма изобщо би искал християнството да празнува който и да било чисто еврейски празник. Това е в такова противоречие с него, че ми се струва изобщо нелепо като идея. Не виждам никава логика в това на революционеркат да и хрумне подбно нещо ...освен ко е искала буквално да се подиграе със "своите".

Как мислиш?
Пчеличке ти?



Тема Интересно...нови [re: Tимoтeй]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано13.03.07 11:20



Да предположим теоритично, че има "невидим свят".
А ти откъде си сигурен, че виждаш ясно и разбираш правилно нещата от този т. нар. "невидим свят"?



И откъде си сигурен, че т. нар. "лукав" е наистина лукав, а не са комбина с този, на когото се кланяте? Ако разгледаш нещата, които стават по света, и тези, които са ставали в миналото, ще видиш, че комбината е май повече от сигурна.

Ако наистина има "невидим свят", бъди сигурен, че християнството познава и "вижда" много малка част от него... А и за това, което познава, има доста изкривени представи.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 13.03.07 11:24.



Тема Re: Лукавостинови [re: фaмyлyc]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.03.07 11:26



Кураев... как да ти кажа.... не ми е от любимите автори.



Тема Re: Празникът 8-ми мартнови [re: фaмyлyc]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.03.07 11:34



Между другото като каза за 2 февруари. В нашата фирма се е утвърдила традицията него ден жените да подаряват на мъжете по геврече на панделка по случай Петльовден. Това се подарявало за здраве на мъжкото поколение и е свързано с истории от времето на кръвния данък. И да ти кажа в такава светлина нямам нищо против и си отбелязвам 2 февруари. Обаче не бих се засегнал, ако някой не желае да го признае като някакъв празник.

Колкото до 8 март - все пак аз така го знам, че идва от стачки, ”права” на жените и прочее опити жената да не бъде жена, а нещо по-друго.



Тема Re: Лукавостинови [re: *abi*]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано13.03.07 12:22



Абе за тия "юдейски конспирации в комунизма" аз си имам ясно мнение.

Евреите комунисти - в СССР, в Германия като Клара Цеткин, в България - са били невярващи, убедени атеисти, напълно далеч от талмудизъм, от Пурим и пр. Те са ненавиждали и презирали както християнството, така и юдаизма. Да се приписва на Клара Цеткин "богословстване" в тоя стил че Естер е еврейка-революцонерка и тайно трябва да направим празник като пурим и пр, това е една пълна идиотщина и фалшификации. Колкото е празнувал пурим Троцки или Сталин.

Тези фалшификации идват да запълнят нуждата от оправдание за антисемитизма на руските православни, както и да ги убедят че не са те - руските православни и руската църква - предателите и убийците на Русия, на Царското семейство и пр. Всичките престъпения и революцията естествено са дело на евреите, а десетките милиони руснаци изглежда в това време са били някъде на Луната или на Марс, не са участвали в кланетата, гоненията, унищожаването на Църквата и пр. Нищо общо с историческата истина това няма, но ... историята има свойството да се повтаря, глупостта е нелечима и така.



Тема Re: Празникът 8-ми мартнови [re: ask2OO4]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано13.03.07 12:31



Еми гледай сега... почваш на 8 март да подарваш по две гевречета на панделка с едно цвете през тях аранжирано за здраве на женското поколение и работата ще тръгне





Тема Re: Интересно...нови [re: BlackWolf]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано13.03.07 19:07



Че има невидим свят, дори и врачките го знаят и викат тъмните сили и те пристигат и вършат злото или даже доброто, за което ги викат. Те показват голяма сила и мощ. Мой приятел в София умря от магия - лекарите бяха безсилни - такава болест не бяха виждали. И на мен като млад ми е била направена магия против женитба и аз 30 години не можах да се оженя, докато не разбрах, че имам магия и веднага отидох на Църква и я развалих и след 3 месеца се ожених.

Смешно е да говориш за комбина. Дяволът е обречен, защото е сътворен и Самият Творец как да е по-слаб от творението Си /за да се комбинира?/.

Православието познава всичко от невидимия свят, тъй като неговите светии ползват Силата и Възможностите на Светия Дух - Третото Лице на Бога.



Тема Re: Лукавостинови [re: ogrizko]  
Автор muradkhanМодератор (Худавендигяр)
Публикувано13.03.07 23:16



Свети Василий Кесарийски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.